Potpomognuta oplodnja vol. 7

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • perlla

    Broj poruka: 181

    Prijavi adminu

    Rainbow_Hope

    ma2013 🌺🌺

    Ajmeee i Rainbownam je Zagorka!! 😊😊
    Nika_0302, čekam sutra tvoju odličnu betu! 😊🥰 Danas nije bilo testiča ili mi promaknul? 😊
    Miss_Ivy, nek se bebice sutra lijepo smjeste kod mame! 😊❤️❤️
    DomiLeon, ja kolko vidim na drugom testiću se nazire neka crtica! 😊

    I ti si Zagorka, znači ima nas ❤️
    Nadam se sutra divnim vijestima, Miss_Ivy mislim na tebe!


    Evo jos jedne 😉 malo nas je, al nas ima 😄

    Ja 34,mm36,oligoasteno,oligoterato,oligozoo,amh 3.79,lh 0,9
    Borba za 2.bebu vise od 2 g., curka 5g (spontana trudnoca)
    1.stim.ivf 5/21 ovaleap 150,menopur150,cetrotide,brevactid 10000,6 js,3 opl.,ET 2x trodn.
    1. prir.ivf ovitrele 9/21 js opl bez ET-prestala se dijeliti
    2.stim.ivf 11/21,elonva,menopur75/150,cetrotide,ovitrele,3js, nezrele
    12/21 prir.trudnoca-biokemijska
    1/22,2/22 femara,ovitrele,insem.
    5/22 3.stim.ivf dugi protokol suprecur, pergoveris

  • Avatar Roxy ✨

    Roxy ✨

    Broj poruka: 1053

    Prijavi adminu

    DomLeon zao mi je zbog testa 😔 popricaj sa doktoricom pa ces bas vidit njezin stav o tome 😘

    💃35( AMH 20,31 pmol/L) 🕺 33normo.
    Histeroskopija,Laparoskopija+HSG sve ok.
    1. IVF 02/21.( Gonal F, Fyremadel, Ovitrelle, Brevactid. 7js 6 oplodjenih. 2 trodnevne vracene.❌ 4 🐧🐧🐧🐧.
    2.FET/20.05.21. 2 dvodnevna-missed ab.💔
    3.FET/09.10.21. 2 dvodnevna ❌
    Poliklinika CITO:
    4. IVF 07/22( Pergoveris, Cetrotide, Decapeptyl, Ovitrelle) 8js
    ET. 02/08/22. 2 blastice ❌
    4 🐧🐧🐧🐧
    5.FET(stimulirani) 01/23 🐧🐧❌
    6.FET(stimulirani)07/23 otkazan transfer ❌
    7.FET(prirodni) 08/23 🐧🐧❌

  • Avatar Rainbow_Hope 🌈

    Rainbow_Hope 🌈

    Broj poruka: 1459

    Prijavi adminu

    🍀🐧DOMLeon💊💉🔬♥️

    Amelie

    Leia3.0

    DOMLeon bas sam te htjela pitati da li postoji neki specifican razlog zasto ti vracaju dvodnevne.
    Kod mene su sada od 3 embrija pustili sve do 5./6.dana. Na kraju je samo jedan uspio doci do blastice, a treci dan su sva tri bila lijepa. Koliko god me to rastuzilo, cinjenica je da ti embriji vrlo vjerojatno nisi bilo dobri i ne bi se implantirali, odnosno ne bi se dalje niti dijelili u maternici, pa smo si time ustedili puno vremena i muke.
    Citala sam jednu studiju da je maternica najbolja okolina za 5dnevne embrije (i isto tako da nije idealna okolina za mlade embrije) jer kod spontanog zaceca niti jedan embrij prije 5.dana nije u maternici nego tek prema tamo putuje…sto mi ima smisla.
    Tako da je vracanje mladih embrija jos veca lutrija nego vracanje blastice. Mislim da je tvoja ideja dobra, popricaj s biologom pa vidi sto ce ti rec. Drzim palceve da iduci bude uspjesan🤞

    Mislim da sam i ja čitala da studije pokazuju bolje uspješnost postupaka sa 5dnevnim embrijima.. da li možete kod nas po klinikama zahtijevati da vam vraćaju starije embrije ili oni odlučuju o tome?

