Potpomognuta oplodnja vol. 3

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Deleted user

    Broj poruka: 883

    Prijavi adminu

    Ruska1986

    Bozma

    Ruska1986, a mene kod tih bolesti jos dodatno muci to sto su nama sad vec tu godine, sta ce to dijete za 15-20 godina kad nas ne bude ili ne budemo vise mogli. prije kad su zene radjale sa 18-22 godine, pa imale po 4-5 djece pa bi se brinula braca i sestre kasnije kad oni ne mogu.
    A gle, isto tako mogu mislit sta ce bit ako sutra rodim, izadjem van i udari me auto? Ne znam dal ce se dogodit i ne zelim tako razmisljat. Nije ni da ja sad fantaziram o necemu o cem nemam pojma! Meni je bratic invalid od rodjenja, kod te tete od frendice idem cesto, vidim koliko se bori i da je to posao od jutra do mraka, nema odmora! Jos nema ni muza vise.. Ali ta ljubav koju ona pruza tom svom djetetu, pa to je nesto nevjerovatno! A kazem: bio je zdravo dijete i takav je samo zbog greske lijecnika… Svakakvih situacija danas ima, nazalost.. Isto tako (i ovdje i u stvarnom zivotu sam se uvjerila, u stvarno par slucajeva) kako su zenama rekli da ce dijete bit bolesno, da ima Down il sta vec i onda zene odu rodit a djeca savrseno zdrava! I zamisli odes pobacit, misleci da je nekakav problem, a dijete moglo biti savrseno.. 🤷‍♀️ Kazem, svatko ima pravo na svoju odluku i ja niti ne osudjujem niti imam pravo ikoga osudjivati! Ali eto, imala sam potrebu iznijeti svoje misljenje..
    Ali kako god, sa takvim odlukama se treba nositi kada za to dodje vrijeme(daj Boze da ne dodje) a do tada zivjeti u uvjerenju da ce sve biti ok 🙂 Tebi ne znam sta bi pozelila onda:sretno na razgovoru ili uvzu? 🤗


    E i to… Od kume kolegica jedva zatrudnila… Uglavnom doktori joj rekli da ili sama pobaci sto prije jer je dijete tesko bolesno (ne znam sto je bio kao problem a necu lagat) i da ce vjerojatno kasnije morat na inducirani porod jer ce beba umrijeti u trbuhu.. I to 3 lijecnika joj to isto rekli.. To je sad savršeno zdravo dijete i nikakve ali nikakve probleme nema… I sad zamisli da da je slusala lijecnike… 

  • Avatar Tuma

    Tuma

    Broj poruka: 1788

    Prijavi adminu

    Women_name ❤❤
    Piky draga, nikako nisi ti kriva!! Ne mogu ni zamisliti kako se osjećas,  ali nikako nije tvoja krivnja…. nažalost,  tako je trebalo biti…. sad isplaci,  preboli, odtuguj i onda dalje❤ želim ti svu sreću 💞
    Lucija i tebi šaljem puno zagrljaja,  da sutrašnji dan sto prije prođe i da ti budeš dobro.❤ tu smo za vas ❤

    👱‍♀️31 g, Amh 1,7 pmol (novo mjerenje 2,8 pmol)
    👨 31 g, sve ok
    1. IVF-6.mj 2020. VV:3 folikula 1 stanica (nezrela), nema transfera
    2.IVF kraj 8.mj 2020. VV- 4 folikula- 1 js, oplodena 💕, 1.beta 12 dnt dvodnevnog 130, 2.beta 14dnt 286, 3.beta 16dnt 733
    UZV 5+1 GV i inicijalna ŽV
    Nifty- sve oke, imamo curku💗
    Imamo Laru ❤
    [lilypie.com]

