Ureoplazma u trudnoći

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Mia1707

    Mia1707

    Broj poruka: 36

    Prijavi adminu

    Nakon popijene ture antibiotika i izljecene e coli.. Nalaz urina sterilan, uredna papa kao i svi brisevi osim onog za ureoplazmu… Nadena mi je u koncentraciji <10na3.. Doktorica mi je rekla da ne pijem antibiotike jer nema antibiograma na nalazu i zato sta je mala koncentracija i savjetuje da uzimam probalans lady tj vaginalne probiotike.. Strahujem zbog utjecaja bakterije na bebaca.. A nacitala sam se na forumima svega, inace sam 15ti tjedan.. Molim pomoc posto neman preveliko povjerenje u svoju ginicku.. 💖

  • Deleted user

    Broj poruka: 996

    Prijavi adminu

    Promjeni ginekologa pod broj 1 ako nemas povjerenja, vise od pola trudnoce je pred tobom i trebas nekoga kome vjerujes i u cije lijecenje ne sumnjas. 
    Puno cura se s ureaplazmom bori i moze, a i ne mora raditi probleme. Ali obzirom da je mala koncentracija i nema antibiograma ginicka ti ni nije imala na temelju cega propisati odredjeni antibiotik. Ja bi svakako probala s vaginalnim probioticima i inzistirala na ponavljanju brisa kroz nekoliko tjedana. Sretno

  • Avatar Nas_bebac

    Nas_bebac

    Broj poruka: 696

    Prijavi adminu

    Ja sma imala ureaplazmu u ranoj trudnoci al skupa sa e.coli s tome da ureaplasma je bila 10 na 4 sta je pocetak davanja antibiotika jer manja koncentracija navodno da netreba a e.coli sam imala <10na5 i to sam također pila antibiotik… Rijesila sam ju se za sada iako cijelu trudnocu imam bakterije u urinu al ne rade probleme 🙂
    Kazu da ces si uvelike popraviti sanse da ju izbacis s time da koristis zastitu pri spolnom odnosu(jed se tako prenosi) ako ga nemas da nemoze duho prezivjeti u tijelu jer da se za nesto mora uloviti ona kao samostalna bakterija ne prezivljava.. 
    Ja sam pila punoo vode i caj od brusnice(pravi a ne vrecice iz trgovine) i da nisam smjela jest slatko jed to pogoduje razvoju bakterija… Oprosti na duzem postu 🙈🙂 

    👩‍❤️‍👨08.09.2011
    👰🤵 03.06.2017
    🤱👶25.09.2018
    👼 15.06.2022 miss.ab 7tt
    👼6.01.2023 miss.ab 9tt

  • Avatar Mia1707

    Mia1707

    Broj poruka: 36

    Prijavi adminu

    Nas_bebac

    Ja sma imala ureaplazmu u ranoj trudnoci al skupa sa e.coli s tome da ureaplasma je bila 10 na 4 sta je pocetak davanja antibiotika jer manja koncentracija navodno da netreba a e.coli sam imala &lt;10na5 i to sam također pila antibiotik… Rijesila sam ju se za sada iako cijelu trudnocu imam bakterije u urinu al ne rade probleme 🙂
    Kazu da ces si uvelike popraviti sanse da ju izbacis s time da koristis zastitu pri spolnom odnosu(jed se tako prenosi) ako ga nemas da nemoze duho prezivjeti u tijelu jer da se za nesto mora uloviti ona kao samostalna bakterija ne prezivljava..
    Ja sam pila punoo vode i caj od brusnice(pravi a ne vrecice iz trgovine) i da nisam smjela jest slatko jed to pogoduje razvoju bakterija… Oprosti na duzem postu 🙈🙂


    Hvala tii 💓💓
    Meni je e coli bila >10na5 i prosla je od antibiotika klavocin 10 dana, nakon njih pijem litre caja od brusnice kojeg također i obožavam 😌
    Ali ureoplazma se ne nalazi u mokraci vec na brisu cerviksa koliko sam ja skuzila i ona je jedna od najopasnijih bakterija za prijevremeni porod i slici..
    Stavljam probalans lady(vaginalne probiotike), pijem caj i dalje..
    Doktorica kaze nemoj nista pit, dok po forumima sve trudnice piju i na 10na3,malo smo prestrašeni Al se nadamo najboljem💞
    Koji si tjedan?? 

