Puknuce vodenjaka-ciscenje

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Silvia

    Silvia

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    Kako ocistiti plodnu vodu ako vodenjak pukne na nezgodnom mjestu, npr. u autu ili negdje u stanu? Prvi puta su mi prokidali u rodilistu, a sad imam jos 8 tjedana do poroda i pocelo me muciti “sto ako…”
    Molim vas ako koja ima takvo iskustvo da ga podijeli sa mnom i svim zenama kojima ce dobro doci! :)

  • Avatar Tara

    Tara

    Broj poruka: 18

    Prijavi adminu

    Kako izgleda plodna voda kad pukne vodenjak? Koliko te tekućine zapravo bude? (ako se to dogodi kod kuće, kako da znam jel to “to”?)

  • Avatar gemelli

    gemelli

    Broj poruka: 16

    Prijavi adminu

    Cure, meni je pukao vodenjak u 36+2 tjednu blizanačke trudnoće. Plodna voda je prozirna, uz sukrvicu, kao neke puknute kapilarice. Kad se to dogodilo bio je osjećaj kao da sam se popiškila, a nakon toga je plodna voda polako otjecala. Bitno je odmah nakon toga krenuti u rodilište, ja sam stigla nekih 40 minuta nakon toga, a porod je obavljen oko 2,5 sata nakon puknuća vodenjaka carskim rezom uz spinalnu anesteziju. Ako vas još šta zanima pitajte.

  • Avatar Silvia

    Silvia

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    Evo, da se javim  Rodila sam 09.11. dečkića i nije mi pukao vodenjak kod kuće nego ga je u rodilištu prokinula doktorica 
    Tara, ako nisi u međuvremenu rodila, plodna voda bi trebala biti čista prozirna tekučina. U mom slučaju, kad sam prvi puta (prije 8 godina) rodila, bila je zelenkasta, a to znači da bebi više nije ugodno u trbuhu (pokakala se-mekonij) i treba što prije van. Sva sreća sve je dobro prošlo i nikad nije imao nikakve posljedice zbog toga!

  • Avatar priks

    priks

    Broj poruka: 107

    Prijavi adminu

    i ja imam pitanje vezano uz puknuće vodenjaka…znači ako dobijem trudove i ne pukne odmah vodenjak, ne trebam žuriti u bolnicu, a ako mi pukne prije vodenjak, onda moram što prije u bolnicu ili?? jer sam negdje čitala da to može biti opasno i da se trba odmah ići u bolnicu…a meni do bolnice ipak treba sat i pol 

  • Avatar JeanGenie

    JeanGenie

    Broj poruka: 87

    Prijavi adminu

    Yes, ako pukne vodenjak, odmah u bolnicu. Postoji rizik od infekcije tako da se obično ženu porodi u roku 10-12 sati. Meni je puknuo vodenjak, ali nisam uopće imala trudova ni satima nakon pucanja pa su mi inducirali porod. I na kraju sam rodila 11 nakon pucanja vodenjaka…

  • Avatar priks

    priks

    Broj poruka: 107

    Prijavi adminu

    JeanGenie


    Yes, ako pukne vodenjak, odmah u bolnicu. Postoji rizik od infekcije tako da se obično ženu porodi u roku 10-12 sati. Meni je puknuo vodenjak, ali nisam uopće imala trudova ni satima nakon pucanja pa su mi inducirali porod. I na kraju sam rodila 11 nakon pucanja vodenjaka…


    A kakav je to osjećaj kad pukne vodenjak?? Jel ti bilo slabo,neki neugodan osjećaj ili je samo voda izašla i ti za bolnicu odmah? Da li boli kad ti izazovu trudove,ako ih nemaš, kao u tvom slučaju?

  • Avatar JeanGenie

    JeanGenie

    Broj poruka: 87

    Prijavi adminu

    Ja uopće nisam ništa osjetila i nije bilo scene kao iz filmova da se odjednom ispod mene stvorila lokva vode 
    Otišla sam na wc i skužila da mi lagano curka nekakva vodica i zapravo nisam bila sigurna je li to to, ali budući da mi je već bio prošao termin, zaključila sam da bi to moglo biti pucanje vodenjaka  pa sam krenula u bolnicu.
    A što se tiče trudova, ufffff! Ja sam baš imala gadnu situaciju nakon poroda (mali je pokupio streptokok pri porodu jer je dugo bio u porođajnom kanalu pa je dobio tešku infekciju, skoro sepsu) tako da sam trudove odmah zaboravila. Meni je veći problem bilo to što sam satima ležala na lijevom boku jer sam bila prikopčana na ctg. I meni uopće na početku drip nije djelovao, ne znam, nekako mi trudovi uopće nisu bili problem, nego izgon jako velike bebe i sve što se poslije događalo..E, sad sam se raspisala…

  • Avatar priks

    priks

    Broj poruka: 107

    Prijavi adminu

    JeanGenie


    Ja uopće nisam ništa osjetila i nije bilo scene kao iz filmova da se odjednom ispod mene stvorila lokva vode 
    Otišla sam na wc i skužila da mi lagano curka nekakva vodica i zapravo nisam bila sigurna je li to to, ali budući da mi je već bio prošao termin, zaključila sam da bi to moglo biti pucanje vodenjaka  pa sam krenula u bolnicu.
    A što se tiče trudova, ufffff! Ja sam baš imala gadnu situaciju nakon poroda (mali je pokupio streptokok pri porodu jer je dugo bio u porođajnom kanalu pa je dobio tešku infekciju, skoro sepsu) tako da sam trudove odmah zaboravila. Meni je veći problem bilo to što sam satima ležala na lijevom boku jer sam bila prikopčana na ctg. I meni uopće na početku drip nije djelovao, ne znam, nekako mi trudovi uopće nisu bili problem, nego izgon jako velike bebe i sve što se poslije događalo..E, sad sam se raspisala…

    Uh, stvarno si svašta prošla  Svaka čast tebi i nadam se da je i bebica sad super  
    Misliš da se to možda moglo i izbjeći, pošto ti je puknuo vodenjak, pa da su te nekako prije porodili (a ne da čekaš toliko)?? Ili nema veze što je beba tako dugo bila u trbuhu a plodna voda ti je izašla? 

  • Avatar JeanGenie

    JeanGenie

    Broj poruka: 87

    Prijavi adminu

    Je,je, sve je ok! Ma moj malac je čudo  Već nakon pet dana je izašao iz inkubatora, odmah počeo dojiti normalno i nije bilo nikakvih posljedica. Osim traume od poroda za cijeli život 
    Kod mene je problem bio streptokok koji nije bio detektiran i pokupio bi ga i da je ekspresno izletio van. Baš ću otvoriti temu o tome brisu jer u principu jako malo liječnika ga radi iako je obavezan..

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.