Jesenske bebe 2024 ☔️🍂🍁🌧️🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • sparkle212

    Broj poruka: 124

    Prijavi adminu

    Sanya meni se to dogodilo neki dan dok sam kratko lezala na leđima pa mislim da me beba pritisnula svojom tezinom, dok sam ustala bilo je okej 
    .
    Mihaela osobno nemam iskustva s tim, ali vjerujem da ce te cesce kontrolirati i pratiti protoke kroz pupcanu vrpcu. Dobro je da beba dobro napreduje i dobiva na tezini 😊 sigurna sam da ce sve biti okej

    21.12. ➕
    12.1 imamo otkucaje 🩷
    Nifty✔️ it’s a girl 💖

  • Avatar Lavendera

    Lavendera

    Broj poruka: 359

    Prijavi adminu

    Evo i nas s pregleda. Malac 658gr, i sve u redu.💙Meni cerviks 4.6cm,  utrogestan radi svoje pa se nadamo i gin i ja da ce i dalje sve biti u redu🙏
    Isla se naruciti za ogtt,  inace sto se ceka po 3tj kod nas od kad se narucis,  sad sam dobila za iduci petak sto me cudi skroz🤣. U ponedjeljak kontrola na transfuziji a iduca kontrola kod gin 20.8. Do sada u plusu 5kg😊

    2020.💖
    2022.💖
    2024.💙⏳️
    02/2024. Biokem💔
    13.03.'24. ➕️
    OTP 20.11.💙
    Sljedeci pregled 10.9

  • Avatar Lavendera

    Lavendera

    Broj poruka: 359

    Prijavi adminu

    Evo nam i slikice 🥰
    https://ibb.co/449mR3z

    2020.💖
    2022.💖
    2024.💙⏳️
    02/2024. Biokem💔
    13.03.'24. ➕️
    OTP 20.11.💙
    Sljedeci pregled 10.9

  • Arianne

    Broj poruka: 208

    Prijavi adminu

    Sanya i Muhaela, nemam bas iskustva takvih.
    Nekad mi srce kzcs malo jace i fali daha ali ne toliko.
    .
    Lavandera, cestitke. Oprosti mozda nisam popratila, ali zasto si na ultrogestanu i sto je bilo s cerviksom?
    4,6 je pristojns duzina, ja sam od 20 tjedna na 3 cm i do 31. je ostalo tako. Isto na ultrogestanu. Sljedeci tjedan idem na pregled i nadam se da ce i dalje biti ok.

    It's a boy 💙

  • Avatar Marija96

    Marija96

    Broj poruka: 438

    Prijavi adminu

    Lavendera

    Evo i nas s pregleda. Malac 658gr, i sve u redu.💙Meni cerviks 4.6cm, utrogestan radi svoje pa se nadamo i gin i ja da ce i dalje sve biti u redu🙏
    Isla se naruciti za ogtt, inace sto se ceka po 3tj kod nas od kad se narucis, sad sam dobila za iduci petak sto me cudi skroz🤣. U ponedjeljak kontrola na transfuziji a iduca kontrola kod gin 20.8. Do sada u plusu 5kg😊

    Super vijesti 💙

    11.01. ➕
    01.02. čuje se srce 💗 (5.60mm)
    22.02. (26.84mm) 😍 👣
    05.03. (49.75mm) 😍
    29.03. (108.9mm) dečkić 🩵
    22.04. 🩵
    20.5 (603g) 🩵
    17.6. (1042g)
    15.7. (2005g)
    12.08. (2617g) 💙
    Iduci pregled: 26.8.

  • Avatar Lavendera

    Lavendera

    Broj poruka: 359

    Prijavi adminu

    Arianne

    Sanya i Muhaela, nemam bas iskustva takvih.
    Nekad mi srce kzcs malo jace i fali daha ali ne toliko.
    .
    Lavandera, cestitke. Oprosti mozda nisam popratila, ali zasto si na ultrogestanu i sto je bilo s cerviksom?
    4,6 je pristojns duzina, ja sam od 20 tjedna na 3 cm i do 31. je ostalo tako. Isto na ultrogestanu. Sljedeci tjedan idem na pregled i nadam se da ce i dalje biti ok.


