Hashimoto i planiranje trudnoce

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar bambi27zg

    bambi27zg

    Broj poruka: 518

    Prijavi adminu

    PiaBuu

    Bambi, dosta sam citala o gynsitol i zapravo koliko sam shvatila to je za one zene koje imaju policisticne jajnike? I dal se on moze koristit u trudnoci? trenutacno se borim s time sta se moze prije i poslije trudnoce, uzimam eurotirox,dvije omege,vit d od terra nove i bio rella, te novalac i dal se smije to uopce koristit u trudnoci?" PS,nalaz ogtt se vadi venski? mislila sam i njega izvaditi al dr opce prakse mi govori da nema potrebe…
    andjelina, citala sam o tome i razmisljala da uvedem al sam postupak je dug dok ne dovedes u red… meni je najveci problem vrijeme jer u planu mi je krenut sada,,


    Gynositol ima u sebi mioinozitol koji je jedan od “glasnika” inzulina i pomaze u njegovom bioloskom ciklusu u tijelu. Uzima se za PCOS i IR, kod IR prije svega da tijelu zadovolji “secer” koji ne dobiva nuzno iz prehrane tj da se ima manja potreba za slatkim. 

    Prije trudnoce sam uzimala 2 vrecice dnevno za sto postoje i clanci koji potvrduju da pospjesuje mogucnost zaceca, sad u trudnoci uzimam jednu s nadom da cemo sprijeciti GD - ovo je sve prema preporuci mog ginekologa koji me vodi i prije i sada u trudnoci. 

    OGTT se radi i krv i urin (barem su meni), HOMA je samo krv i to jedno vadenje nataste. Jedan od “simptoma” IR je stalna i neopisiva zelja za slatkim (tijelo trazi jer zapravo ne dobiva GUK preradom slozenih UH koji se taloze u spekic) i pojava koju zovem ako ja sad nesto ne pojedem odmah iste sekunde umrijet cu zbog naglih promjena koncentracije GUKa. 

    👩🏽33 Hashimoto, IR, neprohodan desni jajovod, histero mioma, missed ab 8 tt (9/21), laparo mioma
    🙎🏽‍♂️32 sve ok
    6/22 prirodni IVF, 1 prsnuo napravljena AIH 👎🏼
    10/22 stimulirani IVF; 11 🥚, 6 oplodeno, 1 blst, vracena 5.dan, beta 12 dpt 408,69
    Panorama 💙🍼 🏥 Petrova dr.V termin:19.7.
    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.