Endometrioza i iskustva sa začećem

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Bojana92

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav,
    Imam 29god, 2015 god sam operisala endometriozu na lijevom jajniku 9cm. 2018 godine endometrioza na oba jajnika, na desnom 5cm, na lijevom 2cm, opet operisana. Sad imam endometriozu na desnom jajniku aman 9cm, a na lijevom manju. Radjena promjena na grlicu materice ove godine, rezultat Cin II, poslije 3 mj, opet manji miom . I sad sam obisla sve doktore po Pd, Bl i u NS sam isla. Niko nece da kaze sta trebam raditi  jedni nece da operisu jer se boje menopauze, dr hoce da operisem, pa da idem na oplodnju, sa naznakom da ne znaju ni dal ce mi ona pomoci, dr mi daju 6mj da zatrudnim. Evo 2gi mj pijem virak i macinu travu, pokusavamo, ali ne ide. Desni jajovod mi je zacepljen, ali lijevi nije. I sutra idem u Trebinje kod dr Luke Andjelica… da li neko ima istu ili sl situaciju, da je vise puta operisao, a opet ima djecu. Ja nisam radjala do sada

  • Avatar WinkyTheElf

    WinkyTheElf

    Broj poruka: 70

    Prijavi adminu

    Mariaa94, Ja imam bolne menstruacije, svaki mjesec bez iznimke. Boli me prvi dan, nerijetko i drugi. Bol je pristuna i u trbuhu i u leđima, bude mi i dosta jak pritisak na crijeva. Od svoje prve menstruacije niti jedna nije prošla, a da nisam morala popiti tabletu. Što se tiče odnosa, zna me zaboliti.. Ja bi to opisala kao da mi se vrši neki pritisak na jajnike.. Ali koliko je meni poznato, iako nisam te struke, samo bolna menstruacija nije dovoljna da se dijagnosticira endometrioza.
    Ja npr često imam ciste, ca125 zna divljati i uz sve to još uvijek mi nije konačno dijagnosticirana endo, nego mi uvijek napišu - moguća endometrioza -.- Posljednje mi je dr rekao da imam endometrion na lijevom jajniku, ali to opet nije endometrioza kao dijagnoza. Tako da, opusti se i nemoj se bojati, vjerujem da će te doktor poslati na sve relevantne pretrage. Čak i ako nekim slučajem bude u pitanju endometrioza, znam puno žena koje su na svijet donijele predivnu dječicu tako da, samo hrabro, bit će sve ok! 💪💪💪

    👱‍♀️ 31
    Hormoni ✔
    PCOS like jajnici, endometrioza
    👦32
    Spermiogram ✔
    👱‍♀️💗👦
    2019.-2021. ➖
    KBC Ri HSSG 5/21 ✔
    KBC Ri AIH 6/21 ❌
    KBC Ri AIH 7/21 ❌
    KBC Ri IVF 9/21 ❌

    [fertilityfriend.com]

  • Avatar WinkyTheElf

    WinkyTheElf

    Broj poruka: 70

    Prijavi adminu

    Mariaa94 , super da nije bilo cista! Neka tako i ostane :) Nedavno mi je jedan liječnik rekao da se s terminima endometrioza i policistični jajnici prečesto barata i da samo rijetke žene imaju “čistu” endometriozu i “čisti” PCOS.. Kada kaže “čisti” misli na teške slučajeve. Meni je npr rekao da sam ja u nekoj sivoj zoni :) Imam jajnike nalik policističnima (znači ciklusi malo variraju, ali redovno ovuliram) i tu i tamo mi se pojavi endometriotična cista.. Svakako ti sve provjeri s doktorom i podijeli s njim svoju bojazan, i nemoj se stresirati unaprijed s nekim dijagnozama^^

    👱‍♀️ 31
    Hormoni ✔
    PCOS like jajnici, endometrioza
    👦32
    Spermiogram ✔
    👱‍♀️💗👦
    2019.-2021. ➖
    KBC Ri HSSG 5/21 ✔
    KBC Ri AIH 6/21 ❌
    KBC Ri AIH 7/21 ❌
    KBC Ri IVF 9/21 ❌

    [fertilityfriend.com]

