Hemangiom

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Marada

    Broj poruka: 28

    Prijavi adminu

    dala

    Pozdrav svima!
    Moja beba ima 3 mjeseca i hemangiom na nozi kod gležnja, oko 2,5x1,5 i malo je nabubreno.
    Pedijatrica je isprva rekla da ne treba nikako tretirati, na idućem pregledu nas je poslala kirurgu. Za sirup ili kapi do sad nisam ni cula. Jeste vi dobili sirup od pedijatra ili nekog drugog, dermatologa?


    Pozdrav dala!
    Mi smo na prvi pregled hemangioma išli kod dr. Rešića privatno u Zagrebu, a onda nas je on uputio u Klaićevu na odjel toksikologije (gdje on radi) i tu smo krenuli sa sirupom.
    Naša pedijatrica nam pušta recept za sirup.

    Ja - jedan jajnik, AMH 3.9 pmol/L
    mm - od normo do OAT
    2020.
    3 postupka -> prva 2 u IVFu, treći uspješan u Repromedu, curica :)

  • sergiana

    Broj poruka: 16

    Prijavi adminu

    Pozdrav, i mi smo kod dr. Rešića u Klaićevoj, sve preko uputnice. Tražite uputnicu pedijatricu. 

  • Sinjorita

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Poštovanje,
    imam bebicu od 3mjeseca,ima urođeni površinski hemangiom na vanjskom djelu usnice i ispod,do sada smo išli privatno na kontrole kod dr.Rešića i trenutno utrljavamo kapi na dio ispod usnice.Moramo se odlučiti dali ćemo terapiju sirupom ili ako nekada usnica natekne i popuca tada terapija je obavezna.Doktor rekao čim se prije krene sa terapijom oporavak brži,a ja sam malo skeptična šta se tiče nus pojava,pročitala sam vaše komentare al svedno bi volila još koji da čujem na ovo šta sam napisala.

  • LMatea

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Sinjorita

    Poštovanje,
    imam bebicu od 3mjeseca,ima urođeni površinski hemangiom na vanjskom djelu usnice i ispod,do sada smo išli privatno na kontrole kod dr.Rešića i trenutno utrljavamo kapi na dio ispod usnice.Moramo se odlučiti dali ćemo terapiju sirupom ili ako nekada usnica natekne i popuca tada terapija je obavezna.Doktor rekao čim se prije krene sa terapijom oporavak brži,a ja sam malo skeptična šta se tiče nus pojava,pročitala sam vaše komentare al svedno bi volila još koji da čujem na ovo šta sam napisala.


    Lijep pozdrav,
    I moja bebica od 3 i pol mjeseca ima hemagiom na gornjoj usnici, no nama je doktor Rešić rekao da nikako ne kapamo taj dio jer bi joj ušlo u usta a to ne smije. Baš smo danas bili na kontroli i šalje nas na sve pretrage kako bi dobili sirup.. želim joj pomoći (jer taj na usnici nije jedini, ima i na trbuhu koji je dosta izdignut i žarko crven) ali, također kao i vas, jako me strah tog sirupa.. rekla nam je neuropedijatrica da moramo nešto krenuti za te hemagiome jer kad krene puzati i hodati moglo bi se dogoditi da udari s njim i raskrvari ga što nikako nije dobro.. čitam komentare i vidim da nije bilo puno nuspojava od sirupa ali svejedno nešto u meni mi neda mira.. 

  • dala

    Broj poruka: 33

    Prijavi adminu

    Pozdrav mame! Kakvo je stanje kod vas sa hemangiomima? Nadam se da ide na bolje!
    Vidim da je većina vas kod dr. Rešića i terapija ide kapima ili sirupom. Nas je pedijatrica poslala na kirurgiju, dobili smo Timalen kapi na prvom pregledu i nakon dva mjeseca se počinju vidjeti prvi znakovi napretka, ali dosta malo. Na drugom pregledu nam je rečeno da nastavimo sa Timalenom i ponuđena opcija lasera. Još se nismo definitvno odlučili za laser pa da pitam jel netko od vas išao na tu opciju?

