Hemangiom

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Marada

    Broj poruka: 28

    Prijavi adminu

    Book:)
    Od naših 5 hemangioma, 3 površinska su se dosta povukla (2 se uopće ne vide više, ali su bili veličine točkice tako da smo to i očekivali; da je imala samo te hemamgiome, ne bi ni išli na sirup). Ostala 2 su ispupčena (jedan manji i taj veliki od cca 2cm na koljenu); hmm, oni su veličinom isti ostali ali su se dosta ispuhali i nisu više jako crveni, sad su rozi😅.
    Moja pretp je da ćemo biti na sirupu još minimum godinu dana. Kontan si ako sam dosad izdržala, mogu još godinu. 
    U jaslicama smo se dog da ćemo joj mi doma davati sirup prije i nakon jaslica; tako da će doručkovat doma a ne u jaslama.
    E ako koga zanima, može se tražiti produljenje porodiljnog dopusta zbog uzimanja sirupa. To mi je dr zadnji put ponudio jer će moja mala uskoro napuniti godinu dana.

    Ja - jedan jajnik, AMH 3.9 pmol/L
    mm - od normo do OAT
    2020.
    3 postupka -> prva 2 u IVFu, treći uspješan u Repromedu, curica :)

  • Marada

    Broj poruka: 28

    Prijavi adminu

    E da, samo ispravak ovaj treći površinski je ujedno i duboko potkožni, neka čudna kombinacija; ugl, taj se površinski uopće ne vidi više, al ga se može napipati rukom, kao mala loptica ispod kože. 

    Ja - jedan jajnik, AMH 3.9 pmol/L
    mm - od normo do OAT
    2020.
    3 postupka -> prva 2 u IVFu, treći uspješan u Repromedu, curica :)

  • Diiia

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Pozdrav :) 
    Evo i nas sa našim hemangiomom. Mom dječaku se pojavio otprilike 10 dana nakon što smo došli iz rodilišta. Nalazi se u nosnici i izlazi malo vano na septum, tako da smo pratili da li će rasti i onda kad se počeo širiti i polako zatvarati nosnicu, otišli smo kod dr. Krželja u St i odmah započeli sa terapijom sirupom. Sirup koristimo 11 dana i odmah prvih dana se uočila razlika. Hemangiom je svjetliji sada i malo manje napuhan, tako da nadamo se terapija dobro djeluje. Beba će uskoro napuniti tri mjeseca. 
    Nuspojava nije imao, zadnja dva dana je malo nervozniji al mislimo da su mu jednostavno takvi dani. 
    Terapija je uvedena postupno, prvih par dana 4mg, zatim 6mg i sada smo na 8mg. Sljedeća kontrola je za mjesec dana. 
    Što se tiče prihvaćanja sirupa, on je počeo pljuvati ga tako da mu ja izdojim u bočicu svog mlijeka (15 ak ml) i pomiješam sa sirupom, on tako popije bez problema i onda slijedi dojenje. 
    Nadam se da će nam se svima posrećiti sa sirupom i da će nestati što prijeee! 

  • Diiia

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    P.S 
    Nadam se da će nekome naše iskustvo bar malo olakšati kada krene (nažalost) istraživati o hemangiomima. Ja sam sve živo čitala, tražila ali baš i nema previše iskustava roditelja… 
    Inače nikada prije nisam čula da postoji nešto takvo ali vidim da je učestalo. Nama je najgore što se nalazi u nosnici pa me bilo strah da će je zatvoriti. Nadam se da će i dalje se nastaviti povlačiti. 

