Ima li netko ovdje tko je uzimao Elevit Pronatal u trudnoci?

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar SAYURI

    SAYURI

    Broj poruka: 1387

    Prijavi adminu

    I da, obadva , Femibion i Novalac nema vitamin A jer je istina da se ne preporucuje…

    👱‍♀️- 34g
    👨-42g
    👶-7g
    09.10-missed ab.
    Papa✅ Brisevi ✅
    ➕ 16.03.2021
    [lilypie.com]

  • Avatar toxiclystronger

    toxiclystronger

    Broj poruka: 32

    Prijavi adminu

    @Sayuri - Hvala na savjetu! Ozbiljno ću razmisliti o tome da pređem na Novalac.
    Inače mislim da situacija oko tih vitamina nije toliko dramatična. Ako uzmemo u obzir da većina naših mama nije uopće uzimalo te vitamine, a rodilo je zdrave bebe, onda mislim da stvarno nema razloga za veliku brigu oko toga koje vitamine uzimamo i uzimamo li ih uopće. Baš sam pitala mamu i svekrvu, one nisu uzimale nikakve dodatke prehrani u trudnoći, a svekrva je imala troje djece. Jednostavno im to nitko nije savjetovao niti je prije 30 godina bilo toliko tih vitamina koji su lako dostupni.  
    Naravno da znanost napreduje i da ne trebamo živjeti u kamenom dobu pa ignorirati nove spoznaje, samo mislim da ne treba biti previše zabrinut oko svega jer to sigurno ne radi dobro nama ni bebi (to prvenstveno sebi govorim jer mi je prva trudnoća pa ne znam ništa i sve me brine, ali trudim se opustiti)

    👩‍🏫 a teacher & a psychotherapist
    👱‍♀️29 🧔34
    👫 2017.
    👩‍❤️‍💋‍👨 2020.
    Prva 🤰🏻 ➕ 18.7.
    Prvi pregled: 16.8. ✔️ 💓
    Drugi pregled: 13.9.

    [lilypie.com]

  • Avatar SAYURI

    SAYURI

    Broj poruka: 1387

    Prijavi adminu

    toxiclystronger

    @Sayuri-Hvala na savjetu! Ozbiljno ću razmisliti o tome da pređem na Novalac.
    Inače mislim da situacija oko tih vitamina nije toliko dramatična. Ako uzmemo u obzir da većina naših mama nije uopće uzimalo te vitamine, a rodilo je zdrave bebe, onda mislim da stvarno nema razloga za veliku brigu oko toga koje vitamine uzimamo i uzimamo li ih uopće. Baš sam pitala mamu i svekrvu, one nisu uzimale nikakve dodatke prehrani u trudnoći, a svekrva je imala troje djece. Jednostavno im to nitko nije savjetovao niti je prije 30 godina bilo toliko tih vitamina koji su lako dostupni.
    Naravno da znanost napreduje i da ne trebamo živjeti u kamenom dobu pa ignorirati nove spoznaje, samo mislim da ne treba biti previše zabrinut oko svega jer to sigurno ne radi dobro nama ni bebi (to prvenstveno sebi govorim jer mi je prva trudnoća pa ne znam ništa i sve me brine, ali trudim se opustiti)


    Istina da nase mame nisu uzimale nista od vitamina aaaali…..nase mame kad su pojele rajcicu, dobile su sve rajcica nudi, ako me razumijes. Hrana je bila kvalitetna, danas skoro nema nista u nasoj grani osim ako nije iz provjerenog GMO uzgoja, voda je puna hlora, zrak zagadjenna a stres da i ne spominjem. Nase mame su uzivale a nama sada sve ovo treba jer jednostavno kroz hranu ne dobivas dovoljno, a nemas kad ni kuhati, a toliko je brz tempo da tijelo trosi puno vise nego prije. A ovi su sastojci prvenstveno bitni za majku, beba ce uzeti sve sto joj treba od tebe , ali ne smijes ni ti ostati bez onoga sto organizam treba da funkcionise, imuniteta i slicno….skoro svaka trudnica se suoci sa nekom infekcijom u trudnoci, ako imunitet nije dobar,  ugrozena je i trudnoca…

    👱‍♀️- 34g
    👨-42g
    👶-7g
    09.10-missed ab.
    Papa✅ Brisevi ✅
    ➕ 16.03.2021
    [lilypie.com]

  • Avatar SAYURI

    SAYURI

    Broj poruka: 1387

    Prijavi adminu

    * non GMO uzgoja ispravka..

    👱‍♀️- 34g
    👨-42g
    👶-7g
    09.10-missed ab.
    Papa✅ Brisevi ✅
    ➕ 16.03.2021
    [lilypie.com]

  • Avatar toxiclystronger

    toxiclystronger

    Broj poruka: 32

    Prijavi adminu

    Da, s tim se slažem, to sam i pomislila kako su se one hranile puno zdravije i bez svih tih aditiva kao mi danas.
    Ja srećom radim takav posao da mogu svaki dan kuhati tako da uglavnom jedem kuhano i hrpu povrća, ali kao što si i sama rekla, povrće sigurno nije kvalitetno koliko je bilo prije.

    👩‍🏫 a teacher & a psychotherapist
    👱‍♀️29 🧔34
    👫 2017.
    👩‍❤️‍💋‍👨 2020.
    Prva 🤰🏻 ➕ 18.7.
    Prvi pregled: 16.8. ✔️ 💓
    Drugi pregled: 13.9.

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.