TSH prije trudnoće

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • ANYMANY

    Broj poruka: 390

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima. Imam 30 godina, i iza sebe tri trudnoće. Jedna je bila prije 9 godina, rizična, ali uspješna. Druga prije 6 godina – missed ab u 14tt. I treća prije 4 godine, uredna trudnoća.
    Prije par dana obavila sam pregled kod ginekologa, napravila papa test, te napravila uzv pregled gdje je doktorica utvrdila da debljina endometrija ne odgovara danu ciklusa (endometrij je pretanak). Oduvijek imam problema sa ciklusima, i trudnoće su mi većinom bile neodgovarajuće po danima (za što je pretpostavka bila da imam kasnije ovulacije). Zadnjih nekoliko mj. ciklus mi bude 30,30, pa npr. 41 dan.  S obzirom da sam rekla da već par mj. Pokušavamo trudnoću, uputila me na praćenje ovulacije lh trakicama, te mi prepisala folacin. Također mi je rekla da izvadim nalaz tsh i ft4. Danas je nalaz gotov, tsh je 3.16   a ft4 14.40. Nalaz sam javila gin. I rekla mi je da je to uredan nalaz, ali googlajući sam pročitala više članaka i iskustva gdje piše da takav TSH nije u redu za žene koje planiraju trudnoću i da može biti razlog zašto ne dolazi do trudnoće.

    Zanima me dali ima tko iskustva sa takvim TSH-om prije trudnoće i dali ste dobili kakve terapije? Hvala

    Sin - 2009.
    Beba anđeo - 2012.
    Kćerka - 2014.

  • Avatar Bubi1986

    Bubi1986

    Broj poruka: 14

    Prijavi adminu

    Pozdrav ANYMANY:)  Ja imam 31godinu od svoje pete godine vodim borbu sa hormonima.E sad..ja nemam stitanjacu, pijem hormone od 1999.g. Bilo je puno problema i s ciklusom. Kazu dr da posebno kod planiranja i u trudnoci TSH ne bi trebao biti veci od 2-2,5. Iako meni je u prvoj trudnoci koja se dogodila slucajno :) i prije toga stalno bio visok  oko 4.73, 5.08, srećom sve je dobro proslo. U zadnjih godinu dana su mi sredili terapiju TSH mi ne prelazi 1. Trenutno sam trudna 16tj. 

    💙D 26.01.2010.💙
    💙M 03.08.2018.💙

  • Litta

    Broj poruka: 487

    Prijavi adminu

    Meni je tsh 6mj prije trudnoce bio 3.58. Vadila sam krv za kontrolu taman otprilike u vrijeme ovulacije kad sam ostala trudna i bio mi je 5. Tada jos nisam znala da sam trudna. Uglavnom ostala trudna spontano, bez pokusavanja. Tad me, kad mi je tsh bio 5 endokrinologica pitala da li planiram trudnocu, pa ako pokusavam a ne uspjevam da ce mi dati terapiju.  Uglavnom, vec sam tad bila trudna.

    [lilypie.com]

  • Student24

    Broj poruka: 578

    Prijavi adminu

    Dva mjeseca prije trudnoce TSH mi je bio oko 3, nakon pozitivnog testa TSH je bio 1,57. 

    [lilypie.com]

  • Avatar Red Fox

    Red Fox

    Broj poruka: 1383

    Prijavi adminu

    Pozdrav, nadam se da ce mi se javiti netko tko ima iskustva sa problemima sa štitnjačom. Imam hashimoto i prije orve trudnoce pocela sam piti terapiju, tsh je bio ispod 2,5 tijekom cijele trudnice, no trudnica je nazalost nesretni zavrsila. Nakon poroda tsh mi je pao na 0.01 te sam prestala piti terapiju. Sada radimo na drugoj trudnoci i tsh mi je u mjesec dana skocio sa 0.03 na 6.5 🙁 sada opet pijem terapiju. Bojim se da li ti moze utjecati na iducu trudnocu? I da li je itko imao tako nagle skokove u vrijednostima?

