Potpomognuta oplodnja vol. 2

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • mejan

    Broj poruka: 97

    Prijavi adminu

    PinkFairydust

    Kod nas je dosta komplicirana situacija jer ima dosta faktora u prici. Treba prvo odraditi dijagnostiku do kraja da bi se nasla najbolja terapijska rjesenja. Sve svojim redom:) Za sad obrada i konzultacije pa cemo vidjeti dalje, iako da, vjerojatno ce trebati neki oblik MPO


    aha… u svakom slucaju, sretno! :)
    nadam se da ce krenuti s inseminacijama. to je stvarno manje stresno.
    drzim palceve da uspije iz prve, kakva god preporuka bila 

  • Gelica

    Broj poruka: 1229

    Prijavi adminu

    sunshine25

    Svekrva je sad super, u početku me slala na duhovne obnove 😂
    Gelice, ujutro odmah po dozu da ne fali bebaču 😁
    Pinkfairydust, mi smo preskočili insemenacije zbog spermiograma. Prvi postupak smo išli preko HZZO-a, a sad smo kod privatnika.


    Da,da, ne smijem zakinut 😀

  • Avatar PinkFairydust

    PinkFairydust

    Broj poruka: 771

    Prijavi adminu

    mejan

    aha… u svakom slucaju, sretno! :)
    nadam se da ce krenuti s inseminacijama. to je stvarno manje stresno.
    drzim palceve da uspije iz prve, kakva god preporuka bila


    Hvala <3 

    “Molite i dat će vam se, tražite i naći ćete, kucajte i otvorit će vam se.”

  • Gelica

    Broj poruka: 1229

    Prijavi adminu

    PinkFairydust

    Kod nas je dosta komplicirana situacija jer ima dosta faktora u prici. Treba prvo odraditi dijagnostiku do kraja da bi se nasla najbolja terapijska rjesenja. Sve svojim redom:) Za sad obrada i konzultacije pa cemo vidjeti dalje, iako da, vjerojatno ce trebati neki oblik MPO


    Kad budete sve nalaze sakupili, biti će lakše odabrati šta i kako dalje :) Sretno, i neka uspije što prije! :)

  • Avatar Hannica0 👧

    Hannica0 👧

    Broj poruka: 676

    Prijavi adminu

    Jel mi koze netko reci sto ide nakon punkcije? Kada je transfer? Jel se poslije transfera koriste neke bocke ili tablete? Kad ide beta itd … u slucaju neuspjeha, kada de moze u iduci poatupak?

    baby girl 2020

    [tickerfactory.com]

    Termin 8.8.2023
    Panorama ✅️💙

  • mejan

    Broj poruka: 97

    Prijavi adminu

    Hannica0

    Jel mi koze netko reci sto ide nakon punkcije? Kada je transfer? Jel se poslije transfera koriste neke bocke ili tablete? Kad ide beta itd … u slucaju neuspjeha, kada de moze u iduci poatupak?


    sve ovisi :)
    transfer najcesce bude 3. ili 5.dan (1.dan je dan nakon transfera).
    ja sam dan nakon punkcije trebala poceti s utrogestanima i andolima.
    beta, ovisi opet je li bio 3. ili 5.dan transfer i primas li dodatne injekcije nakon transfera (kao ja) ili ne. 
    a i iduci postupak ovisi od doktora do doktora.
    meni je receno da sam bila u blagom protokolu i nakon prvog puta sam mogla napraviti samo jedan mjesec pauze i opet u novi ciklus.
    sve ce ti doktor(ica) objasniti :) 
    samo hrabro 

  • kiki989

    Broj poruka: 184

    Prijavi adminu

    Hannica0

    Jel mi koze netko reci sto ide nakon punkcije? Kada je transfer? Jel se poslije transfera koriste neke bocke ili tablete? Kad ide beta itd … u slucaju neuspjeha, kada de moze u iduci poatupak?


