Razvoj govora kod djeteta

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Daria_jolic

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Moj Jakov ima 2 godine i 3 mjeseca i poceo je pricati.Sa godinu dana je vwc znao reci mama,tata,baba… A sada u nepunih mjesec dana je bas napredovao.slaze rijeci tipa ja bi pava,ili ja bi tite (stapice).a kad mu pricama npr ovo je moja mama ili to je moj medo…ponovi od rijeci do rijeci ali rijec po rijec jer nezna sastaviti sam recenicu.zna pokazati dijekove tijela i lica i reci sta je sta,naravno ne pravikno bas svaku rijec. Usta su mu uta,brada je bada,ćelo je tejo,glava je gava…Za sada sam zadovoljna ali kazem do prije cca mjesec i po skoro pa nista nije prico osim mama tata baba, ali je sve razumio sta mu govorim. Treba biti strpljiv pogotovo sa deckicima 

  • Ukilele

    Broj poruka: 239

    Prijavi adminu

    Moj sin od 18mj dosta prica na nekom svom jeziku, al unese mi se u facu i kao da mi stvarno nesto objasnjava. Koristi mozda 15ak rijeci sa znacenjem i puno toga gestama pokazuje. Razumije me sve iako ponekad se oglusi ako mu nije u interesu. Neki dan drzi ruku na pupku, pitam sta je to, on kaze: pupa, a nikad prije mi to nije rekao niti sam ga ucila da kaze pupak. Nekad mi se cini da zna puno vise stvari rec nego sto ih govori. Nekad se brinem nekad mislim da me samo zeza, jer apsolutno sve razumije. Ne znam ni sama. Kazu da decki kasnije progovore.

  • Viko22

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    Bas sam i ja htjela pisati o tome.. moj ima 2god.i mjesec dana ,sve razumije kad mu nesto kazem ,da napravi nesto ili kad ga pitam odgovara mi sa da i ne.
    Vice mama,tata,baba,cekaj,ja bi i hocu.. nekada zna ponoviti za nama ali i kad ponovi vise to ne govori bila sam zabrinuta ali kako sam citala o tome vidim nema razloga za strah i ostalo..

  • Avatar mamika3

    mamika3

    Broj poruka: 3071

    Prijavi adminu

    Viko22


    Bas sam i ja htjela pisati o tome.. moj ima 2god.i mjesec dana ,sve razumije kad mu nesto kazem ,da napravi nesto ili kad ga pitam odgovara mi sa da i ne.
    Vice mama,tata,baba,cekaj,ja bi i hocu.. nekada zna ponoviti za nama ali i kad ponovi vise to ne govori bila sam zabrinuta ali kako sam citala o tome vidim nema razloga za strah i ostalo..

    Ne brini,moja mala je sa dvije godine govorila mama i tata!Sa dvije i pol je tek pocela vise pricati!Logopedica u vrticu nije dramila jer je bitno da sve razumije!Sad ima pet godina i logopedica ju prati-ne samo nju,ima ih jos!A prije skole ce morat na vjezbice!Fuflja,kako bih rekla,pa moraju vjezbati c,z i s-stavi kvacice gore !ha ha…

    Miris malih beba je zapravo miris raja
    💟buhtlica 8.6.2017
    💟sefica 22.11.2011
    💙moj car 21.10.2009

  • Avatar Danijela0503

    Danijela0503

    Broj poruka: 37

    Prijavi adminu

    Moj Matej je sada 3 godine. Prica stvarno dosta toga, samo sto je vise toga nerazumljivo. A posto se nalazimo u Irskoj gdje se prica engleski jezik, on je naucio engleski u vrticu. Kada smo kod kuce, normalno, pricamo hrvatski ali on i dalje tupi engleski, brojanje, boje , zivotinje ma sve.. I isli smo na vjezbe za to i rekli su nam da mu moram govoriti na hrvatskom i uciti ga hrvatski ali neda se,, njemu se svida engleski i gotovo :) 

    Danijela Kosec

  • NadaN

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Drage Klokanice! Imam dječaka, 18 mjeseci, vrlo malo govori - mama, tata, da i ne, te mnogo nerazumljivih glasova. Zanima me trebam li se zabrinjavati, s obzirom da dijete sve razumije, reagira na podražaje, te kad ga se zove ili mu se daju upute. Uspostavlja kontakte i vrlo je društven, no sve što želi pokazuje prstićem i govori eee,eee. Svi mi govore da se ne trebam brinuti i da ima još vremena, no ipak se brinem jer bi voljela, ukoliko postoji problem, što prije reagirati.

