Endometrioza i iskustva sa začećem

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Vrapčić123

    Vrapčić123

    Broj poruka: 4426

    Prijavi adminu

    Pozdrav, evo i mene. Borim se sa endometriozom od prve menstruacije koju sam dobila, a sada imam 34 godine. Dvije operacije su iza mene, također mi je endo bila po čitavoj zdjelici, po crijevima, jajnicima i jajovodima, zapravo po svuda. Iza mene je bezbroj odlazaka na hitnu zbog menstrualnih bolova, do te mjere da me na hitnoj znaju imenom i prezimenom i prime me odmah čim me vide. Naravno borim se sa neplodnošću jer je endo učinila svoje. Trenutno sam na Dostinexu jer mi prolaktin nije dobar i plan je da prvi put idem na IVF u kolovozu ili rujnu ako prolaktin bude ok. Eto u kratko moje priče za sada… Svima vam želim puno sreće…. Da sve uspijemo u borbi…. 

    https://lb1m.lilypie.com/07MVp2.png [lb1m.lilypie.com]

  • aidaaa

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Caooo…e ovako imam 26godina imam djevojcicu od 7godina tjeli smo jos jednu bebu al nem se duze vremena neda nemoze isla sam doktoru i pronasao mi je cistu endimetriozu 6cm i juce sam bila opet smanjila se na 3cm…dali mi moze opet pravit problem sa zacecem…

  • Avatar Nasty

    Nasty

    Broj poruka: 1791

    Prijavi adminu

    Aidaa jesi na nekoj terapiji ili se cista sama smanjila? U svakom slučaju dobro je da se smanjuje da izbjegneš operaciju. Sve zavisi koji je stupanj endo imaš li žarišta na drugim mjestima itd.. Ja sam operirala veliku endo cistu prije 10 god., žarišta su mi tada uklonili, ali mi je endo + operacija smanjila rezervu jajnih stanica i poremetila spolne hormone za 7+ god. Sad imam 38 i uspjela sam prirodno ostat trudna. Ja sam koristila biljne preparate za plodnost. Shatavari u prahu. Postoji još jedna biljka baš za endo, kopirat ću link.. Svakako je dobro što idete na drugo dijete, to je najbolji lijek za endo, samo treba biti uporan. 

    [lilypie.com]

  • Avatar Nasty

    Nasty

    Broj poruka: 1791

    Prijavi adminu

    https://ayugarden.com/collections/endometrioza-i-policisticni-jajnici/products/kanchanar-guggulu-premium [ayugarden.com]

    [lilypie.com]

  • sara2020

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure,
    Imam 32 god i endometriozu na lijevom jajniku veličine 3 cm koja u zadnje dvije godine koliko se borimo s neplodnošću nije rasla. Prije godinu ipo sam privatno u Šparca bila na propuhivanju, rečeno mi je da su jajovodi prohodni. Prošli smo jedan ivf u prirodnom ciklusu i jedan u stimuliranom, sve jajne stanice su se oplodile ali bez trudnoće. Doktor ne želi operirati da ne bi ugrozio jajnik i rezervu jajnih stanica koja je ionako niska. Zanima me kako ste saznale za ta žarišta, samo laparaskopski? Strah me da i ja to imam ali da bez operacije se neće ni saznati. Da li preporučate piti kontracepcijske pilule? Da li su ikome smanjile ciste? 

  • sara2020

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Nikitta

    Sara2020 na uzv sam jedino uvijek otkrila endometriome na jajnicima, žarišta po zdjelici, crijevima i sl. se otkrivaju isključivo laparoskopski. Jednom sam išla na MRI zdjelice, jer se na uzv ništa nije vidjelo, a osjećala sam da se bolest vratila, pa se lijepo pokazalo na snimci endometriom na L jajniku.

