Žene su ženama najgori neprijatelji

Pregledaj članak
Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • bela4

    Broj poruka: 25

    Prijavi adminu

    Drage žene!

    Osvijestite tko ste i što ste. Osvijestite da je vaš (naš) položaj višestruko otegotan upravo jer se odričemo samosvjesnosti.

    Ne prihvaćajte vrijednosti koje vam se nameću već ih preispitujte. Ako ne radi sebe, onda radi vaših kćeri. Iako bi trebale i radi sebe.

    Nemojmo biti sredstvo kojim se efikasno žene stavlja na njeno “urođeno” mjesto:) To je vrhunac travestije! To nas čini “čiča” Tomama.
    Bitna nam je svaka uloga i svaki princip i boriti ćemo se (u najmanju ruku borbeno poput muškarca) za bilo što osim da svojim primjerom i životom živimo ulogu žene jednakovrijedne muškarcu.

    To kao nije bitno, to je forsiranje, to su “glupe” feministkinje platile životima. Da možemo imati poslovnu sposobnost, da imamo pravo na IZBOR i da nas se pod krinkom naših “prirodnih ograničenja” i “urođenih sklonosti” ne stavlja u zadane okvire.

    Kakav svijet ćemo mi ostaviti našoj djeci-posebno kćerima?

    Žena što god da napravi-nikada ne valja. Ako žena ostavlja muža, onda je k… (jedna od najdražih imenica u Hrvatskoj za žene). Ako on ostavlja nju, onda je ona zbog koje je ostavlja k…. Ukoliko je njezino djelovanje javno, onda ćemo razgovarati o tome kako izgleda i kada će imati djecu. Ako ih ima, onda je ambiciozna k… (druga omiljena imenica) koja ima djecu, ali se naslikava i radi svašta, a nije sa djetetom. Ako je sa djetetom na poslovnom događaju, onda je monstrum željan pažnje. Da je došao muškarac s svojim djetetom, on bi bio baš sladak. Ili kako su mnogi zgodno primijetili-sa psom.

    Ne znam je li Doris dobro procijenila situaciju, ali vjerujem da je pokušala najbolje moguće spojiti obveze (i ljubavi) u jednom danu.

    Čak i da nije i da sam ja bila tamo, ne bi mi palo na pamet da joj nešto dovikujem.
    Jer tko radi/živi, taj i griješi. A žene rade puno/stalno/bez odmora. Naš dan je jedna neprekinuta obveza u koju pokušavamo praktično žonglirati.

    Nemojmo jedna drugoj otežavati, pomognimo si. U konačnici, razmislimo prvo ima li što za očistiti ispred naših vrata-ipak nam je čišćenje “urođeno”

    Draga Doris, uživajte u svemu što vam je život obilato dao

  • Avatar Ashley

    Ashley

    Broj poruka: 504

    Prijavi adminu

    Draga Doris i sve ostale majke i buduće majke.
    Prvo i osnovno, ne treba se obazirati na komentare ljudi , žena oko nas. Bez obzira što napravila ili kako postupila to se može protumačiti sa minimalno 4 različita negativna komentara iz okolne publike. Uvijek se sjetim jedne slike koju i danas nosim u torbi. Opisat ću je. 
    Na prvoj slici tip i žena jašu magarca , a komentar je . Vidi kako su odjebi oboje našu jadnu životinju.
    Na drugoj ona jaše a on hoda. Komentar, vidi budalu kako je dopustio da žena jaše a on bezveznjak hoda. 
    Treća slika, on jaše ona hoda. Komentar je vidi ti muškog ketena sjedi i jaše a ženu ostavio da hoda.
    četvrta slika.oboje hodaju i magarac pored njih. Komentar je pogledajte ljudi ovo dvoje budala, hodaju umjesto da našu magarca.

    Nadam se da sam sve objasnila. Nažalost 100 ljudi, 100 čudi. Samo oni koji su dovoljno stabilni i zadovoljni svojim životom neće se naći prozvani da komentiraju tuđe postupke.

    Osobno se ne obazirem na ljude i komentare, jer njihovi komentari o meni ne govore kakva sam ja već kakvi su oni.

    I da, žene su te koje češće da bi sebe izdigle iz svoga jada vole biti zle.