  • marta07

    Broj poruka: 231

    Prijavi adminu

    Red Fox

    Pozdrav, nadam se da ce mi se javiti netko tko ima iskustva sa problemima sa štitnjačom. Imam hashimoto i prije orve trudnoce pocela sam piti terapiju, tsh je bio ispod 2,5 tijekom cijele trudnice, no trudnica je nazalost nesretni zavrsila. Nakon poroda tsh mi je pao na 0.01 te sam prestala piti terapiju. Sada radimo na drugoj trudnoci i tsh mi je u mjesec dana skocio sa 0.03 na 6.5 🙁 sada opet pijem terapiju. Bojim se da li ti moze utjecati na iducu trudnocu? I da li je itko imao tako nagle skokove u vrijednostima?


    Red FOX moj savjet ti je ako si imala spontani trazi od ginekologa detaljniju obradu. Svega od stitnjače, hormona, briseva… Neznam odakle si znam da se to radi u Petrovoj u zg. Ja sam nažalost imala spontana 2 i sad čekam prvu menstruaciju poslje kiretaze da krenem u detaljniju obradu. 
    Ja pijem za štitnjaču tablete, euthyrox. Prije nego što sam ostala trudna imala sam tsh 4 pa za 2 dana 7. Ginekolog moj mi je preporučio endokrinologa jer s ovakvim nalazima teze je ostati trudna. S terapijom mi je pala na 2 i sad mi opet skočila na 4 i opet mi je terapija promjenita. 
    Ja vadim tsh svaka 3 mj kod svoje doktorice. 
    Znam da ginekolozi traze do 2 da je tsh a meni je moja doktorica endokrinolog rekao školski do 2.5. 
    Savjet brazilski ili indijski oraščić ja recimo svaki dan 1-2ujutro i 1 navečer

  • Avatar Red Fox

    Red Fox

    Broj poruka: 1383

    Prijavi adminu

    Nisam imala spontani, beba mi je umrla u 36.tjednu i napravljena mi je detaljna obrada. Imam super endokrinologicu koja mi je vodila i proslu trudnocu i prepisala mi je terapiju jos i prije nego sam ostala trudna. Neobican mi je taj nagli skok jer mi je prike tsh bio najvise 3.5 no dala mi je terapiju zbog planiranja trudnoce i nikad se nisu vrijednosti toliko razlikovale u mjesec dana 🤔

  • Avatar Red Fox

    Red Fox

    Broj poruka: 1383

    Prijavi adminu

    I zaboravila sam  napisati, tsh vadim svaki mjesec, a t3 i t4 svaka 2-3 mjeseca.

  • marta07

    Broj poruka: 231

    Prijavi adminu

    Red Fox

    Nisam imala spontani, beba mi je umrla u 36.tjednu i napravljena mi je detaljna obrada. Imam super endokrinologicu koja mi je vodila i proslu trudnocu i prepisala mi je terapiju jos i prije nego sam ostala trudna. Neobican mi je taj nagli skok jer mi je prike tsh bio najvise 3.5 no dala mi je terapiju zbog planiranja trudnoce i nikad se nisu vrijednosti toliko razlikovale u mjesec dana 🤔


    A joj bas mi je zao😪. Glavu gore i idemo ponovno, ko i sama. Ja sam 2 puta imala spontani. Što manje se sekiraj jer štitnjača ti je što moja mama kaze 😈. Ak se malo više nasekiras i nazivciraš ona reagira. Polako i simireno, što manje, više uzivat u zivotu i voljenim osobama oko sebe i draga bit će sve dobro. Drzim ti fige da uspiješ ponovno i da sve bude super ♥️😘

  • Avatar Red Fox

    Red Fox

    Broj poruka: 1383

    Prijavi adminu

    Hvala ti ❤ i tebi također 😊

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.