  • Avatar sara123_

    sara123_

    Broj poruka: 13

    Prijavi adminu

    Dobar dan, 
    Imam 23 godine i u 2 mj ove godine nadena mi je “cista” na lijevom jajniku 3 cm. Doktor nije nista rekao na temu toga osim da ce proci sama, a rekla sam mu da imam bolne odnose i mjesecnice. Isto tako imam hpv 16 i 30/33 cin 1 pa mi je samo preporucio papilocare. 3 puta sam ga pitala sto s tom cistom na jajniku no nista nije predlagao. Sad pred tj dana isla sam privatno provjeriti jer se ne osjecam dobro, bolni odnosi su konstantni i suhoca. Doktorica je pogledalai diagnosticirala endometriozu. Dosta se prosirila u toj razlici vremena. Nije mi nista preporucila za to nego je samo rekla “idite na dijete cim prije”. Ceka se jos nalazi papa testa. Iskreno uopce ne znam sto da radim, vidim da neke zene koriste cajeve pa bi rado i ja probala s time. Jos sam nova u tome i citam vase komentare. Stvarno ne znam sto da radim. Da trazim i 3 misljenje ili da idem odmah na dijete? Nemam zdravu maternicu, a sad ni jajnike 🥺🙏

    23 godine, endo., HPV 16(CIN1), streptococcus anginosus (trenutno liječenje)

  • vickivale

    Broj poruka: 352

    Prijavi adminu

    A gle, to ti sve ovisi od osobe do osobe. Ima zena koje bez problema s endometriozom ostanu trudne i onih koje nisu te srece. Uglavnom, rjesenja za sve ima… samo moras odluciti zelis li dijete s 23. 
    Endometrioza nije bolest koja se lijeci cajem.

    Dvojajcane blizanke 🍒
    [lilypie.com]

  • Avatar sara123_

    sara123_

    Broj poruka: 13

    Prijavi adminu

    vickivale

    A gle, to ti sve ovisi od osobe do osobe. Ima zena koje bez problema s endometriozom ostanu trudne i onih koje nisu te srece. Uglavnom, rjesenja za sve ima… samo moras odluciti zelis li dijete s 23.
    Endometrioza nije bolest koja se lijeci cajem.


    Strah me je da uz probleme koje imam sa HPVom i još ovo, kroz godinu dvije kako sam planirala imat djecu će bit sve teže i teže. Iskreno ne zna ništa o bolesti osim toga što ovdje i po internetu čitam jer se nemam s kim savjetovati. 

    23 godine, endo., HPV 16(CIN1), streptococcus anginosus (trenutno liječenje)

  • vickivale

    Broj poruka: 352

    Prijavi adminu

    Ma jooj, dvije godine u tvojim godinama nisu nikakav problem. Ako cista bude smetala maknut ces je! Jedi zdravo, prati cin ( navodno neke zene za to podizu imunitet radoševicevim medom, ja ti nemam iskustva). 
    Budi sigurna da znaš što zelis, kad zelis s kim zelis, tada je sve jednostavnije. 
    Ukratno, ja imam endo, neprohodni jajovodi, operirala cistu jajnika, jednom spontano ostala trudna, nazalost spontani. Nakon toga smo odmah krenuli na potpomognutu oplodnju i eto ide dobro, a skoro sam 10 godina starija. 
    Lijepo je sto se brines o svom zdravlju, bravo! 

    Dvojajcane blizanke 🍒
    [lilypie.com]

  • Avatar sara123_

    sara123_

    Broj poruka: 13

    Prijavi adminu

    Bravo, samo naprijed! 
    Odlučila sam sa partnerom odmah ići na dijete, no nalazi pape opet nisu dobri pa moram i na daljnje briseve za hpv i ostalo… 
    Nadam se da će na kraju to sve biti dobro, preselila sam se boljoj ginekologici… možda da sam i prije posumnjala ne bi do svega ovoga ni došlo… 

    23 godine, endo., HPV 16(CIN1), streptococcus anginosus (trenutno liječenje)

  • vickivale

    Broj poruka: 352

    Prijavi adminu

    Bit ce dobro, glavu gore! 

    Dvojajcane blizanke 🍒
    [lilypie.com]

  • Avatar Tratinčica123☺

    Tratinčica123☺

    Broj poruka: 187

    Prijavi adminu

    Pozdrav žene, bila bih zahvalna ako bi napisale svoja iskustva sa PCOS i trudnoćom.. koliko vam je trebalo, što ste koristile, kakva su iskustva, svi kažu da što prije treba krenuti raditi na bebici, da su bolje šanse..  Pa evo, ako imate kakva iskustva, podijelite.. hvala☺️

    Trudimo se od 9/21.
    👱‍♀️25- PCOS, 🙋‍♂️29- Azzospermia, mTese ❌
    Prag- donacija sjemena- 6/23.
    12.06. Aspiracija- 22🥚/–10 odličnih 🐧
    08.08. FET- 1 blastica - + na testiću 4dpt
    •Beta 8dpt- 80.14, 10dpt- 227.73, 12dpt-632.10
    Panorama-low risk- stiže curka 🧚💗
    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.