    [lilypie.com]

  • Avatar sententia

    sententia

    Broj poruka: 16

    Prijavi adminu

    Doris, ima jedna čarobna rečenica: šta te briga? :) 
    I kako ono, kad Marko govori o Petru, ne govori on o Petru nego o Marku :)

    Slažem se da trebamo više tolerancije, ali jedino što mi možemo je biti ti, mi učiti, mi tolerirati - sve ostalo stvarno, najstvarnije nije važno. ;) 

    Nisam javna ličnost, kao ni većina, ali znaš što? Većina nas to čak nije ni izabrala nego nas nitko neće :D Zato uživaj u svom poslu, svom djetetu, svojim odlukama! ;)

  • duba81

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Odličan osvrt! Istina je da smo si same najveći neprijatelji i to ne samo po pitanju djece, nego i po pitanju izgleda, muškaraca, veza, u poslovnom svijetu… I da ne nabrajam više.

  • Avatar lonny

    lonny

    Broj poruka: 277

    Prijavi adminu

    Doris meni zbilja nije jasno kako si se samo usudila povesti sina sa sobom. Mislim, naravno da je u redu da netko u publici ima dijete (po mogućnosti više njih) koje vrišti i zbog kojih nitko u krugu pola km ništa ne ćuje, a roditelji ih odgajaju tako da sami shvate da nije u redu to što rade pa uopće ne obadiru na njih, ali nikako se ne slažem s tim da si ti smijela dovesti sina koji ti je mirno bio u rukama.
    To je stvarno previše!
    Također mislim da ti ne bi ni slučajno smjela šetati sa svojim sinom, jer je jasno da ga koristiš za samopromociju, uostalom dijete poznate osobe treba biti zatvoreno u četiri zida, što će mu zrak. A ako baš mora van, onda neka ga ispelja rodica iz šesnaestog koljena koju baš nitko ne može povezati sa tobom.
    Ma kad bolje razmislim, uopće mi nije jasno kako si smijela roditi, ti, kao javna osoba! Kad si već odlučila biti glumica, nemaš pravo na dijete…………..

    (Ako kome slučajno nije jasno, moj post je jedan veliki, debeli sarkazam upućen ženi kojoj je zasmetalo malo dijete na mječinim rukama, a Doris, tebi svaka čast, ponjela se se kao dama i prvenstveno kao majka i nadam se da to neće utjecati na tvoje buduće odluke da sina sa sobom vodiš kad god možeš i provedeš s njim sve vrijeme koje možeš!!!)

    [lilypie.com]

  • ivana.mamic.161

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Da si psa povela nebi nikome smetalo ;)

  • Sirena4

    Broj poruka: 14

    Prijavi adminu

    Draga Doris, u potpunosti se slažem s vama ali nažalost to je realnost svuda a ne samo u Hrvatskoj. Nikad nisam imala nikoga da mi cuva djecu I bila sam ih prisiljena voditi po svuda sa sobom tako da vas skroz razumijem. Ljudi su ALERGICNI na malu djecu. Neki ce vam to reci a neki ne ali ce to misliti. Ne živim u Hrvatskoj tako da sam prisiljena avionom putovati jednom godisnje u Hrvatsku a to znaci nocna mora duuuuugog putovanja avionom sa djecom. Bila sam u prilici putovati kad su mi djeca bila jako male bebe I ne mogu vam opisati kako sam se osjecala. Cim beba malo zakmeci, odmah se svi okrecu I upucuju vam poglede. Pogled putnika prema vama I bebi sve govori- “ja sam si platio avionsku kartu I zelim spavati cijelim putem. Usutkajte tu bebu” (to mi je I direktno receno I to upravo od zenskih osoba). Ako hodas po avionu, ljudima smeta jer prolazis kraj njihovog sjedala a beba bi mogla ispustiti glas, sto nitko nikako ne zeli blizu sebe. Ako sjedis na svom mjestu a beba kenjka isto nije dobro - “ucini nesto s bebom”.Valjda svi misle da bi se ja s djecom trebala voziti negdje dolje sa koferima. Kao da ja nisam platila kartu (inace suprug, ja I 3 djece platimo 5 avionskih karata da stignemo kuci tako da sam sigurno platila puno vise nego neka babetina koja je shvatila da je kupnjom 1 karte kupila cijeli avion za sebe I lijepo si pripremila masku od krastavaca da si zalijepi na lice I da odspava cijeli put jer ne daj Boze da joj se sta poremeti na dan putovanja. Da ne govorim kad idete u restorane s malom djecom, bebama itd…..Jednostavno na te stvari treba oglusiti. Mislim da bi nasem drustvu trebalo biti u interesu imati zadovoljne majke I djecu I pomagati im u svakom pogledu ali to nazalost nije slucaj.  Lijepi pozdrav vama I vasoj bebici