  • Diiia

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Pozdrav, 
    Evo naš update što se tiče hemangioma u nosnici. 
    Prestali smo s terapijom sirupom početkom prosinca (znači bili smo na terapiji oko 6, 5 mjeseci. Nakon prestanka sa sirupom hemangiom se nije širio niti nabubrio, samo se malo zacrvenio ali je stao na tome. 
    Otišli smo na kontrolu prije par dana kod dr. Krželja u Split i rekao je da je zasad uredu, da je još uvik vidljiv i prepisao nam kapi Timalen da mažemo. Rekao je da pratimo stanje da slučajno ne bi rastao. Pokušat ćemo s kapima da izblijedimo to crvenilo i nadam se da je onda kraj sa našim hemangiomom. 
    Inače, za sve koji se misle oko sirupa i plaše se početi s terapijom, isto mi je bilo. A sada kad je sve prošlo i kad sam vidila kako brzo hemangiom nestaje (prvi dan korištenja sirupa već nakon par sati je bila vidljiva mala razlika, nisam mogla virovat svojim očima, i često sam slikala da vidim razliku) zahvalna sam i sritna što postoji taj sirup i preporučila bi svakome da pokuša. Ako primjetite nešto što vam se ne sviđa uvik možete prestat. Mi nismo imali nikakve značajne nuspojave osim nekad hladnih stopala i rukica iako ni to ne mora značiti da je od sirupa. Pazila sam da beba uvik dobije obrok nakon što mu dam sirup i to bi bilo to.
    Također ako vam pljuje sirup i odbija popit samo pomiješajte sa malo svog mlijeka i popit će bez problema.
    Sve preporuke za polikliniku Pediatri u Splitu i doktora Krželja. 

  • Diiia

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    I da, nama je isto pedijatrica puštala uvik sirup, kad se bočica isprazni nazovem je i ona pusti lijek da se podigne u ljekarni. 

    O laseru ne znam ništa jer je odmah terapija određena za sirup Hemagiol. 

    I još par informacija što se tiče pretraga..taj dan kada smo prvi put bili u dr. Krželja i kada je ustanovljeno da ima hemangiom i da ćemo piti sirup, odmah su odrađene pretrage: vađenje krvi i ekg srca te mjerenje kilaže djeteta.
    Onda prvi dan kad je počeo piti sirup a to je bilo odmah nakon par dana, išli smo par sati nakon što je popio u polikliniku na pregled. Na tom pregledu bi mu izmjerili šećer, doktor bi ga poslušao na stetoskop, pogledao hemangiom i to je to. Tako smo išli 3 dana zaredom, onda jednom nakon tjedana dana i poslije na redovne kontrole tipa jednom mjesečno. 
    Kontrole redovne su bile uvik iste, mjerenje šećera, slušanje stetoskopom, pogled na hemangiom, mjerenje kilaže i to bi bilo to. Prema rastu kilaže smo povećavali dozu sirupa.

    Eto takvo je naše iskustvo s tim da je ovo privatno i plaća se svaki pregled. Ne znam da li je u bolnicama isti princip al vjerojatno vrlo slično. 

    Sretno svima!! 🙂

  • kristina21

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima! Imam bebu 6 mjeseci. Tjedan dana nakon dolaska iz rodilišta dobiva crvenu mrlju na lijevoj natkoljenici, hemangiom navodno ništa strašno. Nakon dva mjeseca idemo kod kirurga, isto tako sve u redu. Prošli color doppler da bi se utvrdilo da ima tri krvne peteljke koje hrane hemangiom i da ima veliku brzinu protjecanja krvi u peteljke do hemangioma. Hemangiom je narastao 3 puta više i preporučena je opservacija sirupom za 3 mjeseca. Zanima me mogu li tražiti njegu djeteta nakon navršenih godinu dana zbog hemangioma s obzirom da mi je rečeno da bi se trebao povući tek do 3 godine. Ima li tko kakva iskustva? Malena konstantno ide na pretrage.

  • Marada

    Broj poruka: 28

    Prijavi adminu

    Pozdrav kristina,
    Meni je doktor rekao prošle godine da mogu traziti produženje porodiljnog na osnovu hemangioma jer smo i dalje na sirupu nakon navršene godine, sam je predložio.
    Nisam tražila produljenje pa ne znam druge detalje.
    Nadam se da sam pomogla.

    Ja - jedan jajnik, AMH 3.9 pmol/L
    mm - od normo do OAT
    2020.
    3 postupka -> prva 2 u IVFu, treći uspješan u Repromedu, curica :)

  • vajn2405

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Pozdrav,
    Evo moja curica od skoro 7 mjeseci ima infantilni hemangiom na predjelu između vrata i glave. Prepisane su nam kapi. Mene zanima je li moguće produljiti porodiljni ukoliko joj se to ne izliječi nakon 1.godine života?

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.