Hashimoto i planiranje trudnoce

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • nemasekirancije

    Broj poruka: 523

    Prijavi adminu

    Jutro drage moje. Ima nas puno s hashimoto zapravo..pa pokrecem ovu temu kako bi podijelili iskustva. Ono cime se ja konkretno borim su antitijela i kako ih prirodno smanjiti. Te kako ona utjecu na kvalitetu jajne stanice. Kod mene se radi konkretno o anti tg. Tsh i anti tpo uredni. Dali ima tko kakav info? Jeste pokusavali suplementima smanjivati antitijela i kojim?

  • Avatar Red Fox

    Red Fox

    Broj poruka: 1383

    Prijavi adminu

    Bok, ja imam hashimoto, u trudnoci sam samo kontrolirala tsh da bude ispod 2,5. Antitijela su mi bila jaaaako visoka (preko one granice ocitanja), ali nije mi endokrinolog rekao nista za to. I povisena antitijela nisu utjecala na začeće. Sama trudnoća je nesretno završila no iz drugih razloga. 

  • Avatar DarkIvy

    DarkIvy

    Broj poruka: 119

    Prijavi adminu

    Pozdrav, dižem temu
    Ima još ljudi s hashimotom? Zapravo me isto zanima kao i osobu koja je otvorila temu. 
    Naime ovo su mi vrijednosti antitijela (TSH je 2.5): ANTI-tg =144, ANTI-TPO = 490, na euthyroxu sam. Dr. misli da su mi od toga neregularni ciklusi (ne jako ali variraju) i to usprkos terapiji. I da generalno treba sniziti antitijela za trudnoću. 
    E sad kako sniziti antitijela?
    Ima netko da je uspio? 
    Znam za selen i cink jedino. 

    9.11.2023. curica
    [tickerfactory.com]

  • DaMa_21

    Broj poruka: 469

    Prijavi adminu

    DarkIvy

    Pozdrav, dižem temu
    Ima još ljudi s hashimotom? Zapravo me isto zanima kao i osobu koja je otvorila temu.
    Naime ovo su mi vrijednosti antitijela (TSH je 2.5): ANTI-tg =144, ANTI-TPO = 490, na euthyroxu sam. Dr. misli da su mi od toga neregularni ciklusi (ne jako ali variraju) i to usprkos terapiji. I da generalno treba sniziti antitijela za trudnoću.
    E sad kako sniziti antitijela?
    Ima netko da je uspio?
    Znam za selen i cink jedino.


    Hej, jesi vadila ostale hormone, prvenstveno spolne hormone i hormone stitnjace (T3, T4)
    Imam hashimoto skoro 20 zadnjih godina i endokrinoloti su mi rekli da ne mogu spustiti antitijela. Moja kolicina antitijela je tu negdje ko i kod tebe. 
    Kada sam planirala trudnocu odrzavali smo TSH ispod 2,5 i endokrinologici je to bilo najbitnije. Naravno, uz sve ostale hormone.
    Uz nepromijenjena antitijela (visoka kao kod tebe) sam ostala trudna, za sad je trudnoca skroz uredna i beba dolazi za par tjedana. 
    Moj savjet ti je da provjeris sve spolne hormone jer mozda i u njima lezi problem. Cesto hashimoto ide i s poremecajem spolnih hormona. 

    👱🏼‍♀️31 🧔🏼‍♂️32

    👱🏼‍♀️ hiperprolaktinemija (adenom hipofize), hashimoto, inzulinska rezistencija. Ciklusi ~26 dana

    07/2022 ➕
    03/2023 N💕

  • Avatar DarkIvy

    DarkIvy

    Broj poruka: 119

    Prijavi adminu

    Hvala na odgovoru!
    Ostali hormoni su ok, i nemam PCOS (potvrdio dr i na humanoj). TSH mi je trenutno 2.5, ali je rekao da ne povećavam euthyrox. 
    Ali da bi antitijela trebala biti niža. Sad ja nalazim svakakve članke i studije online o snižavanju tih antitijela, ali baš me zanima jel netko uspio sniziti i kako..

    ti si prirodno na kraju zatrudnila?  Ciklusi su bili redoviti?

    9.11.2023. curica
    [tickerfactory.com]

  • DaMa_21

    Broj poruka: 469

    Prijavi adminu

    Da, prirodno sam zatrudnila, pratila sam ovulaciju s LH trakicama.
    Ciklusi su mi bili redoviti nakon sto sam sredila ostale hormone, kod mene je prolaktin bio visok i radio probleme, uz inzulinsku rezistenciju. Kad sam to dvoje sredila ciklusi su se unormalili.

    👱🏼‍♀️31 🧔🏼‍♂️32

    👱🏼‍♀️ hiperprolaktinemija (adenom hipofize), hashimoto, inzulinska rezistencija. Ciklusi ~26 dana

    07/2022 ➕
    03/2023 N💕

  • Avatar DarkIvy

    DarkIvy

    Broj poruka: 119

    Prijavi adminu

    hvala na odgovoru Dama, drago mi je da je uspjelo!:)

    9.11.2023. curica
    [tickerfactory.com]

  • Avatar DarkIvy

    DarkIvy

    Broj poruka: 119

    Prijavi adminu

    našla sam ovo, dakle selen + mioinozitol za snižavanje antitijela: https://nfh.ca/myo-inositol-and-selenium-combination-reverses-thyroid-antibodies-in-patients-with-subclinical-hypothyroidism/ [nfh.ca] 

    9.11.2023. curica
    [tickerfactory.com]

  • DaMa_21

    Broj poruka: 469

    Prijavi adminu

    Uzimam to dvoje radi inzulinske, pcos itd. Kod mene nazalost nije spustilo antitijela, ali vrijedi pokusati 😊

    👱🏼‍♀️31 🧔🏼‍♂️32

    👱🏼‍♀️ hiperprolaktinemija (adenom hipofize), hashimoto, inzulinska rezistencija. Ciklusi ~26 dana

    07/2022 ➕
    03/2023 N💕

  • Avatar DarkIvy

    DarkIvy

    Broj poruka: 119

    Prijavi adminu

    kužim tnx:)

    9.11.2023. curica
    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.