Tremor (tresnja) brade krod tromjesecne bebe!

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Kitikati

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Drage mame, ja sam mlada mama i puna sam briga, nadam se da sam dosla na pravo mjesto i da cu moci podijeliti moja iskustva s vama! 
    Radi se o mojoj curici koja ima 3 i pol mjeseca, rodena je carskim rezom u terminu.Raden joj je ultrazvuk glave koji je u redu. Beba fino napreduje, dize glavicu, smije se , jede super, izgovara slova, guguce, spava, ma sve super, na sistematskim pregledima uvijek sve super, ali me brine taj tremor brade. Jos u rodilistu sam upitala pedijatricu koja mi je rekla da je to u redu i da je to od nerazvijenog zivcanog sustava. Ok, onda nisam obracala pozornost, i sad citam da to mora proci do 3 mjeseca starosti bebe? 
    Da vam opisem situaciju, npr. ima dudu varalicu u ustima i s njom spava, duda je 3-4 puta zatim zastane bradica se zatrese i nastavi dudati. To radi kad spava, i izbaci dudu varalicu, pa nastavi dudati s ustima na prazno, duda par puta, zastane bradica se zatrese i nastavi dudati…. Molim mame s iskustvom da mi se jave, i kazu kad je to prestalo jer sam se unistila od brige. Kod pedijatrice nam je ici za mjesec dana, a do tad bi voljela cuti vasa iskustva. Unaprijed vam hvala od 

  • Ukilele

    Broj poruka: 239

    Prijavi adminu

    Mislim da stvarno nemas razloga za brigu tim vise sto je bebi radjen uzv mozga i on je u redu. Moj malac je isto tako znao prilikom dojenja zatrest bradom, isto tako kako si opisala. To je spontano prestalo,ne znam tocno kada ali vjeruj mi da se nemas razloga brinit. Uzivaj u svojoj bebi i nemoj dopustit da ti pretjerana briga potrati sve ono lijepo sto imate i sto vas jos ceka. U redu je ponekad bit oprezan i previse, i sama sam takva, al s vremenom shvatis da te to vodi do ludila i da si cijeli dan u grcu zbog premisljanja: mozda je ovo, mozda je ono… opusti se i uzivaj u curki!

  • Kitikati

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Puno hvala na odgovoru, stvarno se trudim maksimalno uzivati i zahvalna sam sto mi je dijete super, ali kopka me uvijek nesto, sto je i normalno mame smo, ali kad malo procitam o tome mislim da nije strasno, dijete se skroz normalno ponasa, samo eto ta mala bradica se zatrese s vremena na vrijeme, ali uz to sto me ponekad to zabrine, meni je to tako slatkoooo  samo me zanimalo jeli ko ima slicno iskustvo i kad je prestalo jer kazu kao do 3 mjeseca a ona ima 3 i pol mjeseci.

  • Ukilele

    Broj poruka: 239

    Prijavi adminu

    Rekoh ti, svaka bebs je individua za sebe. Nezz do kad se moraju samostalno okrenut ledja trbuh i obratno al znam da je moj debelo kasnio i da me to dovodilo do ludila al u nekim stvarima je bio spretniji od vrsnjaka pa se nisam dala prepadat previse jer je uistinu svako dijete drugacije. Mislim da se nemas zasto brinit uistinu

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.