Hypermesis gravidarum (HG)

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Matie89

    Matie89

    Broj poruka: 199

    Prijavi adminu

    Drage klokanice,
    Odlucila sam zapoceti ovu temu prvenstveno jer mislim da razgovor s nekim tko prolazi kroz isto moze pomoci. Ja sam sada 8+2 i izgubila sam 4.5kg u dva tjedna. Nakon svakog obroka povratim, bez iznimke. Ne mogu spavati od mucnine I bolova, i postajem depresivna. S kim god pricam samo kazu “ma proci ce brzo, svi smo prosli kroz mucnine”, Ali mislim da je ovo puno vise od toga. Oprostite na groznoj temi, ali stvarno trebam pomoc. 

    [lilypie.com]

  • Avatar larimara

    larimara

    Broj poruka: 286

    Prijavi adminu

    Matie89


    Drage klokanice,
    Odlucila sam zapoceti ovu temu prvenstveno jer mislim da razgovor s nekim tko prolazi kroz isto moze pomoci. Ja sam sada 8+2 i izgubila sam 4.5kg u dva tjedna. Nakon svakog obroka povratim, bez iznimke. Ne mogu spavati od mucnine I bolova, i postajem depresivna. S kim god pricam samo kazu "ma proci ce brzo, svi smo prosli kroz mucnine", Ali mislim da je ovo puno vise od toga. Oprostite na groznoj temi, ali stvarno trebam pomoc. 

    Zao mi je za tvoj problem !
    Na drugoj temi sam spomenula kako sam prosla. 
    Zavrsila sam u bolnici dugo,dugo. Dobivala sam hranljive otopine preko centralnog venskog katetera.
    Mucnine i povracanje su trajali do 25 tjedna! I ja sam dosta smrsavila,ali se to nije negativno odrazilo jer sam od ranije imala visak kila.

  • Avatar Ugolina

    Ugolina

    Broj poruka: 4926

    Prijavi adminu

    Draga moja,razumijem te u potpunosti..naime, bolovala sam od istog,necu rec stanja nego sranja..zasto bolovala? Zato sto sam se tako osjecala..ko nije prosao,ne zna..najvise me zivciralo sto su mi svi,a narocito oni koji su imali minimalne mucnine ili rigali jednom dnevno i bili si jadni,govorili da ce proc i da su oni to prosli…ne nisu!!!! Ili da je to normalno-ne,hiperemeza nisu normalne trudnicke mucnine!!!! Covjek koji pobere crijevnu virozu i riga jedan do dva dana milion puta pa krepa,a ne tim tempom prezivljavati mjesecima!!! Stvarno moze razumjeti samo onaj koji je to prezivio!!!
    Uglavnom,takoder isla na infuzije u petrovu cisto ono da ne crknem…mucnine i riganje zapocelo plusom na testu i trajalo tamo negdje do oko 20-22 tjedna,tako nekako,potisnula sam to..onda sam kojih mjesec i pol bila ok…a onda…sam pocela opet rigati,ali to je bilo super jer sam samo ujutro to ponovljeno rigala,al to zbog zgaravice valjda…
    Sto je meni pomoglo da ne crknem??? Reglan tablete.. Bila sam jaaakooo skepticna,nisam htjela piti tablete,ali nazalost,veca steta je bila kad ih nisam pila. S tim da kaj se tice konkretno reglana,smiju se piti tri dnevno,ja sam pila dvije ili jednu,zato sto mi ova zadnja vise nije pomagala!!! A prve dve su mi pomogle samo da hrana ostane u meni..znaci popila bi tabletu i onda bi mogla nesto pojest i ne ispovracat…nakon dva sata opet isto sranje….onda sam znala popit jos jednu popodne,da pojedem kaj… Trecu nisam jer nula bodova..eto…
    Inace rigala ono po dvadesetak puta dnevno,mucnina 24/7, danju nocu,nebitno..mirisi…uuuuh,smrdilo je apsolutno sveeeee,posteljina, muz, vani,unutra,odjeca,gel za tusiranje,ma sveeeeeeeeeeeeeee…. Nema ono sto ti si savjetuju,grickaj dumbir ili koji sve vrag, neeee, nema toga kaj si ti mozes pogrickat da bi ti pomoglo..ili pij donat…neeee nemozes pit donat..ma nista…svi savjeti nek se steraju…
    Zahvaljuj bogu sto si trudna sad po ovoj hladnoci i jad ima zraka vani..to je jedino kaj mi je pasalo…zrak..muz bi samnom setao,a ja kao sto pas pisa kraj klupice,kraj grma,pored rasvjete..e ja sam tako rigala!!!!svakih par koraka sam rigala… 
    Zasto ne zelim vise djece??? Ne zbog poroda koji je isto bio koma..ne zelim vise djece jer ne zelim opet prezivljavati trudnocu… Ne mogu si zamisliti taj uzas,a da uz to moram brinuti da jedno dijete..ko ce joj dat jest? Kroz kuhinju nisam mogla proc bez da rigam…i to ak je wc bio zauzet,onda sam u kos za smece…
    Zeno,ja ti drzim fige!!! Zivi dan za dan,nagrada je predivna!!!! Koliko god da je bilo grozno,ja to garantiram,SVE SE ISPLATILO!!!!!! Dijete mi je zivo i zdravo,veselo,aktivno, predivno, savrseno!!!!!!
    I divit ces se sebi koliko si jaka i sto mozes podnijeti !! A za svoje dijete bi mogla podnijeti i gore!!!!

