Puknuti šav od epiziotomije

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar venera

    venera

    Broj poruka: 191

    Prijavi adminu

    Drage moje, molim vas za savjet. Puknuo mi je šav od epiziotomije i to baš onaj na ulazu u znate vec šta  Bila sam kod ginekologice i pitala da li bi me mogla poslati u bolnicu da mi stave jedan šav na to mjesto, jer grozno izgleda i ne zacjeljuje vec 15 dana. Ali ona kaže da se šavovi ne stavljaju naknadno već mora samo zarasti i da će meni vjerojatno ostati to tako otvoreno pa kasnije mogu na plastićnu kirurgiju ako hoću. A odakle mi lova za to.Mislim šta da vam kažem…poludit ću! S ranom radim sve šta je mojoj moći. Držim je suhom, čustom, mažem sa kremom nekom za zacjeljivanje, ali ništa ne pomaže. 
    Da li ima tko kakav savjet? Da odem u bolnicu na svoju ruku ili privano nesto?

    Život se mijenja od tame do sunca, kad kraj tvog srca još jedno zakuca!

  • Avatar bjap

    bjap

    Broj poruka: 1100

    Prijavi adminu

    Uh, grozno!!! Nisam pametna, potrazi jos neko misljnje. Mozda doktora koji te sivao, ako to nije ta tvoja ginica. Pricala mi je zena da je imala dva reza, a za jedan skuzila da nije zasiven tek kafa je dosl kuci. E, taj doktor je cuo svoje. Kaze na njem da u sta je gledo n viziti!! Zasio je, ali je ona jos ispirala hidrogenom.

  • kukukaka

    Broj poruka: 252

    Prijavi adminu

    Meni je šogorica rekla da ispirem ranu od epiziotomije samo mlakom vodom kod tuširanja i ničim drugim, a ona je gin. pa sam ju poslušala i brzo je zaraslo. Sve naravno ovisi koliki je rez. Kolegica je za ispiranje koristila čaj od kadulje i kaže da joj je brzo zaraslo kad ga je počela koristiti, a ima ogroman rez, kaže da se vidi ožiljak kad obuče kupaći.

    Tako da, grozna stvar. Možda stvarno da odeš kod doktora koji te je šivao pa nek napravi kako treba.

  • Avatar bjap

    bjap

    Broj poruka: 1100

    Prijavi adminu

    Citala sam na nekoliko mjesta da je fenom dobro susit. Meni babica rekla da Tyrosura stavim na ulozak. Sretno s tim! 

  • Avatar DOCKY

    DOCKY

    Broj poruka: 311

    Prijavi adminu

    venera


    Drage moje, molim vas za savjet. Puknuo mi je šav od epiziotomije i to baš onaj na ulazu u znate vec šta  Bila sam kod ginekologice i pitala da li bi me mogla poslati u bolnicu da mi stave jedan šav na to mjesto, jer grozno izgleda i ne zacjeljuje vec 15 dana. Ali ona kaže da se šavovi ne stavljaju naknadno već mora samo zarasti i da će meni vjerojatno ostati to tako otvoreno pa kasnije mogu na plastićnu kirurgiju ako hoću. A odakle mi lova za to.Mislim šta da vam kažem…poludit ću! S ranom radim sve šta je mojoj moći. Držim je suhom, čustom, mažem sa kremom nekom za zacjeljivanje, ali ništa ne pomaže. 
    Da li ima tko kakav savjet? Da odem u bolnicu na svoju ruku ili privano nesto?

    Draga. ja sam 2o11 imala istu situaciju, no, evo savjet drzi suhim ali nipošto ne suši fenom niti bilo kakvim naletom zraka. izbjegavaj vir ili uloske kojima se vata lijepi- radi toga da se ne poveže s ranom onda je to muka isusova oprati i ocistiti od samog praska bolje ti je sprey byvacin, ja sam nažalost morala kod kirurga jer me je to gadno smetalo.. no nisam morala ništa platiti, naime nakon zavrsenog krvarenja sam otišla liječniku opće prakse da me pošalje kod kirurga jer me to smetalo vrijedjalo i bolilo, pa mi je dao uputnicu za rekonstrukcijsku i plastičnu kirurgiju. doktori su to savrseno napravili jako pažljivi i puni razumjevanja eto nadam se da sam ti malo pomogla i nadam se da ces ubrzo nači rjesenje .. i da vrlo vazno kod tog kad ti pukne je da ne sjedis dugo na guzi, vec da ležiš na boku bar dok se ne zaraste da nebi puklo jače…

    DOCKY

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Venera, evo docky je sve rekla. Sivati te sigurno nece ponovno, doista mora samo zacijeliti. Za plasticnjaka sam nacula da imas pravo preko hzzo-a ako se radi o medicinskom problemu, a ovo to jest.
    Sretno s tim!

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar venera

    venera

    Broj poruka: 191

    Prijavi adminu

    bjap


    Uh, grozno!!! Nisam pametna, potrazi jos neko misljnje. Mozda doktora koji te sivao, ako to nije ta tvoja ginica. Pricala mi je zena da je imala dva reza, a za jedan skuzila da nije zasiven tek kafa je dosl kuci. E, taj doktor je cuo svoje. Kaze na njem da u sta je gledo n viziti!! Zasio je, ali je ona jos ispirala hidrogenom.

    Ma sivao me neki mladi doktor. Ne znam mu ni ime. Dobro je on zasio, ali je meni to puklo nakon par dana…

    Život se mijenja od tame do sunca, kad kraj tvog srca još jedno zakuca!

  • Avatar venera

    venera

    Broj poruka: 191

    Prijavi adminu

    bjap


    Citala sam na nekoliko mjesta da je fenom dobro susit. Meni babica rekla da Tyrosura stavim na ulozak. Sretno s tim! 

    Stavljala sam tyrosur i zaraslo ke sve osim tog mjesta gdje je puknuo sav. Hvala valjda ce i to zarasti jednog dana…

    Život se mijenja od tame do sunca, kad kraj tvog srca još jedno zakuca!

  • Avatar venera

    venera

    Broj poruka: 191

    Prijavi adminu

    Docky i proudmommy 
    Hvala na savjetu i informacijama.  Onda cu cekati da prestane krvarenje i kod opce po uputnicu. Neka oni to sloze jer po tome kako ovo izgleda nema sanse da se to spoji i zaraste samo od sebe. Sad mi je lakse mislila sam da ce mi to ostati tako unakazeno.

    Život se mijenja od tame do sunca, kad kraj tvog srca još jedno zakuca!

  • Avatar DOCKY

    DOCKY

    Broj poruka: 311

    Prijavi adminu

    venera


    Docky i proudmommy 
    Hvala na savjetu i informacijama.  Onda cu cekati da prestane krvarenje i kod opce po uputnicu. Neka oni to sloze jer po tome kako ovo izgleda nema sanse da se to spoji i zaraste samo od sebe. Sad mi je lakse mislila sam da ce mi to ostati tako unakazeno.

    a da i zaboravih ti reci meni su rekli da  tjedana nemam nikakve odnose , pa i to valja uzeti u obzir i naravno paziti na prehranu i da ne iritiras puno mjesto puknuća…

    DOCKY

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.