Previjanje muške bebe

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • chloe

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    Kod previjanja muške bebe,spolovilo se stavlja prema gore ili dolje?

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    chloe


    Kod previjanja muške bebe,spolovilo se stavlja prema gore ili dolje?

    Meni je u bolnici pri otpustu sestra rekla prema dolje, pa ga ja previjam tako.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • kukukaka

    Broj poruka: 252

    Prijavi adminu

    Mi smo bili na pedijatriji poslije poroda i rekla mi sestra kada otpadne pupak, ide prema gore. Ja sam tek kasnije počela prema gore. Eto sad ne znam, jedni kažu gore, jedni dolje.

  • martina.sormazban

    Broj poruka: 20

    Prijavi adminu

    U Švicarskoj kazu dolje a razlog je što danasnje pelene ne stoje tako cvrsto i piso svejedno padne dolje :) prije dok su se koristile platnene pelene, bile su cvrsto vezane uz dijete pa se piso stavljao gore da se ne lomi ako se ukruti, danas ima mjesta u peleni

  • Avatar venera

    venera

    Broj poruka: 191

    Prijavi adminu

    Na trudničkom tečaju je patronažna objasnila da se na početku dok pupak ne otpadne piša stavlja prema dolje kako urin ne bi navlažio ranu pupka. Da budemo sigurni gornji rub pelenice se savije prema unutra tako da i ako malo urina dođe do vrha pelene, ne promoći do pupka. Kasnije se piša mora stavljati prema gore, ali tek kada ranica od pupka skroz zaraste. 
    Eto, nadam se da će nekome pomoći.

    Život se mijenja od tame do sunca, kad kraj tvog srca još jedno zakuca!

  • Avatar JeanGenie

    JeanGenie

    Broj poruka: 87

    Prijavi adminu

    I meni je patronažna bila savjetovala da na početku piša ide dole zbog pupka, a kada pupak otpadne, gore.

  • Avatar Mala.Mari

    Mala.Mari

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    martina.sormazban


    U Švicarskoj kazu dolje a razlog je što danasnje pelene ne stoje tako cvrsto i piso svejedno padne dolje :) prije dok su se koristile platnene pelene, bile su cvrsto vezane uz dijete pa se piso stavljao gore da se ne lomi ako se ukruti, danas ima mjesta u peleni

    Slažem se, ja sam dobila slićan savjet, uz sve one savjete od raznih starijih gospođa da mora ići gore, čak mi je jedna rekla da moram i testise podizat   LOL. Ja sam samo pitala kak ona misli kaj bu ih zadržalo gore?
    Postoji još jedan razlog zašto je nekad pišo išao gore, ne znam dali je točan pa nemojte uzeti za ozbiljno  ali tako sam čula, kad su bile platnene pelene i prale se ručno, nisu se tak često mjenjale pa da nebi vrh piše stajao u kakici stavljale u ga mame prema gore.
    To su sve staromodni savjeti za platnene pelene, sad u jednokratnim i novim platnenim ima mjesta za sve 

  • Avatar MarijaŠ

    MarijaŠ

    Broj poruka: 1925

    Prijavi adminu

    Ja sam bas prije nekih tjedan dana pitala pedijatricu za to, i rekla mi je da je tako svejedno, jer su danas pelene bolje nego prije, i piso im ima mjesta… I kako god da ga se stavi, na kraju ce opet biti dolje. 
    A isto sam čula da treba ici prema gore, pa sam provjerila s njom…

    Krešimir 19.08.2014. <3

  • Avatar DarijaZ

    DarijaZ

    Broj poruka: 1432

    Prijavi adminu

    …meni su samo u bolnici na otpustu rekli da piso mora ici prema dolje, zbog pupka… Kasnije mi ni patronazna nije nista drugo rekla, a takodjer ga je previjala s pisulincem prema dolje…
    U pon idemo na pregled kod pedijatra,pa cu bas pitati…

  • Avatar Nyka

    Nyka

    Broj poruka: 84

    Prijavi adminu

    Ja ga stavljam prema dolje. Nisam nikad nikog niš pitala, ali na pregledu kod pedice ona ga svaki put razmota i zamota, i pišu mu ostavi prema dolje.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.