    [lilypie.com]

    [daisypath.com]

  • Avatar Matie89

    Matie89

    Broj poruka: 199

    Prijavi adminu

    Hvala Vam puno na ovim odgovorima. Jako mi je zao da nas ima jos :( ja se nisam nikad gore osjecala, I jedino sto me drzi jeste malo srce koje sam cula da kuca na ultrazvuku. Cula sam se upravo sa svojom doktoricom koja je zabrinuta I hoce da me uputi u bolnicu, iako me toga jos vise strah. Ugodnije mi je kuci povracat po 15  puta nego negdje drugo. 
    Nista, idem dalje lagano I nadam se da ce beba biti dobro, jer mi kile idu dolje, sad sam na 53 sa svojih 168cm. 
    Hvala Vam na odgovorima, pomaze mi puno kad znam da ne pretjerujem u ovome. 

    Cuvajte se svi 

    [lilypie.com]

  • Avatar Ugolina

    Ugolina

    Broj poruka: 4926

    Prijavi adminu

    Matie89


    Hvala Vam puno na ovim odgovorima. Jako mi je zao da nas ima jos :( ja se nisam nikad gore osjecala, I jedino sto me drzi jeste malo srce koje sam cula da kuca na ultrazvuku. Cula sam se upravo sa svojom doktoricom koja je zabrinuta I hoce da me uputi u bolnicu, iako me toga jos vise strah. Ugodnije mi je kuci povracat po 15  puta nego negdje drugo. 
    Nista, idem dalje lagano I nadam se da ce beba biti dobro, jer mi kile idu dolje, sad sam na 53 sa svojih 168cm. 
    Hvala Vam na odgovorima, pomaze mi puno kad znam da ne pretjerujem u ovome. 

    Cuvajte se svi 

    Odi u bolnicu,kad te stave na inf stave reglan unutra pa ti bude lakse,a nadomiris ono sto beba od tebe potrosi

    [lilypie.com]

    [daisypath.com]

  • Avatar Ugolina

    Ugolina

    Broj poruka: 4926

    Prijavi adminu

    Ne zelim te plasiti ali ja sam u 12.tj.prokrvarila zbog tog silnog naprezanja…
    A sto kazes depresija,znala sam doslovce nekad sjest na pod kraj skoljke i satims tako sjedit,plakat i rigat .. A svo samopostovanje je otislo kada sam dole popustila i popisala se svaki put kad sam rigala,gaca nisam mogla naprat a popisala ulozaka i ulozaka

