Pušenje u trudnoći

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar valentina98

    valentina98

    Broj poruka: 696

    Prijavi adminu

    Pozdrav dame, prva mi je trudnoca, 4+6, zanima me posto sam pusac, dali moram odma prestat sa cigaretama ili da ih samo smanjim, doktorica mi je rekla da ih smanjim, ali vise me zanimaju vasa iskustva od vas koje ste pusile u trudnoci. Hvala vam 😊😊

    M🩵
    L🩵
    *Ciklusi 30-38 dana
    *10.10 prvi dc

  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    Moja sestra je pusila u trudnocama, kao smanjila je, ali je pusila. Rezultat toga je kod nje troje djece sklone alergijama i alergijskim reakcijama, od toga jedno sa alergijskom astmom, cestim bronhitisima i terapijom pumpicama..
    Ja bih ti savjetovala potpuni prestanak. Razmisli zelis li da tvom djetetu prolazi nikotin po tijelu vec sada u trudnoci, s obzirom da sve prolazi kroz posteljicu.. Sada si odgovorna za taj mali zivot u tebi.
    Znam da ce se javit zene koje su pusile i sve je ok, ali zelis li riskirati?

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar valentina98

    valentina98

    Broj poruka: 696

    Prijavi adminu

    dea32

    Moja sestra je pusila u trudnocama, kao smanjila je, ali je pusila. Rezultat toga je kod nje troje djece sklone alergijama i alergijskim reakcijama, od toga jedno sa alergijskom astmom, cestim bronhitisima i terapijom pumpicama..
    Ja bih ti savjetovala potpuni prestanak. Razmisli zelis li da tvom djetetu prolazi nikotin po tijelu vec sada u trudnoci, s obzirom da sve prolazi kroz posteljicu.. Sada si odgovorna za taj mali zivot u tebi.
    Znam da ce se javit zene koje su pusile i sve je ok, ali zelis li riskirati?


    Ne zelim riskirati normalno, do sad sam pusila kutiju na dan, i zato pitam jer mi je rekla doktorica da smanjim i da ne prestanem odjednom, 5-10 cigara na dan smijem ispusiti dok se ne odviknem ili dok mi ne pocnu smetati.. hvala ti na savjetu 😊

    M🩵
    L🩵
    *Ciklusi 30-38 dana
    *10.10 prvi dc

  • Avatar pepillu

    pepillu

    Broj poruka: 509

    Prijavi adminu

    Moja je frendica isto pusila kroz trudnocu, mozda bar cigareta a i dijete takoder je imalo problema sa bronhitisom i bilo je par puta na granici s astom. Svakako mislim da 1,2 cigarete na dan nisu toliko stetocine al vise od toga da..

    [lilypie.com]

  • Avatar valentina98

    valentina98

    Broj poruka: 696

    Prijavi adminu

    pepillu

    Moja je frendica isto pusila kroz trudnocu, mozda bar cigareta a i dijete takoder je imalo problema sa bronhitisom i bilo je par puta na granici s astom. Svakako mislim da 1,2 cigarete na dan nisu toliko stetocine al vise od toga da..


    Uredu, hvala vam puno :) 

    M🩵
    L🩵
    *Ciklusi 30-38 dana
    *10.10 prvi dc

  • Avatar baarbaraa29

    baarbaraa29

    Broj poruka: 899

    Prijavi adminu

    Ja cu poceti sa zadnjom recenicom od dee28. 
    Zar pored i tako puno rizika u trudnoci na koje ne mozemo utjecati zelis riskirati s necim s cim mozes utjecati?
    Nikako ne zelim da imas dojam da napadam ili ti ne vjerujem, ali ja stvarno ne razumijem te dr.koji kazu nemoj naglo prestat! Zene navode da je temelj tih izjava da se organizam nebi stresirao i slicno, ali toliko sam emisija pogledala, citala clanke od doktora..(i puno prije trudnoce) i nikad nisam naisla na izjavu da treba postepeno prestati. 
    Dok se ti odvikavas i dok (ako) ti se zgade niko mi ne moze reci da ne stete djetetu.
    Da nebi bilo zabune znam osjecaj uzivanja cigare sa kavom, prestala sam prije trudnoce, ali nemam amneziju 🙂 Ali samo zamisli kako tvoj svjesni potez na koji mozes utjecat, udah dima i uzivanja, tjera dijete koje nema izbora da hvata zrak i mislim da ce ti se taj tren zgadit!
    Iako u ovoj osjetljivoj temi uvijek ces naci na price “ja pusila i dijete zdravo”. Ok. Super. A sta da nije?? 

