brak kao srednjovjekovna utvrda

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • stipica.kljuce

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Smatrate li da je konceptu obitelji i braka mjesto u prošlosti imajući na umu da sviću novi horizonti i dolaze nove slobode? Potreba za osnivanjem obitelji koja se sastoji od jednog pripadnika muškog spola i jedinke ženskog spola te njihovim parenjem u svrhu reprodukcije je nekad bila neophodna za preživljavanje. U današnjem suverenom svijetu prosječan čovjek živi bolje nego što su živjeli faraoni. Napredovala je tehnika, ali napredovao je i ljudski duh. Da li je vrijeme da preskočimo na slijedeću stepenicu u evoluciji čovjeka ili društva ili je za to prerano? Da li je i zašto još uvijek jaka podbuhla istrošena konzerva tradicije?

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Oprosti molim te ja te uopće ne razumijem! Jel tebe muči brak, reprodukcija žene i muškarca, tradicija ili nešto treće? Ovo je forum, postavi konkretno pitanje, a ne da mi treba pola sata da dokučim što je pjesnik htio reći???

  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    renata


    Oprosti molim te ja te uopće ne razumijem! Jel tebe muči brak, reprodukcija žene i muškarca, tradicija ili nešto treće? Ovo je forum, postavi konkretno pitanje, a ne da mi treba pola sata da dokučim što je pjesnik htio reći???

    točno to, zato nisam ništa komentirala jer ne kužim u čemu je problem.. danas po meni uopće nije potrebno da su dvoje u braku da bi imali dijete, naravno.. ali da se prestanemo razmnožavat ?? ili

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar LuKi5

    LuKi5

    Broj poruka: 2550

    Prijavi adminu

    renata


    Oprosti molim te ja te uopće ne razumijem! Jel tebe muči brak, reprodukcija žene i muškarca, tradicija ili nešto treće? Ovo je forum, postavi konkretno pitanje, a ne da mi treba pola sata da dokučim što je pjesnik htio reći???

    Tocno to. Ja sam isto citala par puta I ne ubirem nikako sto covjeka muci. I kako je rekla mmama zato nisam htjela nista komentirati. Sto bi to trebalo biti kao neko misaono, metaforicko poimanje same reprodukcije te koliko ona utjece na sklapanje brakova…pokusavam shvatiti ali mi ne ide .

    14.06.2014. L ♥

    [lilypie.com]

  • ela8

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    A pitanje je ???

  • Avatar brcka1902

    brcka1902

    Broj poruka: 186

    Prijavi adminu

    stipica.kljuce


    Smatrate li da je konceptu obitelji i braka mjesto u prošlosti imajući na umu da sviću novi horizonti i dolaze nove slobode? Potreba za osnivanjem obitelji koja se sastoji od jednog pripadnika muškog spola i jedinke ženskog spola te njihovim parenjem u svrhu reprodukcije je nekad bila neophodna za preživljavanje. U današnjem suverenom svijetu prosječan čovjek živi bolje nego što su živjeli faraoni. Napredovala je tehnika, ali napredovao je i ljudski duh. Da li je vrijeme da preskočimo na slijedeću stepenicu u evoluciji čovjeka ili društva ili je za to prerano? Da li je i zašto još uvijek jaka podbuhla istrošena konzerva tradicije?

    Zasto tradiciju nazivate podbuhlom istrosenom konzervom? Upravo ste time zvrijedali vecinu ljudi, ali dobro vidim da nitko ne reagira pa necem prevec ni ja. Ja obozavam tradicionalno parenje i reprodukciju.
    Svitanje novih horizonta i dolazak nove slobode u smislu parenja kako si naveo, ispada da se zalazes da ubuduce doktori uzimaju reproduktivni materijal obiju jedinki, multipliciraju ga milijun puta i zatim pomocu robota (jer ista drugo JA smatram zastarjelim ) ubrizgavaju taj isti materijal u sinteticki izradjene maternice u sintetickoj amnionskoj tekucini. A nakraju vam nece niti biti potrebno uzimanje novih repromaterijala jer ce se smatrati da je to zastarjelo pa ce se dna s matematickom preciznoscu izgradivati u posebnim mikroposudama po zelji pojedinaca koji ce sve to placati masno.
    Prvo mi je palo na pamet da uopce ovo ne komentiram al si mi stvarno digao tlak.
    A sto se slobode tice, sve treba biti u granicama normale. Jer netko mozda smatra da mu se krsi njegova sloboda ako nesmije ubiti pet milijuna ljudi, al on bas bi jer se on smatra normalnim. A tu su i novi horizonti…dok je ljudi bit ce i novih ideja, no ne znaci da vode u dobrom smjeru. Citiram: znanstvenici se toliko trude da nesto naprave a ne uzimaju u obzir da li trebaju uopce zapoceti. Vecina losih stvari zapocela je najboljim namjerama. A tvome pitanju ovdje stvarno nije mjesto. Jer koliko kuzim sve smo se tradicionalno parile s jedinkama muskog spola ljudske rase.

  • Avatar brcka1902

    brcka1902

    Broj poruka: 186

    Prijavi adminu

    A brak nema veze s parenjem i reprodukcijom…ne znam koliko godina imas ali danas se djeca od 14 bave parenjem a ima i mladjih. Jedino sto preostaje tvoje presuceno pitanjce, smatramo li da bi u novije vrijeme bilo normalno da se sklapaju brakovi izmedju homoseksualaca i da li bi se smatralo normalnim da oni imaju djecu. Ili jos bolje da se izbaci iz svega pojam braka jer je zastario.

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.