Balon za pripremu i olaksavanje vaginalnog poroda

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Sparkle

    Sparkle

    Broj poruka: 27

    Prijavi adminu

    Da li je tko cuo za ovu tehniku?
    Evo ja danas naletila i upravo citam malo o tome.. Zvuci zanimljivo…

    Citiram “Radi se o silikonskom balonu koji ima rucnu pumpu (nalik na tlakomjer), koristi se negdje oko 3 tjedna prije poroda. Balon se ubaci u rodnicu i onda pumpa, vjezbanjem se uspijeva svaki dan sve vise i vise napuhati, nakon cega se balon ”poradja“. Nakon poroda se balon usporedjuje sa tablicom i znate koja bi velicina bebine glavice mogla proci kroz vas kanal.”

    http://www.epi-no.com.au/products/epi-no-childbirth-trainer/epi-no-delphine-plus/ [epi-no.com.au]

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Moram priznat da meni to ne zvuci nimalo zanimljivo :ne zna:
    Ko voli nek izvoli, ali meni osobno je to izmisljanje, fakat!

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar Tejuska♡

    Tejuska♡

    Broj poruka: 3521

    Prijavi adminu

    Daa ni meni totalno nekako sam se zgrozila citajuci nezz iskustva nekih ali ne privlaci me to ni najmanje :/

    🦸‍♀️31🦸35
    🙋‍♂️Jan (8)🙆‍♂️Noel (5)
    [lilypie.com]

  • Avatar DarijaZ

    DarijaZ

    Broj poruka: 1432

    Prijavi adminu

    …vidjela sam filmic o tome kad sam trazila filmice za masazu medjice na youtube-u… To mi izgleda kao neka americka “ fora”, sta ja znam…kod nas tako nesto nisam jos vidjela..mozda je dobro, nemam pojma, al nisam bas odusevljena….ionak mi je dole sve osjetljivo, i jos da si metnem balon i istiskujem ga….a-a, ne!

  • Avatar cloudy

    cloudy

    Broj poruka: 3222

    Prijavi adminu

    Ja sam si probala zamislit kak bi to izgledalo i nekak ne bi,hvala…mislim,možda je korisno i sve al nekak hmmm dovoljna mi je pomisao da bebu moram tuda izbacit van,kud još i balon

  • Avatar MarijaŠ

    MarijaŠ

    Broj poruka: 1925

    Prijavi adminu

    Bas to, ne treba mi “porod” balona prije samog poroda. Ne čini mi se privlačnom ta ideja, nisam bas fan guranja stranih tijela u tako osjetljivo područje, tako da bi kod mene bilo PASS!

    Krešimir 19.08.2014. <3

  • Avatar Dada32

    Dada32

    Broj poruka: 397

    Prijavi adminu

    Puno je tu stvari problematično:

    koliko žena dođe na pregled a ni ne zna da su se već pomalo počele otvarati? I koja je reakcija doktora? Sigurno nije “e, super, ajd sad malo još stišći”, nego odmah, odmaraj, leži, idemo pokušati da bebica što dulje ostane u tebi (ako nema drugih komplikacija). Sve to ima svoj razlog. 
    Kaj ako se s tim balonom prijevremeno počneš otvarati? 

    Drugo,kaj ako se zaglavi? 
    Baš mi se  nejde ginekologu: “e, sorry,imam balon daj mi ga izvadi”. Mislim da bi se odvalil od smijeha, a onda me poslal u bolnicu na promatranje (ali glave). 

    Žene ionak kažu da i samo masiranje međice peče, onda ne znam kakv bi ovo osjećaj bio… 

    Možda sam ja staromodna, ali ja tam dolje guram samo stvari koje se nemru zaglaviti…kad smo već kod toga-di mi je muž? 

  • Avatar cloudy

    cloudy

    Broj poruka: 3222

    Prijavi adminu

    Dada,moram priznati da sam se sad nasmijala…ali da,potpisujem u potpunosti…veli dragi moj na to da se zaglavi da bi ganon probao probušiti hihi

  • Avatar tena123

    tena123

    Broj poruka: 633

    Prijavi adminu

    dada umrla samod smjeha čitajući tvoj kometar..

    al stvarno zvuči malo nezdravo i slžam se da mi je dovoljan jedan porođaj bebe, a ne da sad jos i svako toliko rađam sve veći balon, aaa ne nee..

  • Avatar MalaMuca

    MalaMuca

    Broj poruka: 851

    Prijavi adminu

    Dada, ja sam se sad tak lepo nasmijala :D hahhaa, izvadi mi balon xD
    joj, ne čini mi se uopće primamljivo, meni je koma dok moram vaginaletu stavljat, tak da ne hvala…

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.