Tatina priprema za dolazak bebe

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Lucika2

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Mogu samo reći da sam najsretnija jer naša malena curica i ja imamo najboljeg tatu! Pošto ja još uvijek pripremam jedan ispit kako bih završila fax, on se maksimalno angažirao. Kupio je enciklopediju za roditelje i redovito čita i proučava pa me uvijek iznenadi sa informacijama za koje ni ja ne znam. Nabavio nam je brdo robe i opreme za bebu, složio ormar, uredio i našu novu sobu, kupio mi mlijeko protiv strija i krasnu trudničku odjeću… Također, štedi svaki mjesec i već je odlučio da će za malenu plačati osiguranje čim se rodi. Svaki put me iznenadi i razveseli jer se trudi i oko mene, i da mi olakša cijelu situaciju. Jako se bojim poroda, jer inače ne podnosim bol, ne mogu vidjeti krv, pa je i s te strane velika podrška i to mi jako puno znači. Ipak, najdraže mi je kad smo sami i kad gledamo našu curu kako se miče u trbuhu, kad mi ljubi trbuh i priča s njom. Znam da će uvijek biti tu i kad malena dođe na svijet i zato sam jako ponosna na njega!

  • Avatar lilianaa

    lilianaa

    Broj poruka: 363

    Prijavi adminu

    Mi svoju bebicu tek trebamo dobiti. Put do nje nije bio posut ruzama i zato vjerujem da ce to dijete koje ce jednog dana doci biti najzeljenije i najvoljenije dijete na svijetu. Prvo su krenule pripreme, mama je pocela s pijenjem vitamina, folne kiseline, pripremala organizam femisanom i cajevima, tata joj se pridruzio s vjezbanjem, jacanjem organizma, zdravijom prehranom te izbacivanjem svih stetnih sastojaka iz svakodnevnog zivota. 

    Posvetili smo se totalno razmisljanju kako cemo joj omoguciti bolji pocetak i bolju buducnost u konacnici. Oboje smo za nju stvorili kasicu u koju svaki dan ubacujemo novcice i vec sada ima pozamasnu svotu u njoj. Zajedno smo sudjelovali u kupnji stvarcica za nase ocekivano cudo. Vec sada smo joj bukirali prostoriju koja ce biti njena sobica te cemo uskoro poceti i s radovima na njoj, a tata ce biti glavni u krecenju zidova, postavljanju polica itd. 

    Svakodnevno se obrazujemo na podrucju novorodencadi citajuci knjige, gledajuci zanimljive videe, a tata je cak i svojevoljno proveo i prakticne dijelove praksirajuci se na necacima. Ispitujemo oboje sve zivo nase sogorice i sogore koji su nedavno postali roditelji kako bi se i mi bolje pripremili na ulogu koja ce nam jednog dana biti dodijeljena. 

    Sretna sam sto se muz toliko predaje tome i to mi daje snagu i vjeru da ce mi pomoci sudjelovanjem u djetetovom zivotu i kasnije, kad se ono rodi. Razumni smo ljudi koji se oko svega mogu dogovoriti i postici sporazume te se nadam da cemo i u buducnosti zajednicki donositi odluke koje se ticu naseg djeteta i zajednicki se nositi sa svim izazovima koji se nadu ispred nas. <3 <3 <3

  • Avatar 57

    57

    Broj poruka: 13

    Prijavi adminu

    Tata je bio cijelo vrijeme uz mamu u vrijeme trudnoce. Mazio i pricao malisanu u stomaku. nazalost bio je prezaposlen pa nije imao previse vremena za posebne pripreme,ali uvijek je bio uz nas kad je mogao. Mazio i pazio mamu.. :))

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Moj suprug je u trenutku spoznaje da sam trudna, bio tisucama kilometara daleko od mene i male mrve u trbuhu. To mu je jako tesko palo, ponekad mi se cini teze nego meni. Vec drugi dan kad sam se probudila na mailu me docekala hrpa linkova sa kolicima koja su mu se svidjela. Tako je sve krenulo… Za razliku od mene u ni jednom trenutku ga nije uhvatila panika i bio je siguran da mi to mozemo, time mi je zapravo najvise i pomogao. Nakon sto se vratio s puta sudjelovao je u apsolutno svemu, od izbora stvarcica za bebu, do odlazaka doktoru. Zadnjih 2 tjedna radio je od doma kako bi bio siguran da ce biti tu kada sve krene i kada nas mali princ odluci upoznati mamu i tatu.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar rhaea

    rhaea

    Broj poruka: 127

    Prijavi adminu

    Obzirom da su mene prvih par mjeseci mučile mučnine i vrtilo mi se dok čitam on je znao čitati mi neke knjige o bebačima naglas, svaki tjedan kako i što se kod bebe razvija, mazio je trbuuh, pričao bebici, mene mazio i češkao. Prije spavanja smo znali pričati kako nas zanima kako će bebač izgledati, kome če sličiti, kakvi ćemo biti roditelji.. Pobrinuo se da financijski podnesemo sve što treba za bebu, da bude kvalitetno i da se meni sviđa ;) Bodrio me da ću biti super mama i govorio mi da jedva čeka našeg anđelčića, da s njim ide u šetnje, da se igraju i maze, da se ničeg ne plaši i da stvarno želi biti tata. Išao je samnom na trudnički tečaj i bio na porodu. Kad se malac rodio bio je spreman koliko roditelj to može biti ;)))))

  • Avatar Klokanica

    Klokanica

    Broj poruka: 649

    Prijavi adminu

    Dragi čitatelji, hvala vam na sudjelovanju u nagradnom natječaju:
    https://klokanica.24sata.hr/beba/mama-poslije-poroda/prirucnik-za-vlasnike-malih-beba-1784 [klokanica.24sata.hr]
    Dobitnici knjige tjedna ‘Priručnik za vlasnike malih beba’ u izdanju Knjigre su: Vlatka26, Marinica27, MarijaŠ, Lucika i lidija87, a oni će biti obaviješteni i putem e-maila. Čestitamo dobitnicima!
    Pozivamo vas da nam i dalje pišete kako se tata priprema za dolazak bebe, a vaše komentare objavit ćemo u našoj temi s foruma!

  • Avatar lilianaa

    lilianaa

    Broj poruka: 363

    Prijavi adminu

    Zahvaljujemo se na knjizi i jedva cekamo da krenemo s citanjem prirucnika kako bi se sto bolje pripremili za ulogu mame i tate  

  • Avatar MarijaŠ

    MarijaŠ

    Broj poruka: 1925

    Prijavi adminu

    Zahvaljujem se na uje se na nagradu i jedva čekam da ju počnem citati zajedno sa suprugom, i savijete iz nje primjenjivati i u praksi! 

    Krešimir 19.08.2014. <3

  • Lucika2

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Hvala na lijepome poklunu. Uljepšali ste nam dan :D <3

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.