  • Avatar Zac11

    Zac11

    Broj poruka: 224

    Prijavi adminu

    bravo Doris! Sve od rijeci do rijeci istina

  • Avatar Lollypop

    Lollypop

    Broj poruka: 1160

    Prijavi adminu

    Isla sam nekidan u setnju, ima tome cca mjesec-dva dana. U jednom trenu me tako uhvatila neka glad…valjda mi je secer pao, neznam. Pocela sam se tresti, preznojavati od gladi. Srecom, u blizini je bio ducan. Uletim u njega, trk na pekarske proizvode i ispred mene stoji zena od 30ak godina, gleda pogace..pipka ona svaku pogacu, okrece..dolazi prodavacica, ja brzinski kazem samo “moze ovaj mali rolani burecic”. 
    Na to mi zena koja stoji do mene kaze “ja sam bila prva”. A ja, buduci da sam bila potresena od gladi, znojna rekoh odrjesito “a ja sam trudna”. Na sto mi ona kaze “I JA SAM BILA 3x PA ME NITKO NIJE PUSTAO U REDU”. Samo sam joj odbrusila “to je kultura, ja se uvijek micem trudnicama i invalidima”. Prodavacica gleda, pita ko ce, nije ni nju briga za veliki natpis iznad njene glave “trudnice i invalidi imaju prednost”. Rekoh ja. Strusila taj burecic i prestala se tresti.

    Mozda sam pretjerala u tonu, nisam inace osoba koja odgovara odrjesito, ali eto, nisam stvarno bila pri sebi. Grizla sam se kasnije “jesam li bila bezobrazna?”. 

    Nisam osoba koja se gura preko reda, cak i kad mogu preko nekog poznanstva ne zelim. Pricekam, iz postovanja prema drugim ljudima koji cekaju. Ne volim kad meni netko to napravi, pa i ja buduci da vjerujem da svatko mora krenuti od sebe, ne radim drugima to. Necu se raspast ako pricekam svoj red. 

    Medutim, ovo me stvarno potreslo i danima sam razmisljala o tome. Pitam se, da li ta zena, majka troje djece od kojih su neke mozda i curice, buduce zene, trudnice, majke, zeli da njezinim kcerima netko sutra ne prepusti red iako se tresu od gladi? Zeli li da im se netko ne digne u tramvaju iako postoji mogucnost da tramvaj naglo zakoci i da odlete 3m u daljinu? Ili da se onesvjeste u nekoj cekaoni od nedostatka zraka jer ih neka druga zena nije pustila preko reda?

    Moramo krenuti od sebe, mijenjati sebe i okolinu na koju mozemo utjecati. Zene mozda imaju manju moc u svijetu biznisa, no imaju moc oblikovati umove koji ce sutradan vladati biznisom. Ne smijemo umanjivati svoju vaznost.
    Dajem sve od sebe da moj muz, kao muskarac, nauci postivati trudnice, invalide i starije (srecom dobro je odgojen pa to vec zna, inace ne bismo funkcionirali), a sutra cu tako odgajati i svog sina, i svoje kceri jednog dana. Da postuju druge ljude jer “karma is a bitch” i jednog dana se i njima moze sve to nepostivanje vratiti u glavu. Ti Doris, svog sina nauci kako se odnosi prema zenama, majkama..da ne postane jedan od onih it tvoje kolumne i napraviti ces nekim zenama uslugu od zivotne vaznosti.

    Nadam se da se gospodi iz publike nece dogoditi ono sto je ona svojim komentarom napravila tebi, ili njenoj djeci. Da njenoj kceri nece nitko vikati i dobacivati ako sjedne na javno mjesto podojiti dijete, ako mora ranije otici s posla jer je dijete bolesno ili slicno “nepodobno ponasanje”.

    https://lb1f.lilypie.com/gXYTp2.png?VqgGn73u [lb1f.lilypie.com]

  • Lica

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Bravo Doris!  Napokon je to neko rekao i ovo bi trebalo stalno govoriti i u svakoj prilici. Stvarno nisam mogla shvatiti zasto su zene tako grozne i to posebno one koje imaju djecu. Ja sam naivno mislila da će te bas one razumiti i podržat.
    Jednom prilikom kada sam ulazila u autobus trudna u sedmom mjesecu, vozač mi je zatvorio vrata preko trbuha, bila sam u šoku ne zbog sebe nego zbog djeteta, da bi se javila jedna starija zena i umjesto da me utješi ona kaže:“ ajde sta kukas i ja sam bila trudna i niko mi se nebi diga u autobusu ”
    Ona je sjedila, a ja sam ostala na nogama sto mi nije bilo teško i nije problem bia u tome, nego pitanje jesu li mi vrata kako naštetila djetetu. Bezdušno do kraja, ali isto tako ima i krasnih zena koje sve razumiju.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.