Pretilost ili starost?

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • qwepo

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Pozdrav!
    Imam 31 godinu i voljela bih imati dijete, ali zbog viska kila se ne usudim krenuti u tom smjeru. Pokusavam smrsaviti, ali imam dosta (trenutno 97) i bojim se da ce mi trebati godina, dvije, mozda i vise da dodjem do normalne kilaze. Ako to potraje doci cu do godina u kojima ne zelim zatrudnijeti jer se bojim rizika po zdravlje i sebe i bebe. Imam osjecaj kao da ne postoji tocan odgovor jer ako sad zatrudnim sam predebela pa je potencijalno opasno, a ako cekam cu biti u godinama kad je opet potencijalno opasno. Btw pitala sam ginekologa i rekao je da i s ovom kilazom mogu izvesti normalnu trudnocu i ako uspijem smrsaviti par kila super, ako ne nikom nista. Na raznim stranicama sam citala da ginekolozi preporucaju mrsavljenje prije trudnoce, a s druge strane govore da se ne treba cekati jer plodnost opada s godinama. 
    Sto mislite o svemu ovome? Ne znam sto je najpametnije…

  • Avatar puna_pitanja

    puna_pitanja

    Broj poruka: 287

    Prijavi adminu

    Slazem se s prethodnim komentarima, opcije nisu međusobno isključive, ako si predana mršavljenju, čak i realnom mršavljenju od kile mjesečno, to je 12kg za godinu dana. Statistički, čak i da počnete s pokušavanjem odmah, šanse su da ćeš zatrudniti za 6 mjeseci, godinu, cak i ako je sve ok. Tako da je moj savjet, bavi se sobom, koncentriraj se na zdravo mršavljenje, ne pretjeruj, a beba ako se desi u tih godinu dana, jebeno, smatraj se sretnom. A obzirom da sam i sama krenula s viškom u trudnoću, dosta sam guglala oko toga, ne trebaš se, s obzirom na početnu težinu, opustiti u trudnoći, kad se jednom dogodi, nego nastaviti pratiti koliko jedeš, kako se ne bi previše udebljala, normalno je dobiti neku kilažu, ali ako budeš pazila, nećeš dobiti 25 kg, nego 10, 12, sto je i više nego ok.

    30g, OTP 10.11.
    [lilypie.com]

  • qwepo

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Simba2

    Zar to uopće treba biti vezano za trudnoću? Prvenstveno radi sebe, svog zdravlja a i izgleda (nemojmo se lagati) trebaš smršaviti. Ako i odlučite pokušavati uskoro, nitko ne garantira da ćeš odmah i ostati trudna, možda i potraje. Normalno je do godine, nekad i duže, a kasnije pak slijede nekakvi pregledi ukoliko ne ide. Nitko ti to ne zna reći. Možda ti ta pretilost utječe i na razne bitne hormone, a možda i ne. Npr, da vam treba 10mj, i da šmršaš mjesečno samo 2 kg, to je već -20kg. Velik napredak. Ali ukoliko ne promjeniš TRAJNO prehrambene navike, ništa od toga. Svaka trudnoća nosi i po koju kg viška. Do tebe je.

    Svakako da je do mene, u tome i je problem 😅 Borim se s kilama od puberteta. Trudnoca mi je bila velika motivacija za prestanak pusenja pa se nadam da ce biti i za mrsavljenje

  • qwepo

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu


    Citala sam da plodnost jako opada nakon 30, a i da raste sansa za razne zdravstvene probleme djeteta. Moguce da sam krivo informirana, budem to jos malo istrazila. Drago mi je ako sam u krivu :)

  • qwepo

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    puna_pitanja

    Slazem se s prethodnim komentarima, opcije nisu međusobno isključive, ako si predana mršavljenju, čak i realnom mršavljenju od kile mjesečno, to je 12kg za godinu dana. Statistički, čak i da počnete s pokušavanjem odmah, šanse su da ćeš zatrudniti za 6 mjeseci, godinu, cak i ako je sve ok. Tako da je moj savjet, bavi se sobom, koncentriraj se na zdravo mršavljenje, ne pretjeruj, a beba ako se desi u tih godinu dana, jebeno, smatraj se sretnom. A obzirom da sam i sama krenula s viškom u trudnoću, dosta sam guglala oko toga, ne trebaš se, s obzirom na početnu težinu, opustiti u trudnoći, kad se jednom dogodi, nego nastaviti pratiti koliko jedeš, kako se ne bi previše udebljala, normalno je dobiti neku kilažu, ali ako budeš pazila, nećeš dobiti 25 kg, nego 10, 12, sto je i više nego ok.

    Sigurno se necu opustiti, nisam opustena vecinu zivota 😅 ja sam stalno gladna i uvijek mogu jos jesti. Da bih odrzavala trenutnu kilazu moram paziti koliko jedem. Cim se opustim krenem se debljat. Katastrofa. Nije da trazim izgovor zasto nisam smrsavila, ali tesko je neki put objasniti, posebno ljudima koji nikad nisu imali problem s tezinom

  • Avatar puna_pitanja

    puna_pitanja

    Broj poruka: 287

    Prijavi adminu

    qwepo

    puna_pitanja

    Slazem se s prethodnim komentarima, opcije nisu međusobno isključive, ako si predana mršavljenju, čak i realnom mršavljenju od kile mjesečno, to je 12kg za godinu dana. Statistički, čak i da počnete s pokušavanjem odmah, šanse su da ćeš zatrudniti za 6 mjeseci, godinu, cak i ako je sve ok. Tako da je moj savjet, bavi se sobom, koncentriraj se na zdravo mršavljenje, ne pretjeruj, a beba ako se desi u tih godinu dana, jebeno, smatraj se sretnom. A obzirom da sam i sama krenula s viškom u trudnoću, dosta sam guglala oko toga, ne trebaš se, s obzirom na početnu težinu, opustiti u trudnoći, kad se jednom dogodi, nego nastaviti pratiti koliko jedeš, kako se ne bi previše udebljala, normalno je dobiti neku kilažu, ali ako budeš pazila, nećeš dobiti 25 kg, nego 10, 12, sto je i više nego ok.
    Sigurno se necu opustiti, nisam opustena vecinu zivota 😅 ja sam stalno gladna i uvijek mogu jos jesti. Da bih odrzavala trenutnu kilazu moram paziti koliko jedem. Cim se opustim krenem se debljat. Katastrofa. Nije da trazim izgovor zasto nisam smrsavila, ali tesko je neki put objasniti, posebno ljudima koji nikad nisu imali problem s tezinom


    Ma kužim te, cijeli život sam i sama iznad preporučene težine, meni je jedino pomoglo brojanje kalorija i trudim se i dalje ih brojati i u trudnoći, na svoje kalorije dodam jos 300 i toliko se trudim pojesti, nekad pokleknem pred nečim, nekad ne, ali sam tim brojanjem izgubila 10ak kg prije trudnoce. Nije to magično, to je jedino što je meni radilo, ne znači da će i tebi. Al da, cim se opustim, kile idu gore, ta mi je recenica poznata. 🥴

    30g, OTP 10.11.
    [lilypie.com]

  • Avatar puna_pitanja

    puna_pitanja

    Broj poruka: 287

    Prijavi adminu

    A da plodnost opada nakon 30 je djelomično istina, ali nije baš tako dramatično, kad napuniš 30 da je gotovo 😊 neki dan sam na nasim portalima citala da je vecina rodilja u 2021. Izmedju 30 i 35, naprosto se pomice ta granica kad su zene voljne imati djecu iz razlicitih razloga.

    30g, OTP 10.11.
    [lilypie.com]

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.