Gestacijski dijabetes

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Ivana1642

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima, nova sam na Klokanici i nova mama :)
    Beba stiže u studenom.
    Rezultati OGTT na tašte 4.1, nakon 60 min 11.4, nakon 120 min 9.4.
    Radila guk profil u bolnici i od 8 mjerenja tri su kao viša; prije ručka 5,2, dva sata nakon večere 5,3, u ponoć 5,5.
    Doktorica kaže da je nalaz inače u redu, ali ide dijeta 1800 i opet isto za 4 tjedna.
    Gubim se u svim ovim namirnicama i jednicama i već lagano šizim.
    Bojim se da ne kombiniram kako treba. Da li netko ima prijedloge jelovnika s namirnicama i gramažama, ručkova i večere?
    Doručak i užine sam nekako pokrila…..
    Hvala na bilo kakvoj pomoći…….

  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    Ivana1642

    Pozdrav svima, nova sam na Klokanici i nova mama :)
    Beba stiže u studenom.
    Rezultati OGTT na tašte 4.1, nakon 60 min 11.4, nakon 120 min 9.4.
    Radila guk profil u bolnici i od 8 mjerenja tri su kao viša; prije ručka 5,2, dva sata nakon večere 5,3, u ponoć 5,5.
    Doktorica kaže da je nalaz inače u redu, ali ide dijeta 1800 i opet isto za 4 tjedna.
    Gubim se u svim ovim namirnicama i jednicama i već lagano šizim.
    Bojim se da ne kombiniram kako treba. Da li netko ima prijedloge jelovnika s namirnicama i gramažama, ručkova i večere?
    Doručak i užine sam nekako pokrila…..
    Hvala na bilo kakvoj pomoći…….


    Pogledaj na stranici poliklinike Harni, ja mislim da oni imaju primjer jelovnika 1800kcal. Bijelo brasno bzbavi i uvedi integralno, umjesto rize bi ja stavila kus mis koji ima mali glikemijski indeks

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    dea32

    Ivana1642

    Pozdrav svima, nova sam na Klokanici i nova mama :)
    Beba stiže u studenom.
    Rezultati OGTT na tašte 4.1, nakon 60 min 11.4, nakon 120 min 9.4.
    Radila guk profil u bolnici i od 8 mjerenja tri su kao viša; prije ručka 5,2, dva sata nakon večere 5,3, u ponoć 5,5.
    Doktorica kaže da je nalaz inače u redu, ali ide dijeta 1800 i opet isto za 4 tjedna.
    Gubim se u svim ovim namirnicama i jednicama i već lagano šizim.
    Bojim se da ne kombiniram kako treba. Da li netko ima prijedloge jelovnika s namirnicama i gramažama, ručkova i večere?
    Doručak i užine sam nekako pokrila…..
    Hvala na bilo kakvoj pomoći…….

    Pogledaj na stranici poliklinike Harni, ja mislim da oni imaju primjer jelovnika 1800kcal. Bijelo brasno bzbavi i uvedi integralno, umjesto rize bi ja stavila kus mis koji ima mali glikemijski indeks


    Zeza me tipkovnica. Mislila sam da umjesto rize uzmes kus kus..

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Ivana1642

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Hvala Dea :)
    Da, dobila sam jelovnik Vuk Vrhovec, gledala na Harni stranici i luda od guglanja.
    Sve navedeno i napisano treba sročiti u jelovnik, tj recept za ručak i večeru. Pokušala bih da napravim duplo (ili prilagođeno) pa da imam i za večeru, da ne kuham ponovo.
    Mužu jedan ručak, sebi drugi pa da barem ne moram večeru opet kuhati.
    Znam da ispada na gotovo, al voljela bih kada bi netko napisao  nekoliko recepata za ručkove koji mogu biti i večera, brojeći sve one jedinice itd.
    Naisla sam na neke recepte pa ispada da je to uvijek više jedinica od preporučenog, mada gram gore dolje neće nikog ubiti…
    S obzirom da s kilažom nikada nisam imala problema niti kada bila na režimu prehrane sve mi je ovo preko glave informacija.
    Hvala za kus kus, probati ću zamijeniti rižom :)

  • Ivana1642

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Al idem koracima, izbacujem bijelo brašno, slatko u bilo kojem obliku (mada ga i ne jedem toliko, u 5 mjeseci nisam čokolade niti slatkiša pojela), prerađevine, prženo, pohano itd. Sve ono što inače se i preporučuje svakome.
    Ispravak, rižu zamijeniti kus kusom :)

  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    Pa gle, kombinaciju povrca mozes sama izabrati, kako ti pase i kako volis, pazis samo na gramazu. Bitno je ne iskombinirati skrobno povrce tipa krumpir sa tjesteninom i sl.
    Probaj musaku, umjesto tjestenine stavi tikvice i/ili patlidzan, umjesto besamela paradajz sos, umjesto svinjetine piletinu ili puretinu. I eto ti rucka i vecere. Bolonjez sa spagetama od tikvica..
    Minestrone juha i kuhana teletina/govedina..
    Salata od piletine sa povrcem i vrhnjem.. 
    Nemoras doslovno brojati svaku kaloriju, gledaj da izbjegavas ugljikohidrate, pogotovo preradene, uvedi vise povrca (ali i to doziraj), pojedi 1 porciju ne dvije, imaj 5-6 obroka u danu. S time da je 1 meduobrok 1 vocka ili jogurt ili 100g sira recimo..

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    https://www.plivazdravlje.hr/dijabeticka-dijeta/1700kcal-6obroka-jelovnici.html [plivazdravlje.hr]

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Ivana1642

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Hvala, znam za ovo, i isprintala sam si da imam.
    Komentar doktorice: Nemoj se voditi jelovnikom 1700 niti 1900 jer to nije 1800… Što reći… 
    Ali držim se da neće ona znati jesam ja koji gram više pojela ili manje….
    Hvala ti :)

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.