Djeca i prihvaćanje različitosti

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Marijanka

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    Kako ima 2 starija brata, naša malena je od prvih dana naučila da postoje različitosti…jedan braco joj je draži zbog jedne stvari, drugi zbog druge, a ona je sama sa sobom zadovoljna jer je uz njih dvoje ona posebnija jer je djevojčica. :)  Iako je mala već razumije da nisu svi jednaki kako po izgledu tako i ponašanju. Često mi zna biti neugodno kad u trgovini ugleda dijete koje cvili i plače, pa me pita “šta je onom dječaku?” (ili djevojčici)..razumije da nisu sva djeca ista, ali ne razumije još uvijek npr.ponašanja razmažene djece, a moram priznati da ponekad ni ja sama. Ali puno pričamo, a i sama postavlja puno pitanja, pa joj pokušavamo svi objasniti različitosti općenito-kako među ljudima tako i među svim pojavama koje nas svakodnevno okružuju.

  • Avatar Vaga2

    Vaga2

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    Mislim da djecu ne treba učiti prihvaćanju različitosti jer je njima to nešto što je normalno i urođeno…djeca nemaju tu svijest ni negativne osjećaje prema nečemu što je različito (ili nekome)…tako da ću svoje dijete samo nastaviti dalje ohrabrivati u takvom, prirodnom i normalnom ponašanju. Učit ću ga da svojim primjerom…a ako mu okolina bude nametala nekakve predrasude, žustro ćemo ih zajedno raspraviti i odbaciti.

  • Avatar Klokanica

    Klokanica

    Broj poruka: 649

    Prijavi adminu

    Dragi čitatelji, hvala vam na sudjelovanju u nagradnom natječaju! 
    https://klokanica.24sata.hr/vrticka-dob/igra-i-aktivnosti/bajka-o-bubamari-uci-djecu-prihvatiti-razlicitost-1403 [klokanica.24sata.hr]
    Dobitnici knjige tjedna ‘Vrline mane Mare Bubamare’ u izdanju V. B. Z.-a su Prugica, natasa85 i luna2609, a oni će biti obaviješteni i putem e-maila. Čestitamo dobitnicima!
    Pozivamo vas da nam i dalje pišete kako učite djecu da prihvate svoje i tuđe različitosti, a vaše odgovore objavit ćemo u našoj temi s foruma!

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.