Potpomognuta oplodnja (PGD)

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Amelie

    Amelie

    Broj poruka: 1271

    Prijavi adminu

    Draga Neolina evo pokušati ću ti pomoći jer smo u sličnoj situaciji. Nakon spontanih doktori ovdje su me slali na dosta opsežnu obradu, ali su se uvijek na kraju zakačili na genetičku promjenu koja je najvjerojatniji uzrok tako da smo prema uputi ginekologa kontaktirali UZ Brussel za PGD. Oni su nam poslali detaljan popis pretraga koje traže. Također smo na naš HZZO trebali odnesti obrazac potpisan od strane ginekologa u kojem piše da on preporuča odlazak na PGD. Najbolje je da je to liječnik iz bolnice u kojoj ćeš moći primiti i stimulaciju koja se radi kod nas. Taj obrazac ti je potreban kako bi dobila S2 formular s kojim onda ostvaruješ pravo da ti HZZO pokrije dio troškova (veći dio), jedan  manji dio ćete morati snositi sami (djelomično za smještaj, put i sl.). Od dodatnih pretraga koje su nas tražili iz Brux-a znam da je bilo nekih dodatnih genetičkih testova, zatim spolni hormoni za tebe i partnera, za njega svakako spermiogram, morali smo raditi elektroforezu hemoglobina itd. itd. Dosta ovisi o tome koja je vaša uputna dijagnoza odnosno što misle koji je uzrok spontanima tako da bih ti preporučila da im se što prije javiš pa da te oni sami upute dalje što i kako. Pozz i sretno.

    Pokušavamo od 09/2019.
    2x missed ab 8 i 6tj (2020)
    09/21- beta 245❤️
    0.4 ml heparin 💉➡️ 25.tj. 0.6 ml
    05/2022 👶🌸💓

  • anari

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav žene, može pomoć? S obzirom da imam dijagnosticiranu Robertsonovu translokaciju 13,14 kromosoma danas sam u Petrovoj dobila obrazac Zahtjev i prijedlog za upućivanje na liječenje u inozemstvo kojeg nosim u HZZO. Odlučila sam ići u Brisel u Universitair Ziekenhuis Brussel (ili UZ Brussel kako žene pišu po forumima), no doktorica mi je na Zahtjev napisala CENTRUM VOOR REPRODUCTIEVE GENEESKUNDRE. Nije znala naziv bolnice pa je googlala i pretpostavila je da je ta. Ja sam sada zbunjena jer to nije ona u koju sam ja planirala ići. Zanima me jel to mogu ispraviti? Jel to bitno uopće? jel mi možete napisati gdje ste vi bile? 
    na ovom linku http://www.brusselsivf.be/homeen [brusselsivf.be]  sam našla obje bolnice, ali ne znam prevesti stranicu. Sada mi ništa nije jasno. 
    Hvala unaprijed na pomoći!

  • Avatar Amelie

    Amelie

    Broj poruka: 1271

    Prijavi adminu

    Anavi, to je sve ista bolnica. Službeno joj je ime UZ Bruxelles, a ovo što ti je napisala doktorica, skraćeno CRG je samo odjel u bolnici odnosno centar za reproduktivnu genetiku.😊 Mislim da ne moras brinuti jer je to birokratski dio i naši doktori znaju u koju bolnicu tamo idu naše pt. Sretno❤️

    Pokušavamo od 09/2019.
    2x missed ab 8 i 6tj (2020)
    09/21- beta 245❤️
    0.4 ml heparin 💉➡️ 25.tj. 0.6 ml
    05/2022 👶🌸💓

  • Avatar Amelie

    Amelie

    Broj poruka: 1271

    Prijavi adminu

    Sori fulala sam ti nick🙈 

    Pokušavamo od 09/2019.
    2x missed ab 8 i 6tj (2020)
    09/21- beta 245❤️
    0.4 ml heparin 💉➡️ 25.tj. 0.6 ml
    05/2022 👶🌸💓

  • Avatar Belaaa

    Belaaa

    Broj poruka: 1246

    Prijavi adminu

    Bok cure vidim da nitko odavno ništa nije ovde pisao mene zanima dali je itko bio na pdg u Makedoniji?
    Jer nama sada to preporucuju ima 40 i tri spontana iza sebe jedna trudnoca sa anomalijama u 14 tt prisilni porod izvrsen radili smo kariograme i sve ok i moj i njegov prije toga prirodno ostala trudna u 7 tjednu spintani onda ta poptpomotnuta u prirodnom ciklusu i sa tim negativnim ishodom i pet mijeseci nakon toga opet prirodno trudna ali isto spontani u 8 tt paracijalna mola 
    Molim vas ako ima ikakva iskustava da se javi?

    Ja38g moj43g
    Sa 35g prva pri. trudnoca spontani kiretraza pataloski sve ok trombofilija ok 3g pokusavanja sa 37g krecemo u ivf 2019do 2020/5 neuspijeli Kbc Split njemu sve ok meni utvrdjen sterlititet amh 7,14pa 2,61pa 3,61pijem trave Ramize ostvarena prva trudnoca 8/20 sve ok 1,2uzv 3uzv na plodu anomalije ☹️ 3.11Zg pregled dok Hafner za fetalnu medicinu,7.11 prekid trudnoce radi veliki malformacija izgubili nasu bebicu💔😪🙏Desila se spontana trudnoca nakon svega❤️🙏Mola kirtaža💔

  • ddd

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav, mene sve ovo također sve čeka. Moj jedini strah je slabo, jako slabo pričanje engleskog jezika. Procitala sam na dosta foruma da se oni javljaju telefonski kako bi rekli terapiju, stimulacije itd..itd., je li moguće sve to obaviti bas preko       e-maila, za lakše sporazumjevanje oni mene- ja njih?

    za odlazak tamo nadam se da cu se snaci, ali kad sam procitala da s njima imam TELEFONSKE KONZULTACIJE, više mi nije dobro… 
    drugo pitanje: koliko je VAS to cca sve eura izaslo? 

    hvala punoooo!!!

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.