Bebe na laboratorijskim pretragama (vađenje krvi, urina,...)

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Bljubica

    Bljubica

    Broj poruka: 423

    Prijavi adminu

    Pregledala sam cijeli podforum i nisam našla temu, ja se nadam da mi nije promakla..

    Dakle, zanima me imate li iskustva s vađenjem krvi, “hvatanjem” urina i tome slično?
    Odakle su vadili krv bebi - iz prsta ili vene (konkretno ako neko ima iskustva s KBC Firulama bilo bi super)? Jel bilo dramatično za bebu ili vas? Jeste imali problema s vrećicama za urin - trebam li pazit na nešto određeno prilikom postavljanja, skidanja, …?
    Koliko sati nakon podoja/hranjenja ste išli (mi mjerimo i glukozu pa moramo “na tašte”)?
    Imaju li bebice prednost pred starijom djecom? Isplati li se ići privatno?
    Ma sve me zanima  hvala vam unaprid za bilo kakvu informaciju 



    [tickerfactory.com]

  • Avatar Nixie

    Nixie

    Broj poruka: 1015

    Prijavi adminu

    I mene zanima. Mi moramo samo krv izvaditi prije sljedeće kontrole. Znam da kod nas u bolnici bebe, tj. sva djeca imaju prednost i za njih postoji posebna prostorija za vađenje krvi. To sam vidjela kad sam ja išla vaditi zadnji put. Ostalo ništ ne znam 

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    da li ti je iz prsta ili iz vene ovisi ti o pretrazi koju doktorica traži, znači ako treba neku zahtjevniju dijagnostiku onda će biti iz vene. bebe plaču jer ipak ubod je ubod, pokušajte bebu čim više raskomotiti jer samo dizanje rukava ili slično je još više dramatičnije, imajte uvijek uz sebe nešto što beba voli jel to plišanac ili tako nešto slično, nešto njegovo da nakon vađenja ima za utjehu. Za glukozu ne znam to vam je najbolje pitati pedijatra ili neposredno dan prije nazvati laboratorij. Vrećice za urin moraju biti sterilne i kupuju se u ljekarnama, treba biti pažljiv prilikom stavljanja, obavezno čiste ruke, očistiti lagano područje i zaljepiti vrećicu, prisloniti lagano pelenu i to je to, biti će neugodno jer smeta, veći beba se prije same pretrage da dosta piti tako da se čim prije popiški. Curicama je to živa muka staviti s obzirom na organ. Bebice ti uvijek imaju prednost u laboratoriju i u principu biti će među prvima. Kod nas ima opcija da i pedijatrica izvadi krv i odnese se u laboratorij, naravno plaća se a i sto je i s mokraćom. Eto to su moja iskustva, nadam se da sam pomogla….

  • Avatar Bljubica

    Bljubica

    Broj poruka: 423

    Prijavi adminu

    Hvala, Renata 
    Radimo nalaze za operaciju, tako da će sigurno morat iz vene vadit, jer nam triba svašta nešto. 4-5h minimalno triba proć od zadnjeg hranjenja, valjda će izdržat 



    [tickerfactory.com]

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Bljubica


    Hvala, Renata 
    Radimo nalaze za operaciju, tako da će sigurno morat iz vene vadit, jer nam triba svašta nešto. 4-5h minimalno triba proć od zadnjeg hranjenja, valjda će izdržat 

    molim, a što je bilo malome mišu da mora na operaciju, nadam se da nije ništa ozbiljno?

  • Avatar Bljubica

    Bljubica

    Broj poruka: 423

    Prijavi adminu

    Ništa ozbiljno, srećom 
    Skidamo jedan posebni preslatki šesti prstić 



    [tickerfactory.com]

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Bljubica


    Ništa ozbiljno, srećom 
    Skidamo jedan posebni preslatki šesti prstić 

    aha…držim fige da sve prođe super i da se čim prije oporavi.

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Za glukozu neznam, nikad nismo mjerili. 
    Vadit krv nedam iz prsta ni kad je običan crp i obična ks jer to više boli nego pikanje u venu, a oni tak bebe s manjim iglicama pikaju. Mojoj su s 4 mj vadili iz vene na ruci bez problema.
    S vrečicama za urin sam uvjek imala problema jer obično curama jako smeta, pa moraš pazit kak zaljepiš da se ne odljepi, pa smo nekad po 3 pokušaja lovili da ulovimo i naknadno nosili u labos :D

  • Avatar Nixie

    Nixie

    Broj poruka: 1015

    Prijavi adminu

    Bljubica


    Ništa ozbiljno, srećom 
    Skidamo jedan posebni preslatki šesti prstić 

    A miško mali! Sretno vam 

  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    Bljubica


    Ništa ozbiljno, srećom 
    Skidamo jedan posebni preslatki šesti prstić 

    jao preslatko <3 kaj se tiče vađenja, bez brige, samo da ne osjeti tvoju nervozu naravno.. mm je laborant i kada smo malome vadili krv iz prstića bio je 10,11 mj on se sav tresao jadan, a vadio je bebama već1000x i iz prsta, vene, glave, ali ipak je njegovo dijete pa nije isto.. a ja bila toliko cool da mali nije ni skužio kada ga je capnuo.. sa time da ja nemam problema sa vađenjem krvi, pikanjem i krvi općenito, ne bojim se pa nije mali imao od mene strah.. a za velikog smo napravili totalnu foru, pošto je 3 godine prošao tada, da je mm obukao doma uniformu i igrali su se doktora a P je vadio bubamare iz prsta.. e mali je totalno uživao, sad kada vidi krv veli vidi idu bubamare

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.