Sadržaj torbe za rodilište

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Lunah

    Lunah

    Broj poruka: 41

    Prijavi adminu

    Pozdrav curke 

    Uskoro se spremam za rodilište pa me zanima s obzirom da svi navode da treba 100 čuda pa da pitam iskusne.
    Što je sve potrebno ponijeti za bebu, a što za mamu u rodilište i što bi trebalo imati doma kad se beba vrati iz rodilišta. Prvo mi je dijete pa bi se htjela bar malo unaprijed pripremiti 

    Hvala svima na pomoći  

    [lilypie.com]

  • kukulele1982

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    Lunah

    Pozdrav curke

    Uskoro se spremam za rodilište pa me zanima s obzirom da svi navode da treba 100 čuda pa da pitam iskusne.
    Što je sve potrebno ponijeti za bebu, a što za mamu u rodilište i što bi trebalo imati doma kad se beba vrati iz rodilišta. Prvo mi je dijete pa bi se htjela bar malo unaprijed pripremiti

    Hvala svima na pomoći


    Za bebu nije potrebno nositi ništa dok si u bolnici, kad idete doma onda as, robica, kapica, dekica( barem je tako u Zg)
    Za sebe mrezaste jednokratne gace, vir ili slicni ulosci za prvu ruku 2 paketa a doma cuvat jos bar tri pa ce netko donjeti u posjetu
    Spavacica stara za porod, ak ju zaflekas da ti nije zao, jos jedna za presvuc se poslije poroda, kozmetika za osobnu higijenu

  • kukulele1982

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    Doma za bebu tyrosur prasak za pupak, ili octenisept i sterilne komprese

  • kukulele1982

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    I japanke za tusiranje ak si gadljiva glede gljivica, papuce

  • Deleted user

    Broj poruka: 996

    Prijavi adminu

    kukulele1982

    Lunah

    Pozdrav curke

    Uskoro se spremam za rodilište pa me zanima s obzirom da svi navode da treba 100 čuda pa da pitam iskusne.
    Što je sve potrebno ponijeti za bebu, a što za mamu u rodilište i što bi trebalo imati doma kad se beba vrati iz rodilišta. Prvo mi je dijete pa bi se htjela bar malo unaprijed pripremiti

    Hvala svima na pomoći

    Za bebu nije potrebno nositi ništa dok si u bolnici, kad idete doma onda as, robica, kapica, dekica( barem je tako u Zg)
    Za sebe mrezaste jednokratne gace, vir ili slicni ulosci za prvu ruku 2 paketa a doma cuvat jos bar tri pa ce netko donjeti u posjetu
    Spavacica stara za porod, ak ju zaflekas da ti nije zao, jos jedna za presvuc se poslije poroda, kozmetika za osobnu higijenu


    Neke zg bolnice traze da se pelene i krema donesu za bebu, tako da je najbolje da provjeri tamo di planira radjati

  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    Lunah

    Pozdrav curke

    Uskoro se spremam za rodilište pa me zanima s obzirom da svi navode da treba 100 čuda pa da pitam iskusne.
    Što je sve potrebno ponijeti za bebu, a što za mamu u rodilište i što bi trebalo imati doma kad se beba vrati iz rodilišta. Prvo mi je dijete pa bi se htjela bar malo unaprijed pripremiti

    Hvala svima na pomoći


    Za rodiliste ti trebaju za tebe 
    * mrezaste gacice, ja sam imala 2 paketa (tj 10 kom), vratila sam par komada kuci, ovisi koliko krvaris i hoce ti propustiti
    * veliki ulosci, tipa chicco, to.to, imaju neki u mulleru isto, otprilike 15 kom sam potrosila u bolnici
    * vir ulosci, 2 paketa sam nosila, drugi dan kad se malo smanjilo krvarenje sam ih stavljala jer su udobniji od ovih velikih, ali se stavljaju po 2,3 kom odjednom
    * spavacice pogodne za dojenje, kratkih rukava ili na bretele, u bolnici je jako vruce+od hormona se poslje poroda jaaaako znoji
    * higijena + rucnik za tusiranje
    * raspitati se o stanju u bolnici, ja sam nosila wc papir, rucnik i sapun za ruke, a to mi nije trebalo. U nekim bolnicama se dobije spavacica za porod, di sam ja bila rada se u svojoj.
    * par tetra pelena, stavljala sam ih u spavacicu kada mi je mlijeko nadoslo jer je curilo dosta, a bilo mi je sve preosjetljivo da nosim grudnjak
    * cokoladice, keksa, neke suhe hrane, vode, soka, ovo je pod obavezno, tri obroka koji se dobiju u bolnici su premalo za dojilju, pogotovo kad si budna cijelu noc, treba preziviti od vecere u 7 do dorucka u 8 
    * papuce za po sobi + japanke za tusiranje, carapice ako ce ti biti hladno za noge
    U vrecicu na vrh torbe odvojiti jedne gacice i dva velika uloska (ili par komada manjih) kada te sestra oblaci nakon poroda da ne mora raskopati cijelu torbu.

    Za bebu
    * raspitati se za bolnicu gdje ides roditi, mi smo same presvlacile bebe, tako da sam nosila manji paket pelena, vlazne maramice, jednokratnu podlogu za previjanje i kremicu. Robicu nose njihovu. Mozes ponjeti rukavice bebi ili carapice koje ces staviti na rukice ako bude trebalo - bebe rodene u terminu imaju velike noktice, pa se izgrebu


  • Avatar Lunah

    Lunah

    Broj poruka: 41

    Prijavi adminu

    Hvala vam svima sad mi je puno lakše 😊. Kad je čovjek izbombardiran informacijama sa svih strana onda od silne šume ne vidi drvo 😊 moram sastaviti popis za shoping onda hehe 😊

    [lilypie.com]

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.