  • Avatar Nas_bebac

    Nas_bebac

    Broj poruka: 696

    Prijavi adminu

    Mia1707

    Nas_bebac

    Ja sma imala ureaplazmu u ranoj trudnoci al skupa sa e.coli s tome da ureaplasma je bila 10 na 4 sta je pocetak davanja antibiotika jer manja koncentracija navodno da netreba a e.coli sam imala &amp;lt;10na5 i to sam također pila antibiotik… Rijesila sam ju se za sada iako cijelu trudnocu imam bakterije u urinu al ne rade probleme 🙂
    Kazu da ces si uvelike popraviti sanse da ju izbacis s time da koristis zastitu pri spolnom odnosu(jed se tako prenosi) ako ga nemas da nemoze duho prezivjeti u tijelu jer da se za nesto mora uloviti ona kao samostalna bakterija ne prezivljava..
    Ja sam pila punoo vode i caj od brusnice(pravi a ne vrecice iz trgovine) i da nisam smjela jest slatko jed to pogoduje razvoju bakterija… Oprosti na duzem postu 🙈🙂

    Hvala tii 💓💓
    Meni je e coli bila &gt;10na5 i prosla je od antibiotika klavocin 10 dana, nakon njih pijem litre caja od brusnice kojeg također i obožavam 😌
    Ali ureoplazma se ne nalazi u mokraci vec na brisu cerviksa koliko sam ja skuzila i ona je jedna od najopasnijih bakterija za prijevremeni porod i slici..
    Stavljam probalans lady(vaginalne probiotike), pijem caj i dalje..
    Doktorica kaze nemoj nista pit, dok po forumima sve trudnice piju i na 10na3,malo smo prestrašeni Al se nadamo najboljem💞
    Koji si tjedan??


    Kuzim da na cervixu je ona ali nije tolika da ti zahtjeva ljecenje.. Ali ti za svaki slucaj pij brusnicu i izbjegavaj slatko bakterije obozavaju slatko 🙂 da opasna je u pocetku trudnoce moze izazvati spontani u 1.tromjesječju u drugom da nema neki utjecaj jako a u 3. Opet da moze izazvati prijevremeni porod al vjerojatno ces prije sljedeceg pregleda opet nosit urin na kontrolu pa ako je i dalje prisutna ili se povecala ce ti dat antibiotik 😉 evo upravo smo napunili 35tt 🙂

    👩‍❤️‍👨08.09.2011
    👰🤵 03.06.2017
    🤱👶25.09.2018
    👼 15.06.2022 miss.ab 7tt
    👼6.01.2023 miss.ab 9tt

  • Avatar Mia1707

    Mia1707

    Broj poruka: 36

    Prijavi adminu

    Nas_bebac

    Mia1707

    Nas_bebac

    Ja sma imala ureaplazmu u ranoj trudnoci al skupa sa e.coli s tome da ureaplasma je bila 10 na 4 sta je pocetak davanja antibiotika jer manja koncentracija navodno da netreba a e.coli sam imala &amp;amp;lt;10na5 i to sam također pila antibiotik… Rijesila sam ju se za sada iako cijelu trudnocu imam bakterije u urinu al ne rade probleme 🙂
    Kazu da ces si uvelike popraviti sanse da ju izbacis s time da koristis zastitu pri spolnom odnosu(jed se tako prenosi) ako ga nemas da nemoze duho prezivjeti u tijelu jer da se za nesto mora uloviti ona kao samostalna bakterija ne prezivljava..
    Ja sam pila punoo vode i caj od brusnice(pravi a ne vrecice iz trgovine) i da nisam smjela jest slatko jed to pogoduje razvoju bakterija… Oprosti na duzem postu 🙈🙂

    Hvala tii 💓💓
    Meni je e coli bila &amp;gt;10na5 i prosla je od antibiotika klavocin 10 dana, nakon njih pijem litre caja od brusnice kojeg također i obožavam 😌
    Ali ureoplazma se ne nalazi u mokraci vec na brisu cerviksa koliko sam ja skuzila i ona je jedna od najopasnijih bakterija za prijevremeni porod i slici..
    Stavljam probalans lady(vaginalne probiotike), pijem caj i dalje..
    Doktorica kaze nemoj nista pit, dok po forumima sve trudnice piju i na 10na3,malo smo prestrašeni Al se nadamo najboljem💞
    Koji si tjedan??