    Hvala cure 😊Proslu trudnocu sam s 28tj dobila trudove i pocela se otvarati. 2x bila na tokolizi u bolnici, prvi put s 28 a drugi put s 32 tj, i onda jos terapija tabletama (cordipin, normabel 2mg) nakon toga do 37 tj. Kako su mi ukinuli to, istu vecer dobila trudove ali s vecim razmacima. Izdrzala jos 2 dana nekako doma pa rodila eto 2 dana nakon ukidanja terapije.  I sad je gin iz predstroznosti radi odma ukljucila utrogestan.  Do 16tj vise kao potporu trudnoci a nakon toga ostavila radi cerviksa, samo smanjila dozu s 3x dnevno na 2x dnevno. A prije ove trudnoce sam imala  biokemijsku trudnocu u veljaci, nakon koje sam odma iduci ciklus ostala ponovo trudna. Uh s 20tj 3cm je vec da bi me uhvatila panika, drago mi je da se odrzalo na tome i da ti se nije vise skracivalo🙏😊
    Javi se nakon pregleda, drzim palceve da je sve i dalje u redu kod tebe🙏

    2020.💖
    2022.💖
    2024.💙⏳️
    02/2024. Biokem💔
    13.03.'24. ➕️
    OTP 20.11.💙
    Sljedeci pregled 10.9

  • sanya123

    Broj poruka: 219

    Prijavi adminu

    sparkle212

    Sanya meni se to dogodilo neki dan dok sam kratko lezala na leđima pa mislim da me beba pritisnula svojom tezinom, dok sam ustala bilo je okej
    .
    Mihaelaosobno nemam iskustva s tim, ali vjerujem da ce te cesce kontrolirati i pratiti protoke kroz pupcanu vrpcu. Dobro je da beba dobro napreduje i dobiva na tezini 😊 sigurna sam da ce sve biti okej

    Da, kod ležanja na leđima najviše ali i na boku. Kad sjednem ili ustanem sve je normalno 🤷 čitala sam negdje da je kao to normalno jer treba pumpat duplo više krvi, ne znam koliko je to istina. Ali zanimljivo da preko dana ne nego samo navečer. Baš ću pratit malo pa spomenut u pon. Doktorici na pregledu. 

    16.03.2024. +
    11.04.2024. ♥️
    25.04.2024. 22 mm
    13.05.2024. 52 mm
    17.05.2024. nipt ✅ curica ♥️
    15.07.2024. 391 gram 🌞
    26.08.2024. 1100 g 🌞
    Termin 27.11.2024.

  • Arianne

    Broj poruka: 208

    Prijavi adminu

    Lavendera


    Uh s 20tj 3cm je vec da bi me uhvatila panika, drago mi je da se odrzalo na tome i da ti se nije vise skracivalo🙏😊
    Javi se nakon pregleda, drzim palceve da je sve i dalje u redu kod tebe🙏

    Hvala na iskustvu i dobrim zeljama.Ma cerviks je s 4 cm u 18 tjednu dosao na 3 cm u 20,a jos ne znam zasto. Ne mislim da sam skroz pretjerala ni puno dizala u 2 tjedna. Nasli mi i ureaplasmu parvum pa sam mislla zbog toga, ali ispada da je se nisam rijesila a cerviks isti. I uhvatila me bila panika na pocetku itekako.Jos od onda brojim i cekam sve one granice za nesto sigurniji porod (28 tjedan pa sad 34). Kako sam vec blizu 34, ne znam kakav je sad cerviks, na 31 tjednu bio isto 3 cm, tvrd i zatvoren, ali nemam nikakve posebne kontrakcije ni grceve, sam se malo smirila.
    Ali cijelo vrijeme pazim, dosta odmaram, doslovce ne putujem nigdje van grada, bez odnosa,dizanja, tezih kucanskih poslova, duzih napora I brojim tjedne. Samo po stanu, malo kave i druzenja kraca i krave setnje. I niti kupke ni u more, iako zivim blizu mora. Nije ono strogo mirovanje u smislu da stalno lezim, ali jako pazim jer sam se dobro prepala.

