Hashimoto i planiranje trudnoce

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar PiaBuu

    PiaBuu

    Broj poruka: 835

    Prijavi adminu

    Ja sam saznala prosle godine za hashimoto, tako da mi je to sve relativno nov pojam… na eurotirox 50 sam i tu i tamo uzimam brazilski orascic. Dali netko konzumira posebnu prehranu?

    27👩🏻
    33👦🏻
    Mom of 2 angel in heaven
    Spontani 31.07.2021 - 10 tj - emb 6+5👼🏻
    Spontani 08.02.2022 - 9 tj - emb 7+5👼🏻
    -Hashimoto, terapija 75/50 eurotirox
    PAI-1 heterozigot 4g/5g
    God will carry you trough the storm 🍀💪
    Pregled 30.5 imamo ♥️
    27.6.23-11+2 4.7 cm 🍀
    14.7.23-13+5 7.55 cm 🌈
    10.08.23- stiže mamina djevojčica 💜🌈👨‍👩‍👧
    [tickerfactory.com]

  • Avatar bambi27zg

    bambi27zg

    Broj poruka: 518

    Prijavi adminu

    Imam Hashimota vec 10ak godina i cijelo vrijeme sam bez terapije. (Anti-TPO oko 300 i nesto, TSH 1-3)
    Prije 2 godine mi je detektirana IR i zbog nje sam promijenila prehranu sljedecih 5-6 mjeseci (keto + post), uveden mi je Siofor i Gynositol. Osim gubitka 15 kg “izgubila” sam i antitijela tj.prepolovila su se od onih vadenih na pocetku dijagnoze - kako i zasto nemam pojma 🙈 Citala sam znanstvene clanke da bi gluten moga biti razlog tj.ne konzumacija istog 🤔

    TSH za trudnocu su mi rekli da bi trebao biti do 2 i za sad je sve pod kontrolom (kuc kuc da ne ureknem) i to svih ovih 10 godina bez tableta 😅  Evo nas u 14.tjednu, kontroliram sad svaki mjesec prije pregleda i TSH. 

    Ako mogu jos kako pomoci I am here! 

    👩🏽33 Hashimoto, IR, neprohodan desni jajovod, histero mioma, missed ab 8 tt (9/21), laparo mioma
    🙎🏽‍♂️32 sve ok
    6/22 prirodni IVF, 1 prsnuo napravljena AIH 👎🏼
    10/22 stimulirani IVF; 11 🥚, 6 oplodeno, 1 blst, vracena 5.dan, beta 12 dpt 408,69
    Panorama 💙🍼 🏥 Petrova dr.V termin:19.7.
    [tickerfactory.com]

  • Avatar PiaBuu

    PiaBuu

    Broj poruka: 835

    Prijavi adminu

    Bambi bas mi je drago zbog tebe! ♥️
    Dal konzumiras i dalje takvu prehranu u trudnoći ? 
    Gynositol uzimaš  i u trudnoći ? :) ja sam ga mislila uvest sa svime šta već koristim ( eurotirox, bio rela, novalac, vit D, omega ) 

    27👩🏻
    33👦🏻
    Mom of 2 angel in heaven
    Spontani 31.07.2021 - 10 tj - emb 6+5👼🏻
    Spontani 08.02.2022 - 9 tj - emb 7+5👼🏻
    -Hashimoto, terapija 75/50 eurotirox
    PAI-1 heterozigot 4g/5g
    God will carry you trough the storm 🍀💪
    Pregled 30.5 imamo ♥️
    27.6.23-11+2 4.7 cm 🍀
    14.7.23-13+5 7.55 cm 🌈
    10.08.23- stiže mamina djevojčica 💜🌈👨‍👩‍👧
    [tickerfactory.com]

  • Avatar bambi27zg

    bambi27zg

    Broj poruka: 518

    Prijavi adminu

    PiaBuu

    Bambi bas mi je drago zbog tebe! ♥️
    Dal konzumiras i dalje takvu prehranu u trudnoći ?
    Gynositol uzimaš i u trudnoći ? :) ja sam ga mislila uvest sa svime šta već koristim ( eurotirox, bio rela, novalac, vit D, omega )

    I prije reudnoce (a poslije keta) vise jedem meso i povrce, slatkise rijetko (a obozavam ih), tjesteninu povremeno - ne pazim vise toliko, vise kako je tijelo trazilo. 