  • Avatar mamika3

    mamika3

    Broj poruka: 3071

    Prijavi adminu

    Pa on ima tek godinu i pol!Da to govori sa dvije i pol ili tri godine,onda je zabrinjavajuce!

    Miris malih beba je zapravo miris raja
    💟buhtlica 8.6.2017
    💟sefica 22.11.2011
    💙moj car 21.10.2009

  • Avatar DečijePesmice

    DečijePesmice

    Broj poruka: 56

    Prijavi adminu

    Poštovanje,
    ___________________________________________________________________________________________
    Bili smo toliko slobodni da vam predstavimo naš novi YouTube kanal sa dečijim pesmicama i ostalim edukativnim sadržajem. Sav materijal je usnimljen na ekavici i ijekavici, i pravljen je sa fokusom na zadovoljavanje svih dečijih potreba
    ___________________________________________________________________________________________
    Prijavite se na naš kanal ili nas pratite putem Fejsbuka uz pomoć sledećih linkova.
    YouTubehttps://www.youtube.com/channel/UCTg4UFx_mhNWQj_mqkJgu8Q [youtube.com]   
    Facebookhttps://www.facebook.com/PesmiceZaDecu/ [facebook.com]   
    ___________________________________________________________________________________________
    Puno pozdrava!

  • Avatar MariHadz

    MariHadz

    Broj poruka: 14

    Prijavi adminu

    Lijep pozdrav! Imam pitanje vezano za moju kćerku od 19 mjeseci. Mnogo sam zabrinuta za njen govor. Živimo u inozemstvu, mala nema prilike da se puno druži s drugom djecom jer nemamo poznanika niti familije s malom djecom u blizini, ne ide u vrtić pošto sam ja još uvijek na porodiljnom jer imam i bebu od 5 mjeseci. Mnogo se brinem za nju iz više razloga. Prvo zato što slabo ostvaruje kontakt s drugom djecom, samo kada se slučajno nadju u isto vrijeme na igralištu ili nekom drugom mjestu, a također zbog govora zato što govori samo neki svoj izmišljeni jezik koji nije povezan s nijednom pravom riječju niti nekim značenjem. Ona čak mene ni mamom ne zove, mislim zna izgovorit mama i nekad u minimum slučajeva kad ona odluči pozove me mama ali to je baš rijetkost. Također u nekim slučajevima ponovi par riječi s značenjem ali i to je samo kad je dobre volje. Djeluje totalno nezainteresirano. Razumije sve naredbe i kad nešto hoće vuče me za ruku ili pokazuje prstom. Pokušavam s njom da radim na taj način da joj ne dam nešto što traži dok ne izgovori međutim ona se toliko iznervira da vrišti i čupa kosu od ljutnje ali neće da progovori. Moja prijateljica koja se bavi edukacijom i rehabilitacijom joj je napravila neku procjenu i rekla da je sve ok ali da moram pokušati s tim da je na neki način prisilim kad nešto želi da mora to reći odnosno tražiti riječima. Zanima me da li neko ima slično iskustvo i da li mislite da će to nekad doći na svoje mjesto? Unaprijed hvala 

    Hana <3
    Omar <3

  • Avatar ikyri

    ikyri

    Broj poruka: 1645

    Prijavi adminu

    Iz osobnog iskustva mislim da prisiljavat dijete koje vam jasno daje do znanja što hoće nije dobra ideja. Verbalizirajte joj sve što radi i hoće. Ako vuce za ruku i ide u sobu recite glasno nezino ime i da želi ić u sobu… ako hoće igračku …ponovite ime ..želi tu i tu igračku i tako danima joj sve recite …. I kad jednom krene neće stat.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.