  • Marada

    Broj poruka: 28

    Prijavi adminu

    Pozdrav Diia:)
    Jao baš mu je na nezgodnom mjestu, ali ste na vrijeme krenuli sa sirupom i vjerujem da će to biti ok. Mi smo krenuli sa sirupom kad su već svi hemangiomi dosegnuli svoj vrhunac😅 pa nam možda zato ide sporije..
    Što se tiče odbijanja, moja ga je baš pljucala van prva 2-3mjeseca (bila je starija od vašeg, imala je oko 5mjeseci), ali evo sad ga obožava, traži još 🙈

    Ja - jedan jajnik, AMH 3.9 pmol/L
    mm - od normo do OAT
    2020.
    3 postupka -> prva 2 u IVFu, treći uspješan u Repromedu, curica :)

  • Diiia

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Da, moguće što prije krene terapija da su rezultati brži.. baš zbog mjesta hemangioma smo požurili. Inače, baš me bilo strah prvi put dati mu sirup prvenstveno zbog uputa o lijeku (toliko nuspojava navedeno 😱) pa samim tim i što je jako mali i to je prvi lijek koju mu dajemo. Možda jedino zadnja 2,3 dana se i meni čini kao da ga malo trbuh boli a dosad nije imao grčeve ni ništa, pa se mislim može li biti od sirupa… 

    On sad ni ne primjeti sa mlijekom okus haha, a možda s vremenom bude htio i sam sirup 🤷🏻‍♀️ 
    Kada sam pitala doktora koliko misli da ce trebati da prođe to, rekao je da može biti mjesec, dva, pola godine..da neće unaprijed ništa govoriti nego da ćemo pratiti kako djeluje terapija. I doktor je zasad zadovoljan kako ide. 

  • sergiana

    Broj poruka: 16

    Prijavi adminu

    Pozdrav zene, nadam se da su vasi malisani dobro i da hemangiomi idu na bolje. Htjela sam s vama podijeliti grupu koju sam nasla (mozda je netko vec znao za to), nalazi se na Facebooku - Hemangioma Parent Group. Ljudi dijele svoja iskustva i napredak s hemangiomima, pa ako netko zeli neka se prikljuci. 

  • LjubicaSć

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Pozdrav mame! Moj sin ce za manje od 2 mjeseca napuniti 3 godine i tek sada pocinje terapiju sirupom. Kao beba  godinu dana je bio na terapiji kapima Timalen koje nisu dale nekog rezultata. Hemangiom mu se nalazi na lijevoj nadlaktici. Mislili smo u pocetku cak da je oziljak od bcg cjepiva iz rodilišta. S godinama mu raste proporcionalno s rukom. Jedino je bljeđi nego sto je bio, ali je i dalje dosta ispupcen. Sto se tice zasite od sunca, nisam primjetila da sunce ima utjecaja na njega. Mazem ga kremom kao sto bi ga mazala i da nema hemangioma. 

  • sergiana

    Broj poruka: 16

    Prijavi adminu

    Pozdrav i vama 😊
    Moram priznati da prvi put cujem da netko tako kasno krece sa sirupom - iz svega sto sam procitala i koliko sam shvatila od doktora je da taj sirup djeluje na hemangiom jedino ako se krene jako rano (unutar godine dana) jer inace nema nekog ucinka na hemangiom. Ali valjda doktor zna zasto vam je to dao sada🙄
    Mi smo se skinuli sa sirupa prije otprilike 2 mjeseca i presli na kapi. Doktor je htio da nastavimo sa sirupom jos neko vrijeme ali s obzirom da nismo u zadnja 2 mjeseca uzimanja sirupa vidjeli nikakav napredak, odlucili smo prekinuti sa sirupom i nastaviti s kapima. Hemangiom je i dalje tu kakav je i bio ta zadnja dva mjeseca uzimanja sirupa, ali je super sto se nije zacrvenio niti povecao (jer su nam rekli da postoji mogucnost da se to dogodi s obzirom da nije jos imala godinu dana kada smo prekinuli sa sirupom).  Sve u svemu, meni je puno lakse sto vise nije na sirupu, hemangiom stagnira ali vjerujem da ce se s godinama povuci. 
    Vama zelim svu srecu sa sirupom i da vam se hemnagiom sto prije povuce 🤞

  • dala

    Broj poruka: 33

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima! 
    Moja beba ima 3 mjeseca i hemangiom na nozi kod gležnja, oko 2,5x1,5 i malo je nabubreno.
    Pedijatrica je isprva rekla da ne treba nikako tretirati, na idućem pregledu nas je poslala kirurgu. Za sirup ili kapi do sad nisam ni cula. Jeste vi dobili sirup od pedijatra ili nekog drugog, dermatologa?

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.