    Kuzim da na cervixu je ona ali nije tolika da ti zahtjeva ljecenje.. Ali ti za svaki slucaj pij brusnicu i izbjegavaj slatko bakterije obozavaju slatko 🙂 da opasna je u pocetku trudnoce moze izazvati spontani u 1.tromjesječju u drugom da nema neki utjecaj jako a u 3. Opet da moze izazvati prijevremeni porod al vjerojatno ces prije sljedeceg pregleda opet nosit urin na kontrolu pa ako je i dalje prisutna ili se povecala ce ti dat antibiotik 😉 evo upravo smo napunili 35tt 🙂


    Ajoj vi ce te jos malo imati bebaca u naručju 😍😍, sretno..  
    Da pretpostavljam da cu ponovit nalaz urina i brisa.. 
    I na kraju dali ste izljecili ureoplazmu i ako jeste nakon kojih lijekova u koliko tura istih? 

  • Avatar Nas_bebac

    Nas_bebac

    Broj poruka: 696

    Prijavi adminu

    Jaoo daa jos maloo 😳😳😁😁😁(mala panika me lovi ) 
    Za sada je bilo sve uredu sada mi je napravila zadnji bris i nadam se da smo je se rijesili 🤞🤞🤞🤞🤞🤞🤞 
    Ja sam ti pila tri ture azirtomicina i 1 turu neznam cega zaboravila sam redovito mi je uz to davala neke vaginalete i usporedno s time dalacin kremu evo i sada je stavljam… Dok sam pila antibiotik sam stabljala vaginalete jedan dan i jedan dan dalacis tako 10 dana a sada 7 dana samo dalacin … Kada fođe nalaz brisa sta je sada zadnji napravila javim al se nadam da nema bestije vise !!! 😁😁😁🤞🤞🤞🤞

    👩‍❤️‍👨08.09.2011
    👰🤵 03.06.2017
    🤱👶25.09.2018
    👼 15.06.2022 miss.ab 7tt
    👼6.01.2023 miss.ab 9tt

  • Avatar Mia1707

    Mia1707

    Broj poruka: 36

    Prijavi adminu

    Nas_bebac

    Jaoo daa jos maloo 😳😳😁😁😁(mala panika me lovi )
    Za sada je bilo sve uredu sada mi je napravila zadnji bris i nadam se da smo je se rijesili 🤞🤞🤞🤞🤞🤞🤞
    Ja sam ti pila tri ture azirtomicina i 1 turu neznam cega zaboravila sam redovito mi je uz to davala neke vaginalete i usporedno s time dalacin kremu evo i sada je stavljam… Dok sam pila antibiotik sam stabljala vaginalete jedan dan i jedan dan dalacis tako 10 dana a sada 7 dana samo dalacin … Kada fođe nalaz brisa sta je sada zadnji napravila javim al se nadam da nema bestije vise !!! 😁😁😁🤞🤞🤞🤞


    Obavezno javi kakvi su nalazi..  Sritno s tim i s porodom..
    Znaci ti si izljecila nakon par tura antibiotika il je uvik nađeno nesto u brisu.. 
    💞

  • Avatar Nas_bebac

    Nas_bebac

    Broj poruka: 696

    Prijavi adminu

    Kaze doktorica da je nema vise💪💪💪💪 znaci uspjela sam je iskorijenit s te 3 ture… Sretno i tebi s njom i nadam se da ces je se rijesit cim prije! 

    👩‍❤️‍👨08.09.2011
    👰🤵 03.06.2017
    🤱👶25.09.2018
    👼 15.06.2022 miss.ab 7tt
    👼6.01.2023 miss.ab 9tt

  • sanjasanja

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Pozdrav ženice,molim vas mozete li mi napisati simptome ureoplazme.Imam nju imam u urinu bakterije mene dole pecka bas imam smetnje ali je ureolazma bila 10 na 3 pa mi je rekla doktorica kao ne bi ti davala terapiju vec radi tog cistitisa ja vise ne znam sto me pecka boli itd.a da vam ne pricam da prilikom odnosa samo razmisljam hoce li peci.Ne znam od cega imam smetnje od bakterija u urinu ili ureoplazme.Pomozite molim vas

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.