    [lilypie.com]

    [daisypath.com]

  • Avatar Matie89

    Matie89

    Broj poruka: 199

    Prijavi adminu

    Ugolina


    Ne zelim te plasiti ali ja sam u 12.tj.prokrvarila zbog tog silnog naprezanja…
    A sto kazes depresija,znala sam doslovce nekad sjest na pod kraj skoljke i satims tako sjedit,plakat i rigat .. A svo samopostovanje je otislo kada sam dole popustila i popisala se svaki put kad sam rigala,gaca nisam mogla naprat a popisala ulozaka i ulozaka

    I mene ceka isto vjerojatno, samo sto ja sada nemam sta izmokriti. Vratila Sam se iz bolnice, dali mi reglan intrervenozno, Meni nije pomoglo. Povracala Sam dok Sam lezala na infuziji. Poslali su me kuci uz savjet da jedem samo ono sto me ne tjera na povracanje, pa sam jos I ljuta I razocarana u to. Ne znam, idem dalje, nije ni Dan po Dan nego sat po sat. Nema druge :( 
    Ja Sam isto htjela imati vise djece, Ali iskreno sumnjam da hocu.. :(

    [lilypie.com]

  • Avatar Ugolina

    Ugolina

    Broj poruka: 4926

    Prijavi adminu

    Matie89


    Ugolina


    Ne zelim te plasiti ali ja sam u 12.tj.prokrvarila zbog tog silnog naprezanja…
    A sto kazes depresija,znala sam doslovce nekad sjest na pod kraj skoljke i satims tako sjedit,plakat i rigat .. A svo samopostovanje je otislo kada sam dole popustila i popisala se svaki put kad sam rigala,gaca nisam mogla naprat a popisala ulozaka i ulozaka
    I mene ceka isto vjerojatno, samo sto ja sada nemam sta izmokriti. Vratila Sam se iz bolnice, dali mi reglan intrervenozno, Meni nije pomoglo. Povracala Sam dok Sam lezala na infuziji. Poslali su me kuci uz savjet da jedem samo ono sto me ne tjera na povracanje, pa sam jos I ljuta I razocarana u to. Ne znam, idem dalje, nije ni Dan po Dan nego sat po sat. Nema druge :( 
    Ja Sam isto htjela imati vise djece, Ali iskreno sumnjam da hocu.. :(

    😥😥 svejedno ti savjetujem da odes na infuziju kad god osjetis da si na izmaknu snaga malo vise nego sto si sada,samo da ne dehidriras do kraja,da primis tekucine barem kroz venu,jer ces bit malaksala,ne trebas cekat da se srusis negdje.. A nisu ti preporucili reglan tablete? Jer jedna doza ti je drek

    [lilypie.com]

    [daisypath.com]

  • Avatar Matie89

    Matie89

    Broj poruka: 199

    Prijavi adminu

    Dala mi je Dr reglan, I mogu reci da me spasava. Iako sam sada Malo zabrinuta jer mi je dosta lakse, samo par puta povratim po danu, pa me strah. 
    Hvala na savjetima, puno mi znaci sve ovo. :)

    [lilypie.com]

  • Avatar Ugolina

    Ugolina

    Broj poruka: 4926

    Prijavi adminu

    Matie89


    Dala mi je Dr reglan, I mogu reci da me spasava. Iako sam sada Malo zabrinuta jer mi je dosta lakse, samo par puta povratim po danu, pa me strah. 
    Hvala na savjetima, puno mi znaci sve ovo. :)

    Mene bilo strah piti ih pa sam znala popit recimo pola jedne ujutro pola popodne,al nije mi dugo tako pomagalo,morala sam pocet cijele..ali max dve dnevno i sano jad su mi bas trebale… I mislim mjesec i pol sam ih pila,nisam duze.. Mislim da se dugo niti ne smiju pit… Kaj je tebi rekla doktorica???

    [lilypie.com]

    [daisypath.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.