  • Avatar ericaa

    ericaa

    Broj poruka: 1262

    Prijavi adminu

    Nikita,MTB zanima me kako ste se odlucile za tu odredenu vrstu psiho terapije? Je li bilo metoda pokusaja ili vam je netko preporucio? Nisam mislila ovo pisat ali vidim da je sigurno okruzenje. I sama sam se borila s napadajima panike i anksioznosti oko 4-5 godina (s razmacima) bila sam na terapiji lijekovima jer nije islo bez,uz to i na psiho terapiji. Pocelo je dok jedne divne psihijatrice koja mi je zaista jako pomogla no otisla je u mirovinu. Otisla kod jednog muskog psihijatra,odlican strucnjak,nije mi sjeo u toj fazi,nisam bila spremna na taktiku direkt u facu. Sad povremeno idem kod jedne psihologice i radim na sebi. Na lijekovima nisam vec preko 2 godine. To je isto problem jer nismo mogli pokusavati u tom razdoblju bez endo jer sam bila na lijekovima i kad sam se rijesila svega,vratila se endo… veliki je to proces ali vidim sada da sam s razlogom “pukla” onda i radila na sebi i rijesila se neke negative i strahova da bi sada se mogla suociti sa ovim putem sto nas ceka… 

    💁‍♀️ 1989 g. 💁‍♂️ 1988 g.
    ja- endometrioza, miomi, 4 operacije
    1. IVF prirodni 12/2020.-prazan folikul 🚫
    2. IVF stimulirani 3/2021- 15🥚 , 6× 🐧 freeze all
    1. FET- 10/2021. ❌
    2. FET - 11/2021. ❌
    3. FET- 4/2022. ❌
    4. FET- 10/2022 ❌
    5. FET - 11/2023 💙
    [tickerfactory.com]

  • Avatar ericaa

    ericaa

    Broj poruka: 1262

    Prijavi adminu

    Ispravak,lijekovi preko 3.5 godine nisu u toku 😊… i nisam bila stalno nego kako je krenulo pa na pocetku i onda sam imala jos jednu fazu i to je to… 
    Lucija i piky zaista mi je zao i sad se posvetite sebi,odtugujte,budite sebi najbitnije i ne morate vi nikog tjesiti. Nije vasa krivnja za nista piky, jednostavno ponekad se lose stvari dogode dobrim ljudima i moramo se nadati i vjerovati,koliko god bilo tesko,da ce biti bolje i da ce konacno sunce svanuti… 
    U mislima ste mi sve i ovaj tjedan je bas bio tezak i potresao nas je sve… saljem vam masu pozitive i molitve i snage da prihvatite sto ne mozete promijeniti a sve drugo iovako vec radimo 😁
    Netko je napisao da bi volio na kavu sa vama,eto i mene na taj popis!! Dugo se nisam osjetila da negdje pripadam i da netko zaista razumije i da je u redu biti i sretan i zalostan u isto vrijeme radi nekog drugog i radi sebe. Hvala vam na tome i radi vas sam bolja osoba ❤

    💁‍♀️ 1989 g. 💁‍♂️ 1988 g.
    ja- endometrioza, miomi, 4 operacije
    1. IVF prirodni 12/2020.-prazan folikul 🚫
    2. IVF stimulirani 3/2021- 15🥚 , 6× 🐧 freeze all
    1. FET- 10/2021. ❌
    2. FET - 11/2021. ❌
    3. FET- 4/2022. ❌
    4. FET- 10/2022 ❌
    5. FET - 11/2023 💙
    [tickerfactory.com]

  • Avatar ericaa

    ericaa

    Broj poruka: 1262

    Prijavi adminu

    Nikitta

    Piky strašno mi je žao. Ovo je težak tjedan za mnoge od vas. Stavit ću te u molitve. 💗
    Tuma jako lijepo si izrazila svoje mišljenje, život je čudo i zaista ne možemo kontrolirati ništa. Čak i kad mislimo da možemo, život nas iznenadi. Imaš prekrasno zanimanje, rekla bih to je tvoj poziv. I sad te Bog nagradio bebicom koja ti stiže. Prekrasno za svjedočiti. 🥰
    Erica na preporuku sam uvijek išla, prvi put sam bila 2010. kod neke koja ne da mi nije sjela, nego ono no thanks. Onda nisam išla par godina, ali kad smo krenuli na MPO, potražila sam pomoć. Isto na preporuku. Onda sam promjenila još 4-5 terapeuta (sve različite metode). Jako je teško naći kvalitetnog psihoterapeuta, svi smo različiti i trebamo različite stilove komuniciranja i pristupa. Probala sam svašta, jer i kad ti netko daje preporuku, opet je to metoda pokušaja i pogreške, moraš kliknut s terapeutom, da ti učiš od njega i on od tebe. Za sad sam najzadovoljnija s tjelesno orjentiranom terapijom, ali pošto sam naučila da je u životu jedino promjena stalna, jasno mi je da neću ostati na ovoj terapiji zauvijek, nego ići dalje sukladno potrebama koje tada budem imala. Osobno nisam imala napade panike, ali imam drugi model anksioznosti, strahove, fobije i tako. To se naravno pogoršalo u koroni, mislim da će kolektivno cijeloj planeti trebati psihoterapija nakon 2020. 


