Prijava na HZZO tijekom komplikacija, nakon isteka ugovora o radu

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Dani_86

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Drage moje trudnice.. 
    Ako je neka od Vas bila u slicnoj situaciji zamolila bi za kratku pomoc.. Tijekom komplikacija u trudnoci ce mi istec sada igovor o radu i znam da je sljedeca procedura prijava na HZZO.. No mene zanima ako neka od Vas zna koji ce mi papiri i potvrde bito potrebne za prijavu (osim odjave od poslodavca) i gdje se prikupljaju te potvrde.. Da se unaprijed pripremim i ne trcim u zadnji tren.. Hvala unaprijed…😀

  • Avatar violeta1

    violeta1

    Broj poruka: 2156

    Prijavi adminu

    Dani_86, ja sam trebala dobit otkaz, medutim dobila sam jos na mjesec dana ugovor. Treba Vam ugovor o prekidu radnog odnosa, tiskanica M 1P i M2P, izvjesce o bolovanju i preslika osobne iskaznice. To su meni rekli da se sve donese.
    Dali znate dali smo mi onda na teret HZZO-a do rodiljnog, posto smo na komplikacijama dobile otkaz, ili se moramo prijaviti na biro i s biroa dobivamo naknadu? Malo mi je to nejasno, jer pise svagdje drugacije.

    [lilypie.com]

  • Avatar pandora122

    pandora122

    Broj poruka: 45

    Prijavi adminu

    Meni je na socijalnom kod pravne savjetnice receno da je samo bitno otvoriti komplikacije dok si pod ugovorom. I redovito donositi doznake. A kasnije kad te odjave da je svejedno hoces li se prijaviti na biro ili ne jer se prima naknada od socijalnog na temelju staza i proslog ugovora a ne od strane biroa.

    [/url [lilypie.com]

  • Avatar violeta1

    violeta1

    Broj poruka: 2156

    Prijavi adminu

    Pandora122, dali onda nakon isteka porodiljnog primas sa biroa? Meni treba poslodavac dati ugovor za stalno ali nazalost to ne zeli, vise nikom ne daje u firmi.

    [lilypie.com]

  • Avatar pandora122

    pandora122

    Broj poruka: 45

    Prijavi adminu

    violeta1

    Pandora122, dali onda nakon isteka porodiljnog primas sa biroa? Meni treba poslodavac dati ugovor za stalno ali nazalost to ne zeli, vise nikom ne daje u firmi.


    Ovako. Do 45 dana do prije poroda (dok si na komplikacijama)  primas sa socijalnog punu placu. Od 45dana prije poroda do prve godine djetetovog zivota primas 1663kn (ako si nezaposlena u vrijeme kad se beba rodi) . Govore da ce sad digniti porodiljne naknade od 1.7. Na 2400kn za nezaposlene. 
    Uglavnom je tu socijalno koje isplacuje sve naknade.
    Biro isplacuje samo kad dobijes otkaz kao tehnoloski visak (neovisno o trudnoci)

    [/url [lilypie.com]

  • Avatar violeta1

    violeta1

    Broj poruka: 2156

    Prijavi adminu

    Bas sam sad i s doktorom razgovarala. Jos cu otici provjeriti u socijalno tocno. Hvala puno 😊

    [lilypie.com]

  • Dani_86

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    violeta1

    Dali znate dali smo mi onda na teret HZZO-a do rodiljnog, posto smo na komplikacijama dobile otkaz, ili se moramo prijaviti na biro i s biroa dobivamo naknadu? Malo mi je to nejasno, jer pise svagdje drugacije.


    Nakon otkaza pod komplilacijama ne prijavljiva se na biro, jer nas Hzzo i dalje vodi preko sebe pod komplikacijama (posto u tom periodu ne mozemo traziti posao) te nam u tom periodu i dalje ide staz i primanja na osnovu prethodnog radnog ugovora i staza.. A nasa nam ginekologica ortvara porodiljni 28 dana pred termin poroda ( ne 45 kao sto je obicaj) jer smo na konplikacijama..
    Tako su me uputili na Hzzo-u i sad cekam odjavu od poslodavca pa da vidim kolika ce mi biti primanja na osnovu prijasnjeg zaposlenja..

  • Avatar violeta1

    violeta1

    Broj poruka: 2156

    Prijavi adminu

    Dani_86, primanja su ti kao da radis do porodiljnog, onda na porodiljnom se vodimo kao nezaposlene majke. Bio muz provjeriti. Makar neke lijepe vijesti. 

    [lilypie.com]

  • Dani_86

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    violeta1, hvala na obavijesti…😀
    Ako meni gospode na Hzzo-u, slucajno nesto drugo kazu ja se svakako javim s novom obavijesti..

  • Avatar violeta1

    violeta1

    Broj poruka: 2156

    Prijavi adminu

    Dani_86

    violeta1, hvala na obavijesti…😀
    Ako meni gospode na Hzzo-u, slucajno nesto drugo kazu ja se svakako javim s novom obavijesti..


    Moze. 😉 Tipkat cemo ovdje o situacijama. Ja 21.3.idem sve rijesavati pa cu znati tocno.

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.