    Sad u trudnoci su me mucnine od 6.-13.tjedna rasturile i meso nisam mogla organski smisliti (i jos uvijek mi nije nesto 😅).Doktor je rekao da u tim tjednim samo jedem sve sto mi odgovara (jer nisam imala neki izbor bas). Sljedeca kontrola je kroz koji tjedan pa cu vidjeti sto kaze, za sad jedem voce i povrce, pokusavam vratiti meso, ugljikohidrate (slatkise dozirano, a i ne pasu mi). 
    I vadim onda opet TSH. 

    Gynositol aam pila 2 vrecice dvije godine 😩 sad i dalje, ali samo jednu dnevno 😃 

    👩🏽33 Hashimoto, IR, neprohodan desni jajovod, histero mioma, missed ab 8 tt (9/21), laparo mioma
    🙎🏽‍♂️32 sve ok
    6/22 prirodni IVF, 1 prsnuo napravljena AIH 👎🏼
    10/22 stimulirani IVF; 11 🥚, 6 oplodeno, 1 blst, vracena 5.dan, beta 12 dpt 408,69
    Panorama 💙🍼 🏥 Petrova dr.V termin:19.7.
    [tickerfactory.com]

  • Avatar DarkIvy

    DarkIvy

    Broj poruka: 119

    Prijavi adminu

    bambi27zg

    Imam Hashimota vec 10ak godina i cijelo vrijeme sam bez terapije. (Anti-TPO oko 300 i nesto, TSH 1-3)
    Prije 2 godine mi je detektirana IR i zbog nje sam promijenila prehranu sljedecih 5-6 mjeseci (keto + post), uveden mi je Siofor i Gynositol. Osim gubitka 15 kg “izgubila” sam i antitijela tj.prepolovila su se od onih vadenih na pocetku dijagnoze - kako i zasto nemam pojma 🙈 Citala sam znanstvene clanke da bi gluten moga biti razlog tj.ne konzumacija istog 🤔

    TSH za trudnocu su mi rekli da bi trebao biti do 2 i za sad je sve pod kontrolom (kuc kuc da ne ureknem) i to svih ovih 10 godina bez tableta 😅 Evo nas u 14.tjednu, kontroliram sad svaki mjesec prije pregleda i TSH.

    Ako mogu jos kako pomoci I am here!


    vjerojatno su antitijela štitnjače bila povišena radi IR. Tako su meni rekli dr-i. Super je što si ti otkila uzrok hashimota..

    Ak smijem pitat kakve su bile vrijednosti na temelju kojih je bila IR dijagnoza? ako se sjećaš:)
    Čestitam na trudnoći!

    9.11.2023. curica
    [tickerfactory.com]

  • Avatar bambi27zg

    bambi27zg

    Broj poruka: 518

    Prijavi adminu

    DarkIvy

    bambi27zg

    Imam Hashimota vec 10ak godina i cijelo vrijeme sam bez terapije. (Anti-TPO oko 300 i nesto, TSH 1-3)
    Prije 2 godine mi je detektirana IR i zbog nje sam promijenila prehranu sljedecih 5-6 mjeseci (keto + post), uveden mi je Siofor i Gynositol. Osim gubitka 15 kg “izgubila” sam i antitijela tj.prepolovila su se od onih vadenih na pocetku dijagnoze - kako i zasto nemam pojma 🙈 Citala sam znanstvene clanke da bi gluten moga biti razlog tj.ne konzumacija istog 🤔

    TSH za trudnocu su mi rekli da bi trebao biti do 2 i za sad je sve pod kontrolom (kuc kuc da ne ureknem) i to svih ovih 10 godina bez tableta 😅 Evo nas u 14.tjednu, kontroliram sad svaki mjesec prije pregleda i TSH.

    Ako mogu jos kako pomoci I am here!

    vjerojatno su antitijela štitnjače bila povišena radi IR. Tako su meni rekli dr-i. Super je što si ti otkila uzrok hashimota..

    Ak smijem pitat kakve su bile vrijednosti na temelju kojih je bila IR dijagnoza? ako se sjećaš:)
    Čestitam na trudnoći!


    Bila sam kod ginekologa na prvom pregledu zbog trudnoce (kod tog doktora), trazio da skinem masku, pogledao me, rekla sam za Hashimota, pitao jesam li se naglo udebljala ili ono dobijem 1-2 kg godisnje (u tih 6-7 godina) i rekao sa odem na OGTT i javim mu - inzulin mi je na taste bio preko 200 (normalno je 80-100), a poslije opterecenja toliko da nisu mogli izmjeriti 😅 Odmah me stavio na keto i metformine i gynositol. 
    Postoji i HOMA index, to sam vadila nakon 5-6 mjeseci redukcije i svega i bio mi je u normali tad. 