    Slazem se. U nasem drustvo je to jos uvijek stigmaticno i reci da si potrazio pomoc strucne osobe i lijekova namijenjenima za to,je bauk. Meni je bilo najteze priznat da sam zapela i krenut… pogotovo sto me zaista iznenada uhvatilo,nakon jedne opce anestezije,operacije endo,probudila sam se u panici (otisla sa velikim strahom) i poceli me neki strahovi za koje nisam znala da ih uopce imam proganjat do te mjere da su mi upravljali svakodnevnicom. Nisam prestrašena inace,vrlo sam zivahna,bucna,pozitivna,a u tom razdoblju sam se samo na tu paniku mogla fokusirat i setnje,nikako biti na mjestu. Pomoglo mi je opcenito i zaista mislim da je bilo s razlogom da sada mogu biti tu di jesam. Anestezija je neistrazena i nikad se nezna kad ce izvuci iz podsvijesti nesto. Bas cu proguglat tu metodu,ako mogu razbijat,zvuci kao za mene 😆😆 hvala ti

    💁‍♀️ 1989 g. 💁‍♂️ 1988 g.
    ja- endometrioza, miomi, 4 operacije
    1. IVF prirodni 12/2020.-prazan folikul 🚫
    2. IVF stimulirani 3/2021- 15🥚 , 6× 🐧 freeze all
    1. FET- 10/2021. ❌
    2. FET - 11/2021. ❌
    3. FET- 4/2022. ❌
    4. FET- 10/2022 ❌
    5. FET - 11/2023 💙
    [tickerfactory.com]

  • Avatar ericaa

    ericaa

    Broj poruka: 1262

    Prijavi adminu

    I ja sam pricala sa psigologicom kad smo krenuli u ove vode da mi da tu psihopotporu i odgovara mi i sad povremeno porazgovarati…

    💁‍♀️ 1989 g. 💁‍♂️ 1988 g.
    ja- endometrioza, miomi, 4 operacije
    1. IVF prirodni 12/2020.-prazan folikul 🚫
    2. IVF stimulirani 3/2021- 15🥚 , 6× 🐧 freeze all
    1. FET- 10/2021. ❌
    2. FET - 11/2021. ❌
    3. FET- 4/2022. ❌
    4. FET- 10/2022 ❌
    5. FET - 11/2023 💙
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Sreca ♥

    Sreca ♥

    Broj poruka: 278

    Prijavi adminu

    Tuma

    MilaSt ne brini zbog jedne stanice, jedna je samo i potrebna❤ evo primjera kod mene. Samo sam 1 imala i primila se. 🥰
    Sto se tice tshmeni je bio 5,4, pa na drugom mjerenju bez terapije 2,8 i antitijela dobra. I onda sam pitala nije li i to previsoko (i na VV i Radoncica) i svi su mi rekli ne, do 3-3,5 je oke. E sad u trudnoći sam isla provjeriti i bio je 5,8 i isla sam na Rebro i endokrinologica je rekla da ni to nije strašno, da cu dobiti terapiju, ali da nista ne brinem, da je i to blago poviseno i da je bitno da su antitijela negativna. Sad na kontroli je 2,99 uz Euthyrox pa su mi povisiti lagano terpiju, umjesto 7 dana 50mcg su dali 5 dana 50, 2 75 i za 4 tj kontrola….


