Željezo kod beba

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar MarijaŠ

    MarijaŠ

    Broj poruka: 1925

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure!

    Vraćamo se sa pregleda, malac će imati  mjeseci za 9 dana.
    Na pregledu pedijatrica preporuča uzimanje željeza 1ml dnevno do godine života. To meni ne bi bio neki problem, ali me buni to što mu uopće nije izvađena krv i iskontrolirana količina željeza. Da li je to ustaljena praksa da se bebama daje željezo, kao recimo i D3 kapi? Unaprijed hvala 

    Krešimir 19.08.2014. <3

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Ja bih na tvom mjestu napravila nalaz krvi, provjerila, ako je željezo smanjeno onda bih posegnula za preparatom, ne bih prije, jer nema potrebe nešto nadodavati ako ima normalno u granicama normale. Rađe bih posegnula za namirnicama koje ga sadrže, pa time utjecala na popravljanje ako je baš smanjeno. Sad će on više namirnica papati, raznoliko, mislim da se može prehranom regulirati jer će sad već imati jedan povrtni obrok, pa ako baš se ne diže onda bih uključila napitak.

  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    nije uobičajena praksa.. nama je patronažna rekla da smo slabokrvni i isto da pogledamo razinu željeza jer je jako blijedo dijete, a mislim ja sam ko duh, i p mi je bio takav, ugl da vadimo krv kada bude 9 mj da se vidi je li potrebno stvarno nešto dodatno davati mu.. do tada budem davala namirnice bogate željezom i nadam se najboljem .. makar sam se iznenadila kada sam čula da inače bebe sa 9 mjeseci vade krv radi kontrole krvne slike mi to sa P nismo radili, dapače nikad nije krv vadio i super je, nikaj mu ne fali

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar antonio

    antonio

    Broj poruka: 1335

    Prijavi adminu

    Slazem se sa curama Marljas jer ni moji nisu vadili krv a i niti im se kad dodavalo to zeljezo ubiti nikad me nisu slali na te pretrage.,.,sa Viktorom sam prvi put vadila krv sa dvije godine kad je isao na operaciju vodene kile.,.,sa Antonijem sam vadila krv kad je imao godinu i pol jer je imao eserihiju.,.,i oba imaju savrseno zeljezo.,.,evo mala isto ima sest mj i doktorica nista nije govorila sve ok.,.,Neznam na osnovu cega ti je rekla da uvedes zeljezo ako niste napravili krvnu sliku.

  • Avatar medsr

    medsr

    Broj poruka: 439

    Prijavi adminu

    Deficit zeljeza kod beba je normalan..i sve nase bebe imaju smanjen nalaz  zeljeza zbog jednostavnog razloga,a to je nedovoljan unos fe…neki dr.posezu za nadomjescima dok su drugi protiv…kad dijete pocne unositi vise namirnica bogatih fe sve se to poravna..bez sirupa

  • Avatar clericova

    clericova

    Broj poruka: 112

    Prijavi adminu

    Nas je pedijatrica slala na vađenje krvi s navršenih 7. mjeseci, to je kod nje praksa upravo zbog provjere željeza. Nalaz je bio u redu tako da ne trebamo ništa uzimati. Ovo mi je malo bezveze, uzimati “za svaki slučaj”..

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    MarijaS ja ne bih nista davala bez krvne slike. Mi smo isto sa 7 mjeseci radili kompletnu krvnu sliku i urin, kontrole radi. Nema mi smisla kljukati dijete necim za sto uopce nije utvrdjeno da mu je potrebno.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar MarijaŠ

    MarijaŠ

    Broj poruka: 1925

    Prijavi adminu

    Bas kako vi razmišljate, tako i ja. Kad sam ju pitala zasto željezo, rekla mi je kako sve bebe imaju nisku razinu Fe i uzimaju taj sirup. Očito kod nje sve  Pa sam ostala onak sa upitnikom iznad glave. Ma ne pada mi na pamet davati mu ista bez krvne slike, a i za to trenutno ne vidim razlog.
    Uskoro krecemo sa špinatom, blitvom i to ce trenutno biti njegov izvor željela…hvala vam žene, sto ste redom potvrdile moje mišljenje!

    Krešimir 19.08.2014. <3

  • Loreen

    Broj poruka: 1090

    Prijavi adminu

    Pozdrav!

    Jeste vi dobile zeljezo nakon poroda? Rodila sam na carski na kraju ali ne razumijem zasto moram pit zeljezo kad nisam anemicna niti mi je itko dao ikakve nalaze di se ukazuje na anemiju mene i djeteta. Pise samo u otpusnom pismu Heferol da pijem jednu dnevno a ne znam zasto…

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Loreen


    Pozdrav!

    Jeste vi dobile zeljezo nakon poroda? Rodila sam na carski na kraju ali ne razumijem zasto moram pit zeljezo kad nisam anemicna niti mi je itko dao ikakve nalaze di se ukazuje na anemiju mene i djeteta. Pise samo u otpusnom pismu Heferol da pijem jednu dnevno a ne znam zasto…

    Jesi li ga pila i prije poroda, najbolje se konzultirati s doktorom, nema potrebe da ga uzimaš ako nemaš nikakvih tegoba.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.