Prehrana dojilje

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar MarijaŠ

    MarijaŠ

    Broj poruka: 1925

    Prijavi adminu

    Drage mamice! Kako je izgledala/izgleda vaša prehrana za vrijeme dojenja? Trudim se jesti sto zdravije, izbjegavati sve ono sto pišu da se treba, da ne bi došlo do dodatnih problema sa probavom bebe, uz grčeve... Ali mi polako ponestaje ideja, a i teka...

    Krešimir 19.08.2014. <3

  • Avatar Ina16

    Ina16

    Broj poruka: 23

    Prijavi adminu

    Na početku sam jako pazila, uglavnom je jelovnik bio : domaća piletina, povrće s vrta, cikla, mrkva, kuhane jabuke u kompotu. 
    No, postalo je monotono pa sam se nakon mjesec dana opustila i jela zelenu salatu, grah, grašak, kupus, kelj, 
    Vidjela sam da nema problema pa sad jedem isto kao i prije.

    Život je lijep!

  • Avatar clericova

    clericova

    Broj poruka: 112

    Prijavi adminu

    Isto ko Ina, u početku sam pazila da ne jedem baš ono što napuhava ili neke jake alergene. Mali je svejedno dobio grčeve gotovo odmah nakon dolaska iz rodilišta. Onda mi je i patronažna rekla da to nema neke prevelike veze s mojom prehranom pa sam polako počela sve jesti. Naravno, i dalje kad jedem nešto tipa graha, ne prejedam se toga. Mislim da je bitno da jedeš redovito i piješ dosta tekućine al ak nije Mcdonald's svaki dan, nebi bebaču trebalo štetiti. Ionako je jeo od tebe još u trbuhu, pa se navikao. :)

  • Avatar Tina0208

    Tina0208

    Broj poruka: 2756

    Prijavi adminu

    ja jedem sve isto kao i prije... patronazna sestra mi je rekla da se ne trebam pridrzavati neke prehrane kao sto se prica jer kad i beba ima grceve ne znaci da je to od odredene hrane...

    Laura 21.08.2014 :-*

  • Avatar MarijaŠ

    MarijaŠ

    Broj poruka: 1925

    Prijavi adminu

    Te patronazne bi se stvarno trebale dogovoriti sto savjetuju zenama... Meni je moja npr rekla da izbjegavam sve sto nije kuhano-znaci i voće i salate, da ne nabrajam sve. Vec sam luda jer me svaki dan pitaju sto bih jela, a ja ne znam ni sama vise sto smijem sto ne. I ja sam mišljenja da mu nece škoditi ako jedem kao i do sada, jer svaki dan jedemo kuhano kuci, jedino mozda da izbjegavam jako začinjenu hranu i alergene. Zao mi voća, eno mi pune zdjele, a ja sve kao izbjegavam...

    Krešimir 19.08.2014. <3

  • Avatar Mum of four

    Mum of four

    Broj poruka: 848

    Prijavi adminu

    Tako je meni moja prva patronažna sve živo ograničila,samo lešo hranu i vodu...masla svejedno imala grčeve...sa drugom mi je druga patronažna rekla da smijem sve jest,naravno samo da izbjegavam hranu koja mene napuhuje..i sve ok

    https://lb1f.lilypie.com/qFUUp1.png

  • Avatar MarijaŠ

    MarijaŠ

    Broj poruka: 1925

    Prijavi adminu

    Sandra


    Tako je meni moja prva patronažna sve živo ograničila,samo lešo hranu i vodu…masla svejedno imala grčeve…sa drugom mi je druga patronažna rekla da smijem sve jest,naravno samo da izbjegavam hranu koja mene napuhuje..i sve ok

    E pa bas to je meni moja patronazna rekla... Doduše, nije mi zabranila sve osim vode, smijem i sok od borovnice  Zato sam se i obratila ovdje, jer sam na x mjesta čitala da si zapravo je moramo skroz ograničiti prehranu, nego samo izbaciti malo stvari koje i nas same napuhuju i mogu stvoriti nelagodu... Tko bi ih znao vise. Ja cu lagano početi sa svom hranom, pa cemo vidjeti kako ce nam ici...

    Krešimir 19.08.2014. <3

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Drage, ne slušajte baš previše patronažne, nisu one toliko stručne po pitanju tih stvari, nisu one doktori i daju vam savjete, vi ih olakotno prihvaćate, jeste li koju pitali dali je možda dojila, kako je bilo u njeno vrijeme, možda vam se one čine toliko pune znanja jer su trenutačno tu u vaš okolini gdje smatrate da vam ful pomaže a možda nije baš tako. Ja kažem slušajte same sebe i svoje tijelo, ono će vam najbolje reći što vam odgovara pa tako i bebi kroz mlijeko.

  • Avatar LuKi5

    LuKi5

    Broj poruka: 2550

    Prijavi adminu

    Jedem samo hranu koja ne napuhuje I izbjegavam alergene, kikiriki, orasaste plodove I jagode jer mi je patronazna rekla da ne smijem to jesti da ne bi mali postao alergican. U pocetku sam se strogo pridrzavala da ne jedem sto napuhuje, a sad tu I tamo pojedem I u jako malim kolicinama. Nije hvala Bogu imao grceve, za 10 dana ce 3 mjeseca. :)

    14.06.2014. L ♥

  • Avatar LuKi5

    LuKi5

    Broj poruka: 2550

    Prijavi adminu

    renata


    Drage, ne slušajte baš previše patronažne, nisu one toliko stručne po pitanju tih stvari, nisu one doktori i daju vam savjete, vi ih olakotno prihvaćate, jeste li koju pitali dali je možda dojila, kako je bilo u njeno vrijeme, možda vam se one čine toliko pune znanja jer su trenutačno tu u vaš okolini gdje smatrate da vam ful pomaže a možda nije baš tako. Ja kažem slušajte same sebe i svoje tijelo, ono će vam najbolje reći što vam odgovara pa tako i bebi kroz mlijeko.

    U potpunosti se slazem. Meni je ova patronaza u ZD-u iscupala zivce. Jako bezobrazne I nekulturne, vrlo neprofesionalne, ali o tome budem na temi o patronazi. Mogu samo reci sve najgore sto se tice patronazne sluzbe u ZD-u.

    14.06.2014. L ♥

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.