Trudnoća uz dijabetes

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Annie32

    Annie32

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Zanima me da li ima netko tko zna iz iskustva kako mu je tekla trudnoća uz već postojeći dijabetes? 

    Annie

  • Avatar LuKi5

    LuKi5

    Broj poruka: 2550

    Prijavi adminu

    Klasificirana kao visokorizicna, prosla uredno hvala Bogu, dobila gestacijski dijabetes uz vec postojeci, srecom bebonja normalno dobivao na tezini. Rodio se ziv I zdrav. Tri dana morala biti u bolnici radi guk profila. Ali sve takoreci proslo skolski :)

    14.06.2014. L ♥

    [lilypie.com]

  • Avatar jasminkauv

    jasminkauv

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Annie,
    imam dvoje djece i dijabetes tip 1 od 2005.g. Prvo dijete rodila sam 2003., znači kao potpuno zdrava trudnica. Drugo dijete rodila sam 2009. kao dijabetičar. Od prvog dana od kad sam saznala da imam dijabetes, pa sve dok nisam rodila Anu mučila su me pitanja vezana uz trudnoću, poput da li ću moći zatrudnjeti, kakva će biti trudnoća, da li će moje dijete imati također dijabetes itd. Srećom imam odličnog dijabetologa koji mi je na sve dao odgovor, pa mi je u šali rekao neka pitam muža da li ću zatrudnjeti. Šanse da dijete dobije dijabetes su tolike kao i kod svakog djeteta. Pripreme za trudnoću su krenule u suradnji sa dijabetologom, prvo sam morala promijeniti dugodjelujući inzulin jer sam koristila Levemir, a u ono vrijeme kod njega nije bilo sigurno da li je odgovarajući za trudnice (možda je danas drugačije). Nakon što sam zatrudnjela, dijabetolog me uputio u Petrovu na odjel za dijabetes u trudnoći (PT1). Tu je počela moja trudnoća i bila sam malo smirenija. Ako trudnoća normalno teče (bez nekih komplikacija) u Petrovu se dolazi svaki mjesec na 2-3 dana radi pretraga (ležite u bolnici), a 4 tjedna prije termina vas hospitaliziraju i tamo ste sve do poroda. Ja, hvala Bogu, nisam imala nikakvih problema, trudnoća je tekla uredno i super sam se osjećala te su me po navršetku 38. tjedna porodili carskim rezom (jer je beba bila velika). Tek nakon što sam primila moju curicu nestali su svi strahovi oko trudnoće s dijabetesom. Mogu vam samo reći da se nemate čega bojati, a neki strah i zabrinutost će uvijek biti prisutni jer nije takav osjećaj samo kod dijabetičarki već kod svake trudnice. Nadam se da sam vam bar malo pomogla svojim odgovorom, a ukoliko imate bilo kakvo pitanje, slobodno me pitajte.

  • Avatar Annie32

    Annie32

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Hvala Jasminka! Ja dijabetes tip 1 imam od 2012 i pripremam se za trudnocu. Toliko sam priča čula da me je ova vaša dodatno ohrabrila. Hvala!

    Annie

  • Avatar Suzii

    Suzii

    Broj poruka: 15

    Prijavi adminu

    dr.grdinic u puli na kraju me tjerao da vadim krv jer da mu se cini da imam gestaciski dijabetes zato sto mi je beba bila velikai zato se puno udebljala,vadila krv i tek na kraju t. sam saznala za dijabetes

  • Avatar ValentinaaA

    ValentinaaA

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Pozdrav curkee… :-) dakle imam dijabetes tipa 1 vec dve godine. Zanimaju me iskustva u trudnoci i u porodu kod osoba koje isto imaju tip 1. I da li se moraju jos koje pretrage napraviti prije nego sto zatrudnite ili ??Hvalaa pusaa :-*

  • Avatar ValentinaaA

    ValentinaaA

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Pozdrav curkee… :-) dakle imam dijabetes tipa 1 vec dve godine. Zanimaju me iskustva u trudnoci i u porodu kod osoba koje isto imaju tip 1. I da li se moraju jos koje pretrage napraviti prije nego sto zatrudnite ili ??Hvalaa pusaa :-*

  • Avatar ValentinaaA

    ValentinaaA

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Pozdrav curkee… :-) dakle imam dijabetes tipa 1 vec dve godine. Zanimaju me iskustva u trudnoci i u porodu kod osoba koje isto imaju tip 1. I da li se moraju jos koje pretrage napraviti prije nego sto zatrudnite ili ??Hvalaa pusaa :-*

  • martatim

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    BOK, imam dijabetes tipa 1 vec 10 godina, HbA1c su mi u prosjeku oko 7.
    kakva su vasa iskustva sa prvom trudnocom i dijabetesom?

  • Đesika

    Broj poruka: 13

    Prijavi adminu

    Pozdrav imam dijabetes tip 2 kojeg su mi ustanovili prije godinu dana kad sam i orvi put zatrudnjela ali nazalodt plod nije izdrzo..prestalo kucati srce…od tad sam na inzulinu koji su mi dali u trudnoci pikam se prije jela i nocni i secer mi je prosjek 5…imam 40 godina.Zanima me dal trebam strahovati za buducu trudnocu…pokusavamo vec 6 mj…al jos nista😶

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.