    It's a boy 💙

  • Avatar Lavendera

    Lavendera

    Broj poruka: 359

    Prijavi adminu

    Arianne

    Hvala na iskustvu i dobrim zeljama.Ma cerviks je s 4 cm u 18 tjednu dosao na 3 cm u 20,a jos ne znam zasto. Ne mislim da sam skroz pretjerala ni puno dizala u 2 tjedna. Nasli mi i ureaplasmu parvum pa sam mislla zbog toga, ali ispada da je se nisam rijesila a cerviks isti. I uhvatila me bila panika na pocetku itekako.Jos od onda brojim i cekam sve one granice za nesto sigurniji porod (28 tjedan pa sad 34). Kako sam vec blizu 34, ne znam kakav je sad cerviks, na 31 tjednu bio isto 3 cm, tvrd i zatvoren, ali nemam nikakve posebne kontrakcije ni grceve, sam se malo smirila.
    Ali cijelo vrijeme pazim, dosta odmaram, doslovce ne putujem nigdje van grada, bez odnosa,dizanja, tezih kucanskih poslova, duzih napora I brojim tjedne. Samo po stanu, malo kave i druzenja kraca i krave setnje. I niti kupke ni u more, iako zivim blizu mora. Nije ono strogo mirovanje u smislu da stalno lezim, ali jako pazim jer sam se dobro prepala.

    Nisam sad pohvatala, jesi se na kraju uspjela rjesiti te ureaplasme? Sta su ti rekli ako bi se ona vratila ili bila jos prisutna kad budes isla roditi? Sjecam se tog brojanja, ja sam od 28tj do 36tj bila na strogom mirovanju, samo wc i nista drugo. Dan po dan, tjedan po tjedan to brojanje do sigurnijih tjedana me isto drzalo. Tad mi je vise bilo psihicki tesko nego fizicki izdrzati to mirovanje, jer je starija curka bila kao sto je mlađa sada, skoro 2 god i nista nisam mogla za nju ni s njom, ali sve je to proslo na kraju.☺️ Volila bi makar ovog puta izdrzati bas do termina poroda, jer sam oba puta ranije rodila.🙈
     A ti si sad u jako lijepim tjednima, i vjerujem da ce do ulaska u termin situacija biti dobra 😊🙏

    2020.💖
    2022.💖
    2024.💙⏳️
    02/2024. Biokem💔
    13.03.'24. ➕️
    OTP 20.11.💙
    Sljedeci pregled 10.9

  • Arianne

    Broj poruka: 208

    Prijavi adminu

    Lavendera


    Nisam sad pohvatala, jesi se na kraju uspjela rjesiti te ureaplasme? Sta su ti rekli ako bi se ona vratila ili bila jos prisutna kad budes isla roditi?

    Nisam se rijesila... Dao mi je Sumamed, radili briseve opet nakon 6 tjedana i jos sam je imala. Pa mi je rekao da ga ne iznenađuje, da ju je tesko s njim rijesiti, a jaci sntibiotik mi ne bi dao u trudnoci. I dao mi je jos jednu dozu Sumameda da kontrolira bar kolicinu (na testu nije pisala kolicina, samo da je pozitivno). I kako sam shvatila rekao je da vise nema smisla opet dati antibiotik. Nije rekao da je neki problem za porođaj.
    .
    Ja sam pogledala npr. u facebook grupi sto su druge trudnice pisale i vise njih je napisalo da je se nije rijesilo ali da nije bilo problema na porodu 
    Pitat cu ja za svaki slucaj jos kad budem isla na preglede bas u bolnicu, mislim da nisam dugo od toga. Taman ce opet proc 6 tjedana ako budu htjeli kontrolirati.

    It's a boy 💙

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.