    Ja cu zahtjevat pa kud puklo da puklo


    A zašto su zaleđivali dvodnevne uopće? Koliko ja znam, to se baš ne radi…

    👩 1988 AMH 9,5, PAI 5G/4G
    🧑 1982 Asthenozoospermia
    4/21 Missed ab
    10/21 IVF/ICSI Menopur, Cetrotide, ET 1 trodnevni 💔
    12/2021 FET, 2/2022 FET 🐧💔💔
    3/2022 ICSI u prirodnom ciklusu, ET 1 dvodnevni 💔
    4/2022 blagi stimulirani > AIH 💔
    5/2022 ICSI, Decapeptyl, Menopur, ET 2 dvodnevna, 2 🐧🐧, 9 dpt +, beta 11 dpt: 237, beta 13 dpt: 686 🤗, 6+0 ❤️, Qualified uredan, curka 🌸
    2/2023 stiglo naše ☀️

  • Avatar Kacusha

    Kacusha

    Broj poruka: 1553

    Prijavi adminu

    Rainbow_Hope

    Miss Ivy sretno!!!! 🍀🍀🍀🍀
    DomLeon ?
    Nika čekamo!!!! 🤞🤞🤞
    Anči ja sam ti u Rebekinoj knjizi pročitala isto za l-arginin kojeg ima dosta u proxeedu, pomaže samo u jednom slučaju, inače odmaže pa sam ja za prvi postupak od njega odustala. Inače ako hoće netko knjigu Darje Wagner, stvarno je ok, ostavite mejl i pošaljem pdf. Ja sam za ovaj postupak uzimala q10 od Life Extensiona, vitamin D, dvije kure željeza + vitamin C, Novalac, Andol 100, jedno kraće vrijeme 5 mjeseci prije dheu dok nije otišla ful visoko, izbacila većinski šećer i bijelo brašno i tak smršavila 8-9 kg i došla od AFC 3 do AFC 12 u roku od 6 ciklusa, dr mi je rekla na zadnjem uzv da nije očekivala da ćemo dobiti 🐧🐧 s obzirom na moj amh i da je prezadovoljna. Ja iskreno mislim da je q10 imao najveću ulogu, pila sam 200 mg na dan. Taj od Life Extensiona je još pojačan Shijalitom, koji je posebno dobar za spermiogram, pa ga je uz Profertil pio i mm.


    Od koliko si pila DHEA? I ja sam uzela Life Extension. I koji vitamin C onaj liposomalni? Hvalaaa 😊

    👱‍♀️39g, 👨‍🦰31g, 👩‍❤️‍💋‍👨2g,
    👱‍♀️AMH 7,78 pmol/l, NK ++, ANA poz, PAI 4g/4g, MTHFR mut
    👨‍🦰 Oligo-normo
    8 transfera, 12 embrija (7blasto, 3 morule, 2-3dnv)1 izvanmaternična. Poliklinika Škvorc, Podobnik, IVF. 🌈
    12mj 2022. posvojenje Emili 💜

  • Avatar AuroraB

    AuroraB

    Broj poruka: 1591

    Prijavi adminu

    Anči dobro piše RainbowHope l-arginin je upitan, ja sam pogrešno napisala l-karnitin (oboje je u Proxeedu pa sam se zabunila)….
    Sanii88 to je jako dobar znak👌👌. Ja od Ovaleapa i Gonala nisam “mogla hodati” već nakon par dana korištenja, i u oba slučaja je bilo puno stanica🤩

    👩‍🦰36, AMH 11.3, LH 4.7, FSH 5.6 🧔 39 normo
    3x neuspješna IVF-a bez🐧 (Ovaleap, Rekovelle, Menopur) , od toga 1x izvanmaternična. 4x uspješan i 3🐧
    37 god., spontana trudnoća, 18tt, curica ♡

  • ribic

    Broj poruka: 2640

    Prijavi adminu

    Sunflower Cestitke!
    Miss Ivy Sretno!
    Domleon Zao mi je!