    Sreca je kad od ljubavi tvog zivota nastane ljubav vaseg zivota 💙 Sebastian

    [lilypie.com]

  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    Snoopyiicaa

    dea32

    Moja sestra je pusila u trudnocama, kao smanjila je, ali je pusila. Rezultat toga je kod nje troje djece sklone alergijama i alergijskim reakcijama, od toga jedno sa alergijskom astmom, cestim bronhitisima i terapijom pumpicama..
    Ja bih ti savjetovala potpuni prestanak. Razmisli zelis li da tvom djetetu prolazi nikotin po tijelu vec sada u trudnoci, s obzirom da sve prolazi kroz posteljicu.. Sada si odgovorna za taj mali zivot u tebi.
    Znam da ce se javit zene koje su pusile i sve je ok, ali zelis li riskirati?

    Ne zelim riskirati normalno, do sad sam pusila kutiju na dan, i zato pitam jer mi je rekla doktorica da smanjim i da ne prestanem odjednom, 5-10 cigara na dan smijem ispusiti dok se ne odviknem ili dok mi ne pocnu smetati.. hvala ti na savjetu 😊


    Po meni je ili pusis ili ne.. I sa jednom cicaretom u tvoju krv, pa tako i djetetovu, prolazi sve. Tako da nema veze jel bila 1 cigareta ili cijela kutija..
    Nemoj ovo shvatiti kao napad, nije mi to u cilju nikako.. 
    Samo se zapitaj bi li novorodencetu/bebi od 6 mj/bebi od 2 god dala upaljenu cigaretu? Sigurno ne, zasto bi onda bebi koja se razvija u trbuhu?
    Pokusaj prestati skroz, zbog svog zdravlja a onda i bebinog..
    Sretno u trudnoci, sto god odlucis..

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar valentina98

    valentina98

    Broj poruka: 696

    Prijavi adminu

    dea32

    Snoopyiicaa

    dea32

    Moja sestra je pusila u trudnocama, kao smanjila je, ali je pusila. Rezultat toga je kod nje troje djece sklone alergijama i alergijskim reakcijama, od toga jedno sa alergijskom astmom, cestim bronhitisima i terapijom pumpicama..
    Ja bih ti savjetovala potpuni prestanak. Razmisli zelis li da tvom djetetu prolazi nikotin po tijelu vec sada u trudnoci, s obzirom da sve prolazi kroz posteljicu.. Sada si odgovorna za taj mali zivot u tebi.
    Znam da ce se javit zene koje su pusile i sve je ok, ali zelis li riskirati?

    Ne zelim riskirati normalno, do sad sam pusila kutiju na dan, i zato pitam jer mi je rekla doktorica da smanjim i da ne prestanem odjednom, 5-10 cigara na dan smijem ispusiti dok se ne odviknem ili dok mi ne pocnu smetati.. hvala ti na savjetu 😊

    Po meni je ili pusis ili ne.. I sa jednom cicaretom u tvoju krv, pa tako i djetetovu, prolazi sve. Tako da nema veze jel bila 1 cigareta ili cijela kutija..
    Nemoj ovo shvatiti kao napad, nije mi to u cilju nikako..
    Samo se zapitaj bi li novorodencetu/bebi od 6 mj/bebi od 2 god dala upaljenu cigaretu? Sigurno ne, zasto bi onda bebi koja se razvija u trbuhu?
    Pokusaj prestati skroz, zbog svog zdravlja a onda i bebinog..
    Sretno u trudnoci, sto god odlucis..


    Prestajem! Bebin život mi je najvažniji! Hvala ti puno! 😊

    M🩵
    L🩵
    *Ciklusi 30-38 dana
    *10.10 prvi dc

  • Avatar Lunah

    Lunah

    Broj poruka: 41

    Prijavi adminu

    Moja mama kad je bila samnom trudna nije pušila, jela je zdravo i sve te gluposti jer ti je prvo dijete pa ono želiš sve najbolje i ja sam se rodila sa pupčanom vrpcom oko vrata, mozak bez kisika, bronhijalnom astmom i alergijskim rinitisom. Dok je bila trudna s bratom pušila je, jela je sve živo i nije se pazila, brat se rodio zdrav ko dren, nikad nikakvih problema bolesti i slično tako da pravila nema. I ja sam pušač i pušim pol kutije, u prva 4 mjeseca nisam baš možda 2 cigarete dnevno jer sam imala mučnine pa mi ništa nije pasalo. Tako da nema nikakvih pravila, vidiš po sebi kak ti je ;)

    [lilypie.com]

  • Avatar MalaTajna222

    MalaTajna222

    Broj poruka: 762

    Prijavi adminu

    Meni stvarno nije jasno kako neko moze i jednu cigaretu zapaliti dok mu se zivo stvorenje razvija u njemu. Ja odkako sam vidila pozitivan test , bas jako pazim na hranu. Jedem voce i kad mi se ne jede. Inace sam nepusac pa mozda ne razumim, nikoga ni ne osudjivam , uvik sam za slobodu izbora-samo sam malo u cudu.
    To sta neka beba se rodi zdrava a mater pusila tipa 2 kutije dnevno?? Uvijek postoje iznimke ali pouzdati se u to.
    Ono od srca , nemojte. Svjesno nanositi stetu zbog nekog svog gusta.budite hrabre❤

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.