    Aaa di si bila na ivf? Kbc ili?

    🤍

  • Avatar Sreca ♥

    Sreca ♥

    Broj poruka: 278

    Prijavi adminu

    Lucija i Piky, drzite se cure! Znan da vam je tesko, ali bog vam je dao kriz koji mozete nosit! Sad nema nikakve rici utjehe al sve ce jednog dana sist na svoje! I koliko god bilo tesko tijesit svoje bliske, svjesne ste koliko ste im bitne! Koliko zele isto sta i vi! Drzite se cure!!
    Woow Tuma sad si me bas iznenadila! Svaka cast! Ja iskreno toliko volim down-ice! To je strasno! Predivna su to bica, niko od nas se ne zna toliko veselit, toliko cijenit zivit ka i oni ❤️

    🤍

  • Avatar MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    Broj poruka: 8398

    Prijavi adminu

    Trudnice very soon to be - part 1
    Tanja79 - 29.10 čekamo betu
    Anitram1982 - 29.10 FET
    Sanjich - 29.10 folikulometrija, imamo 5js!
    ruby22 - čekamo drugu betu, prva je divna
    iris_iris - bockanje!!!
    MilaSt - bockanje! Imamo 4 j.s.!!
    Teja1408 - bockanje
    Minilu - bockanje
    willy - čekamo prvi UZV, bete su se poduplale!
    Olivera - čekamo prvi UZV, beta je ogromna!!
    Lana3 -čekamo prvi UZV, beta je divna!!
    LioraLiora - krenula u IVF, pratimo folikule
    Pepsi13 - 2.11 čekamo betu
    manemoj - 2.11. aspiracija
    MTB - 3.11. čekamo betu
    Tiinaa - 3.11. čekamo betu
    Leptirica90 - 3.11 UZV, bockanje do onda
    LucyLou - 4.11 čekamo betu
    Lala1982 - 4.11 čekamo betu
    lotus - 6.11 čekamo betu
    Nirvana2020 - 6.11 čekamo betu
    Dada31 - 10.11. konzultacije
    miss1502 - idući postupak 11/20
    Lucyinthesky - idući postupak 11/20
    Ana26 - idući postupak 11/20
    Giny - idući postupak 11/20
    VM - idući postupak 11/20
    kju - idući postupak 11/20
    Deoria - idući postupak 11/20
    TiKi92 - idući postupak 11/20
    Chloe18 - idući postupak 11/20
    anavi985 - idući postupak 11/20
    Oolive - idući postupak 11/20
    Bozma - idući postupak 11/20
    točkicaa -  idući postupak 11/20
    Vučica -  idući postupak 11/20
    Teja09 - HSG 11/20
    nada86 - FET 11/20
    vickivale - FET 11/20

    💔💔💔

  • Avatar MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    Broj poruka: 8398

    Prijavi adminu

    Trudnice very soon to be - part 2
    Nadja89 - idući postupak 12/20
    ANKSIMORON - idući postupak 12/20
    ericaa - idući postupak 12/20
    Mila-Milica - idući postupak 12/20
    maja555 - idući postupak 12/20
    AuroraB - idući postupak 12/20
    Razumna -  idući postupak 12/20 
    darliv - FET 12/20
    Mara234  - FET 12/20
    Nina92 - FET 12/20
    angribird - FET ??
    Monolena - idući postupak 01/21
    Meto - idući postupak 01/21
    Vekolina87 - u pripremi i istraživanju opcija
    Seny - u pripremi i istraživanju opcija
    Deya - u pripremi i istraživanju opcija
    peyton - u pripremi i istraživanju opcija
    MimiDrimi - idući postupak za nekoliko mjeseci
    Ivanaxx - idući postupak za nekoliko mjeseci
    Amaranta - idući postupak za nekoliko mjeseci
    alex2102 - idući postupak za nekoliko mjeseci
    TirelessIvy - idući postupak za nekoliko mjeseci
    Blacky89 - idući postupak za nekoliko mjeseci
    Nikitta - uskoro operacija
    lucija07 u našim srcima i mislima
    Piky u našim srcima i mislima

    💔💔💔

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.