    Nisam nikad podnosila pilule tako da bolujem bez terapije 10 godina, 2 su operacije iza mene, treću odgađam već 3 godine radi očuvanja zalihe koja je ionako teško narušena. Sad sam početkom godine vukla neku sumnjivu cistu na D jajniku između IVF postupaka, pa sam uzela pilule i otišla je nakon 2 ciklusa. No, endometrioza je na L jajniku ostala postojana. Doktori su mi vaginalnom palpacijom napipali jedno žarište kod rektuma. Jako nelagodan pregled, bar za mene.

    Ne znam šta da ti preporučim ako planirate bebu…


    Hvala ti na odgovoru. Upravo krenila u još jedan stimulirani ivf pa ćemo vidjeti. Uvijek dobijem kvalitetne jajne stanice, znači endometriom na jajniku ne ometa njihov razvitak, dapaće folikule dobijem baš na tom jajniku, ali da li utjeće na receptivnost endometrija? Da li ti je doktor dao neko objašnjenje neplodnosti zbog endometrioze? Zašto i kada si bila upućena na laparoskopiju? Zbog bolova? Što se tiče endometrioze, ja nikakvih bolova nemam. Ca125 također uredan. Moja ginekologija mi spominjala tablete Visanne, doktor koji mi radi mpo je ravnodušan prema tome, htjela bi treće mišljenje da ne prolazim niz mpo bez smisla. Ali više ne znam gdje tražiti odgovor😑

  • lala4846

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Curke, imam 26 godina i evo upravo saznala za endometriozu 😭😭😭 radi se o cistama od 3 cm. Citam sve moguce o navedenom i iskreno toliko je negativnih komentara. Ne znam uopce sta da mislim, ne zelim ici na nekakvu operaciju jer i sama smatram da te tu mogu samo ocaparit 😭 ne zelim ostati bez jajnika…molim vas malo veci info o endometriozi iz vlastitih iskustava. Sve sto procitam, vezano je za gorku rijec NEPLODNOST! 😰

  • lily05

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    lily05

    Zanima me ima li itko ovdje 36+ sa endimetrozom koja nije operabilna, odnosno nije tako izražena da bi se operirala, a i dalje ne može zatrudniti uz sve ostale uredne nalaze , uključujući i muževe .
    Iza sebe imam 3 neuspješna IVF-a:
    1.kratki protokol , 4js, 1et3d;
    2.kratki protokol, 11js, 2et3d;
    3. dugi protokol (Yasmin,Puregon, Suprefact), 10js, 2blastociste5d
    Tražila sam mišljenje više doktora- niti jedan ne smatra da je operacija potrebna i odbijaju je i svi su složni da je uzrok neuspjehu endometrioza, te da je trudnoća moguća , ali uz nešto više truda.
    Valjda je dokazano da ne ide. Gubim vjeru više u sve


    Dakle, cure, ostala sam trudna iz FET-a. Rodila i 11mj nakon poroda ponovno išla u IVF i ništa niti za zamrzavanje. No, idući mjesec u prirodnom ciklusu bez ičega sam ostala trudna 😄.
    Ono što sam htjela javiti je da je izgleda stvarno točno da se u trudnoći endometrioza uglavnom povlači. Kod mene se upravo to dogodilo👍

  • Avatar Amber

    Amber

    Broj poruka: 479

    Prijavi adminu

    lala4846

    Curke, imam 26 godina i evo upravo saznala za endometriozu 😭😭😭 radi se o cistama od 3 cm. Citam sve moguce o navedenom i iskreno toliko je negativnih komentara. Ne znam uopce sta da mislim, ne zelim ici na nekakvu operaciju jer i sama smatram da te tu mogu samo ocaparit 😭 ne zelim ostati bez jajnika…molim vas malo veci info o endometriozi iz vlastitih iskustava. Sve sto procitam, vezano je za gorku rijec NEPLODNOST! 😰