    Meni i dan danas nije jasno kak je on to sve skuzio iz gledanje mene i poslao me na sve to, ali zahvaljujuci njemu smo danas gdje jesmo 🤗 🙈 

    👩🏽33 Hashimoto, IR, neprohodan desni jajovod, histero mioma, missed ab 8 tt (9/21), laparo mioma
    🙎🏽‍♂️32 sve ok
    6/22 prirodni IVF, 1 prsnuo napravljena AIH 👎🏼
    10/22 stimulirani IVF; 11 🥚, 6 oplodeno, 1 blst, vracena 5.dan, beta 12 dpt 408,69
    Panorama 💙🍼 🏥 Petrova dr.V termin:19.7.
    [tickerfactory.com]

  • Avatar DarkIvy

    DarkIvy

    Broj poruka: 119

    Prijavi adminu

    ok super hvala puno na objašnjenju:)
    ja sumnjala da možda imam ali čini se ipak nemam:)

    9.11.2023. curica
    [tickerfactory.com]

  • Avatar andjelina23

    andjelina23

    Broj poruka: 222

    Prijavi adminu

    Ja sam godinama bila na eutyroxu i onda sam jednostavno presjekla.
    Pogotovo kad sam jedva ostala trudna i kad mi je stitnjača podivljala

    Na svoju ruku sam lagano smanjivala tablete i pocela piti biljni jod (procitajte na internetu dobrobiti joda za stitnjace)

    Dovela sam hormone do savrsenstva i sad Vec godinama ne pijem tablete. Za mene je to bilo mucenje i nije mi bila opcija dozivotno biti na tabletama 🤷🏼

    🤍 Spontani sa 6 tjedana/ 2014
    🧑 Curica 3 godine /2019.
    🤍 Spontani s 12 tjedana, kiretaža/2021.
    🧑 Curica 1 godina (mjesec dana nakon kiretaže zatrudnila)
    🤰https://www.tickerfactory.com/ezt/d/1;20716;11/st/20230621/e/Pregnancy+Ticker/dt/6/k/c4a6/preg.png [tickerfactory.com]

  • Avatar PiaBuu

    PiaBuu

    Broj poruka: 835

    Prijavi adminu

    Bambi, dosta sam citala o gynsitol i zapravo koliko sam shvatila to je za one zene koje imaju policisticne jajnike? I dal se on moze koristit u trudnoci? trenutacno se borim s time sta se moze prije i poslije trudnoce, uzimam eurotirox,dvije omege,vit d od terra nove i bio rella, te novalac i dal se smije to uopce koristit u trudnoci?" PS,nalaz ogtt se vadi venski? mislila sam i njega izvaditi al dr opce prakse mi govori da nema potrebe…
    andjelina, citala sam o tome i razmisljala da uvedem al sam postupak je dug dok ne dovedes u red… meni je najveci problem vrijeme jer u planu mi je krenut sada,,

    27👩🏻
    33👦🏻
    Mom of 2 angel in heaven
    Spontani 31.07.2021 - 10 tj - emb 6+5👼🏻
    Spontani 08.02.2022 - 9 tj - emb 7+5👼🏻
    -Hashimoto, terapija 75/50 eurotirox
    PAI-1 heterozigot 4g/5g
    God will carry you trough the storm 🍀💪
    Pregled 30.5 imamo ♥️
    27.6.23-11+2 4.7 cm 🍀
    14.7.23-13+5 7.55 cm 🌈
    10.08.23- stiže mamina djevojčica 💜🌈👨‍👩‍👧
    [tickerfactory.com]

  • Avatar DarkIvy

    DarkIvy

    Broj poruka: 119

    Prijavi adminu

    Andjelinja a ti imaš hashimoto ili hipo? Super je to s jodom, ja jedino što sma čitala ima jako oprečnih informacija - od toga da škodi do toga da rješava.. Možda najbolje izvaditi jod pa znati što je, tako da mislim da ću vaditi:)
    PiaBuu, myoinositol se uglavnom uzima kod inzulinske rezistencije i PCOSa, no ako hashimoto proizlazi iz te neravnoteže može popraviti. nemora se nužno raditi OGTT, nego na tašte inzulin, glukoza i još neki parametri iz koji se može vidjeti stanje… 
    Neke novije studije su doduše pokazale da selen + myoinositol normaliziraju antitijela kod osoba koje još nisu razvile hipo.. Tako da mislim da vrijedi probati..
    Što sam još našla je paziti da ne postoji osjetljivost na gluten (koja je česta), ako postoji izbjegavati, selen svi svi spominju, omegu, vitamin D..
    E sad što se smije ako se zatrudni to nisam sigurna, to treba s dr-om provjeriti ja bi rekla

    9.11.2023. curica
    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.