    💁‍♀️ 33 god (AMH 9.2)
    👦🏻 36 god (normo)
    Pokušavamo od 12/2019
    Vinogradska
    2 AIH (Femara) ❌
    4/2021 IVF stimuliran, ET jedan trodnevni (blighted ovum)
    9/2021 IVF u prirodnom ciklusu, (odustali, stali rasti folikuli)
    Poliklinika IVF
    10/2021 IVF stimulirani, ET dva trodnevna (biokemijska)
    3/2022 IVF stimulirani, ET dva trodnevna, 7+1 ❤️❤️, mini anomaly, Panorama, anomaly ✅ dvojajčane curke rođene 28.11.2022. 👨‍👩‍👧‍👧

  • Avatar Kacusha

    Kacusha

    Broj poruka: 1553

    Prijavi adminu

    MissIvy sretno 😘😍 Anci mislim da smo sve takve, sve bi probale sto procitamo, a od vecine tableta mi se riga 😂 Ja pijem zaostatke a onda SAMO dhea, coq10 i vitamin D 😁

    👱‍♀️39g, 👨‍🦰31g, 👩‍❤️‍💋‍👨2g,
    👱‍♀️AMH 7,78 pmol/l, NK ++, ANA poz, PAI 4g/4g, MTHFR mut
    👨‍🦰 Oligo-normo
    8 transfera, 12 embrija (7blasto, 3 morule, 2-3dnv)1 izvanmaternična. Poliklinika Škvorc, Podobnik, IVF. 🌈
    12mj 2022. posvojenje Emili 💜

  • Avatar Kacusha

    Kacusha

    Broj poruka: 1553

    Prijavi adminu

    Domleon kod mene uvijek blastica pa ne ide. Ali najbolje se dogovori s doktoricom i hrabro naprijed 💪😍

    👱‍♀️39g, 👨‍🦰31g, 👩‍❤️‍💋‍👨2g,
    👱‍♀️AMH 7,78 pmol/l, NK ++, ANA poz, PAI 4g/4g, MTHFR mut
    👨‍🦰 Oligo-normo
    8 transfera, 12 embrija (7blasto, 3 morule, 2-3dnv)1 izvanmaternična. Poliklinika Škvorc, Podobnik, IVF. 🌈
    12mj 2022. posvojenje Emili 💜

  • Avatar Leia3.0

    Leia3.0

    Broj poruka: 610

    Prijavi adminu

    Amelie nasa odluka bi trebala biti zadnja, a prije toga konzultacije s lijecnikom ili biologom. No, u praksi to cesto izgleda drugacije…nazalost. Vjerujem da oni svi imaju svoje razloge zasto nesto rade na ovaj ili onaj nacin, no nazalost ih ne podijele s nama. 
    Odmah da se nadovezem i na Roxy kod mene su prosli put od 6jajnih stanica i 3 oplodene, 2 trodnevna zaledili. Ovaj put, sasvim druga politika - od 3 embija, sva tri pustili do blastice pa sto bude. 
    Nije mi nitko rekao, ali pretpostavljam da je razlog taj sto smo u zadnjem postupku imali malo slabije / losije embrije pa nisu htjeli riskirati da ostanemo bez transfera. Ovaj put su svi bilo lijepi treci dan i bila je veca sansa da bar jedan dogura do blastice. Tako je i bilo. I u proslom ciklusu bih vjerojatno i ostal bez transfera da smo ih pustali do 5.dana - jer je prvi rezultirao blightedom a drugi se nije ni implantirao. 

    💁🏻‍♀️35 g., AMH 32 PCO like
    💁🏻‍♂️40 g., astenozospermija
    1. IVF 1/21, kasni OHSS 8dpt , blighted
    2. FET 9/21 - beta negativna
    3.IVF 11/21 1 blastica - FET 12/21 = blighted
    4. sreća 🍀🌈🌟 prirodna trudnoća 🐣🌈☀️
    13dpoß116⚡️15dpoß307💫17dpoß692🌟19dpoß1566
    🍬🦄🧸🌈 nifty uredan💜🧸🐣🌈
    [lilypie.com]

  • Avatar Leia3.0

    Leia3.0

    Broj poruka: 610

    Prijavi adminu

    Cijela poanta pustanja do 5.dana je da se donekle profiltriraju oni embriji koji imaju genetske greske jer takvi obicno stanu s razvojem 3./4.dan. To naravno ne znaci da u blastocista nema genetskih gresaka. Zato je zalosno sto nemamo PGD u Hrvatskoj… 

    💁🏻‍♀️35 g., AMH 32 PCO like
    💁🏻‍♂️40 g., astenozospermija
    1. IVF 1/21, kasni OHSS 8dpt , blighted
    2. FET 9/21 - beta negativna
    3.IVF 11/21 1 blastica - FET 12/21 = blighted
    4. sreća 🍀🌈🌟 prirodna trudnoća 🐣🌈☀️
    13dpoß116⚡️15dpoß307💫17dpoß692🌟19dpoß1566
    🍬🦄🧸🌈 nifty uredan💜🧸🐣🌈
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.