    Nakon punkcije ce embriolog rec koliko se dobilo jajnih stanica i rec da se cujete sutradan.. sutradan ce ti javiti jesu li se oplodile i kako se razvijaju i rec da se cujete opet sutradan ili ce odma taj dan rec kad da dodes na transfer.. transfer moze biti 3.,4. Ili 5. dan (kazu da je najbolje da bude 5. dan ako se uspije).. nakon transfera ide cekanje od dva tjedna i uzimanje terapije, terapija nije kod svakoga ista (hormoni u tabletama ili u vaginaletama, mozda neke injekcije, folna kiselna, andol itd..).. to je razlicito od doktora do doktora ili mozda od bolnice do bolnice, nisam sigurna..dva tjesna nakon  transfera ide beta… eto, nadam se da sam malo pomogla, a deuge cure nek isprave ili nadopune.. 👍🏼

    Ja AMH 13, MM Oligo
    12.2019. 1. IVF -> vracena blastica, dosla M
    3.2020. 2. IVF -> vracen trodnevni, dosla M
    8.2020. 1. FET -> vracena blastica 1.9. 🙏🏼 9. dnt beta 225,50, 11. dnt beta 566,40 🤗

    5.2021. Stigao 👶🏼❤️
    1.2023. novi FET, beta ➖
    3.2023. Nove konzultacije. Novi nalazi AMH 8, oligo.
    5.2023. 3. IVF (imali sudar na dan transfera i nisam stigla pa su zaledili 2x blastice)
    9.2023. FET, beta ➖
    11.2023. FET

  • Avatar Hannica0 👧

    Hannica0 👧

    Broj poruka: 676

    Prijavi adminu

    kiki989

    Hannica0

    Jel mi koze netko reci sto ide nakon punkcije? Kada je transfer? Jel se poslije transfera koriste neke bocke ili tablete? Kad ide beta itd … u slucaju neuspjeha, kada de moze u iduci poatupak?

    Nakon punkcije ce embriolog rec koliko se dobilo jajnih stanica i rec da se cujete sutradan.. sutradan ce ti javiti jesu li se oplodile i kako se razvijaju i rec da se cujete opet sutradan ili ce odma taj dan rec kad da dodes na transfer.. transfer moze biti 3.,4. Ili 5. dan (kazu da je najbolje da bude 5. dan ako se uspije).. nakon transfera ide cekanje od dva tjedna i uzimanje terapije, terapija nije kod svakoga ista (hormoni u tabletama ili u vaginaletama, mozda neke injekcije, folna kiselna, andol itd..).. to je razlicito od doktora do doktora ili mozda od bolnice do bolnice, nisam sigurna..dva tjesna nakon transfera ide beta… eto, nadam se da sam malo pomogla, a deuge cure nek isprave ili nadopune.. 👍🏼


    Hvala ti. Priblizila si mi dovoljno da znam sto me otp ceka ;)

    baby girl 2020

    [tickerfactory.com]

    Termin 8.8.2023
    Panorama ✅️💙

  • Avatar Hannica0 👧

    Hannica0 👧

    Broj poruka: 676

    Prijavi adminu

    mejan

    Hannica0

    Jel mi koze netko reci sto ide nakon punkcije? Kada je transfer? Jel se poslije transfera koriste neke bocke ili tablete? Kad ide beta itd … u slucaju neuspjeha, kada de moze u iduci poatupak?

    sve ovisi :)
    transfer najcesce bude 3. ili 5.dan (1.dan je dan nakon transfera).
    ja sam dan nakon punkcije trebala poceti s utrogestanima i andolima.
    beta, ovisi opet je li bio 3. ili 5.dan transfer i primas li dodatne injekcije nakon transfera (kao ja) ili ne.
    a i iduci postupak ovisi od doktora do doktora.
    meni je receno da sam bila u blagom protokolu i nakon prvog puta sam mogla napraviti samo jedan mjesec pauze i opet u novi ciklus.
    sve ce ti doktor(ica) objasniti :)
    samo hrabro


    Hvala😘

    baby girl 2020

    [tickerfactory.com]

    Termin 8.8.2023
    Panorama ✅️💙

  • amber

    Broj poruka: 136

    Prijavi adminu

    Hej cure moze pitanje dr mi je napisala da pijem folacin no ja sam si kupila pronatal od elevita dali neka ima iskustva s time da nije previse folacina i jedno i drugo neka vasa misljenja hvala😘

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.