FEBRILNE KONVULZIJE

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Lela221

    Broj poruka: 0

    Prijavi adminu

    Pozdrav, da li netko ima iskustva sa konvulzijama kod djece? Moja curica je stara 18mj, neki dan je imala prvi napad uzrokovan naglim skokom temperature.. Bilo je strašnooo, još uvijek mi ta scena ne ide iz glave.. Strah me ponovnih napada, pa joj stalno mjerim temp.. Kolike su šanse da se ponovi? 🥺

    💙💙💙

  • Avatar SAYURI

    SAYURI

    Broj poruka: 1387

    Prijavi adminu

    Lela221

    Pozdrav, da li netko ima iskustva sa konvulzijama kod djece? Moja curica je stara 18mj, neki dan je imala prvi napad uzrokovan naglim skokom temperature.. Bilo je strašnooo, još uvijek mi ta scena ne ide iz glave.. Strah me ponovnih napada, pa joj stalno mjerim temp.. Kolike su šanse da se ponovi? 🥺


    Zdravo, moj sin je imal isto.sa.17 mjeseci, nece se ponoviti sam.od sebe, nama vise nikad nije nijedan, dobio je neki virus, temleratura skocila dok je spavao, i dobio je napad. Ono sto ti mogu reci je da su febrilne konvulzije potpuno bezopasne, to ti se ustvari mozak resetuje usljed prevelike zagrijanosti. Ne ostavlja nikakve posljedice na dijete ali dijete im je sklono ubudice do neke 5 godine. Poslije pete godine rizik od febrilnih konvulzija se skroz smanjuje, tesko da ih vise moze imati. Pazi curicu narednih par godina sa temperaturom dok ne predje 5-6 godina. Uvijek nosi sa sobom Voltaren cepice za djecu, 12,5 mg, i kada vidis da raste brzo, preko 38C odmah daj cepic, nista sirupi a pogotovo ne starinske metode. Prerasti ce to i onda nemas brige vise…

    👱‍♀️- 34g
    👨-42g
    👶-7g
    09.10-missed ab.
    Papa✅ Brisevi ✅
    ➕ 16.03.2021
    [lilypie.com]

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.