Zadržavanje tekućine i naticanje u trudnoći

Pregledaj članak

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • sara.novak.182

    Broj poruka: 20

    Prijavi adminu

    Postovanje da se nadovezem sto se tice zadrzavanja tekucine i preeklampsije….trudna sam 39 tjedana noge su mi otekle ne jako ali onako stopala i gleznjevi ali splasne ujutro,tlak mi je cijelo vrijeme bio 120/80 ili mrvicu manji da bi mi sada na kontroli mjerila tlak u bolnici sestra i bio 140/100 odmah su posumnjali na preeklampsiju i sve mi crno rekla ctg je bio uredan,vratila sam se na hitni pregled sva uplasena da bi mi ponovno mjerili tlak koji je bio 130/80 i nakon 40 minuta 120/80 ctg isto uredan plodna voda uredu a vani plus 40…….sada me zanima dali je to od vremena vrucine ili preeklampsija neznam posto u osjeckoj bolnici nemate nikoga pametnog pitati svako ima svoje misljenje

  • Avatar pčelica9

    pčelica9

    Broj poruka: 350

    Prijavi adminu

    po meni je to malo previše dizanja panike, normalno je da usred ljeta trudnici nateknu noge, ako je sve u redu sa tlakom i ako nema proteina u urinu, glavobolja i tome slično onda nema odmah mjesta panici. ja sam u 36.tjednu i isto mi naotiču noge čak mrvicu i prsti na rukama, ali tlak mi je ok (dok sam doma) čim dođem kod ginekologa valjda od uzbuđenja odmah mi naraste pa poslije pregleda opet mjerimo i onda je ok . probaj što manje tokom dana biti na nogama, stavljaj noge u kadicu sa hladnom vodom i probaj ih što više držati na povišenom… eto nadam se da sam te barem malo smirila…

  • sara.novak.182

    Broj poruka: 20

    Prijavi adminu

    Istina u pravu ste mjerim tlak svaki dan sutra idem na kontrolu u bolnicu a vani pala temperatura zanima me sto ce reci,odmaram se dignem noge ali opet nemogu se ni utromiti ja razumijem i njih ali opet takvo srljanje nikome nepomaze………….hvala na savjetu

  • Avatar pčelica9

    pčelica9

    Broj poruka: 350

    Prijavi adminu

    Nema na cemu. Ni ja ne volim kad doktori dizu paniku bez razloga. 

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.