    Gdje su ciste, koliko ih imas? Ja sam krenula s endo stadij 2 s 26 godina, u nesto iznad godinu dana (pokusavanja) dosla do stadija 4, svi organi zahvaceni, po 3-4 ciste po jajniku, sve slijepljeno za maternicu, cista od gotovo 10 cm na rektumu, mjehur zahvacen, zdjelica puna lezija…

    Preplakala sam tu godinu i od straha i od bolova, vidjela strucnjake po citavoj Engleskoj (tu zivim) i Hrvatskoj za misljenja i pomoc… Bilo mi je receno da se kroz seriju operacija moze vratiti kvaliteta zivota, medjutim da cu vjerojatno ozbiljno narusiti AMH s obzirom na velicinu i broj cista, medjutim bila sam u takvim bolovima da vise nije dolazilo u obzir cekati. 

    Cekala menstruaciju da krenem u postupak MPO smrznuti embrije prije operacije kad mi je testic pokazao dvije crtice :) i nadam se jako da cu imati iskustvo kao i lily05 da se stvari barem malo povuku kroz trudnocu. 

    Tako da - internet je dosta zastrasujuc i moguce je da ces trebati pomoc pri zacecu kad budes spremna, ali nema ocajavanja unaprijed. Oboruzana dobrim ginekologom izdurat ces sve :) javljaj nam se s pitanjima i samo hrabro! 

    👱🏼‍♀️27, stadij IV endo
    🧔🏻32

    [lilypie.com]

  • Raphaelly

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Drage žene!
    Vidim da se ne piše aktivno o ovoj temi, ali eto, ako netkome mogu pomoći da napišem moje iskustvo. 
    Imam 33 godine. Od prve menstruacije krenuli su problemi, neredoviti ciklusi, bolne i obilne mjesečnice.. 
    Dijagnosticirana mi je endometrioza i operirana sam laparoskopski  2010. i 2011. godine. Na drugoj op učinjena je i djelomična resekcija lijevog jajnika. 
    S 26 godina muž i ja počeli smo raditi na djetetu, ne intenzivno, ali više se nismo pazili, međutim ništa. 
    Svaka m bila je i dalje bolna, obilna, svaki odnos također, postalo je frustrirajuće za mene i njega. 
    Krenuli smo s pretragama, on je obavio spermiogram, je hormone, sve ok..pratila sam ovulacije kod gina, svaka je bila na mjestu, ali i dalje ništa.. Sada već imam 30 i dogovor je bio da krećemo s umjetnom..
    Ali..pošto  sam dobila novi posao sve smo prolongirali.. 
    Kad jednog dana kasni m, ja u čudu, jer inače koliko god bila grozna, nakon op uvijek je bila redovita! 
    Napravila sam test i ČUDO!!! Za 2 sek 2 crtice 😊😊.. 
    Svi smo bili u šoku, od nas do doktora.. 
    Rodila sam zivog i zdravog dečkića!!! 
    Nakon poroda endometrioza je mirovala neko vrijeme, a onda opet, grozota! 
    Na jesen 2020 dijagnosticirana mi je duboka endometrioza, uz puuuno priraslica i endometriom na lijevom jakniku koji je ujedno i srasao, dogovor operacija uz potpunu resekciju lijevog jajnika i dijela crijeva, kako bih jednom ako to ponovno budem htjela, mogla zatrudnjeti.. Operacija je zakazana za siječanj 2021.. 
    Ali eto, viša sila se ponovno poigrala mojim reproduktivnim organima i ja sam 4 dana prije nego sam trebala biti operirana saznala da sam TRUDNA.. 
    Ovo vam pišem da vas ohrabrim, da vas utješim jer znam kroz što cure s takvom dijagnozom prolaze. Podmukla boleština koja tinja i stalno nas podsjeća da je tu.. 
    Bol neće nestati, biti će uz nas do menopauze ali šansa da postanete majke ipak postoji!!! 
    Pozdrav i vjerujte❤️

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.