Pomoć pri začeću

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar habibi

    habibi

    Broj poruka: 35

    Prijavi adminu

    Pozdrav, žene, majke, kraljice. :)
    Treba mi par savjeta…Ja i dragi već 3 mj radimo na bebicui, ali bezuspješno. Zanima me na koji način ste vi ostale trudne, jer meni dizanje nogu ne pomaže, čajeve ne volim, a htjela bi što prije malenog anđela u rukama :)

  • Avatar Klokanica

    Klokanica

    Broj poruka: 649

    Prijavi adminu

    Draga habibi, u ovom članku možete pročitati koji su prirodni dodaci prehrani za povećanje plodnosti: https://klokanica.24sata.hr/zelim-dijete/planiranje-trudnoce/dodaci-prehrani-za-musku-i-zensku-plodnost-726 [klokanica.24sata.hr]  ta članak o tome kako najbolje iskoristiti plodne dane https://klokanica.24sata.hr/zelim-dijete/planiranje-trudnoce/kako-najbolje-iskoristiti-plodne-dane-1444 [klokanica.24sata.hr]

  • Avatar Dvenas

    Dvenas

    Broj poruka: 181

    Prijavi adminu

    Habibi, prvenstveno praćenje plodnih dana, a to znači mjerenje bazalne temperature (malo prouči što i kako), praćenje iscjetka ako ga imaš u vrijeme ovulacije. To su neke osnove, dobro tajmirati odnose za vrijeme plodnih dana.

    Inače, tri mjeseca je malo, ovisno o tvojoj dobi, i ukoliko je sve zdravstveno u redu, neki prosjek zatrudnjivanja je unutar 6 mjeseci, ponekad i godinu dana.

    Dodatne stvari koji ti mogu pomoći je Sperm friendly lubrikant (jer svi drugi ubijaju spermu), preporučam Yes Baby brand i da se naručiti iz UK. Onda, tu su LH trakice za predviđanje kad bi trebala biti ovulacija za detaljnije tajmiranje odnosa. Ukoliko pijete i/ili pušite, izbaciti te navike, kao i smanjiti unos kofeina ukoliko treba.

    Neki čak preporučaju da se nakon ovulacije, 5 dana za redom jede jezgra od ananasa. Znači kupit ananas, izrezat van jezgru, razrezat na 5 dijelova i nakon ovulacije, svaki dan pojest komad, do najvise 5 dana nakon ovulacije.

    Ima tu jos svakakvih savjeta i trikova ali mislim da je ovo i vise nego ce ti biti potrebno.

    Sretno!

    [thebump.com]

    Can't stop the signal.

  • Bebule

    Broj poruka: 27

    Prijavi adminu

    Bok cure. Ja sam nova ovdje pa da najprije pozdravim vas. Evo da i ja podijelim svoje iskustvo. Prošli mjesec smo ja i suprug počeli radit na bebu. Imala sam probleme s niskim progesteronom i redovito pila duphaston tablete. Prošli mjesec sam bila odlučila probat sa čajem od vrkute koji kažu da pomaže pri začešću. Jučer sam napravila test i bio je pozitivan. E sad dal je čaj od vrkute zaista pomogao ne znam, al odmogao sigurno nije. Pa evo cure probajte  ja sad samo čekam da prođu dva tjedna i odem kod doktora. Sretno svima 

  • Avatar habibi

    habibi

    Broj poruka: 35

    Prijavi adminu

    Draga Dvenas, hvala ti na savjetima. Sto se tiče plodnih dana, točno znam kada je ovulacija i po iscjetku i po boli u trbuhu to pratim već zadnjih cca godinu dana pa sam se ufurala već :D Imam 20 godina i zdravstveno je sve super kod mene. Nisam ljubitelj ananasa, ali ako je to cijena izdržat ćemo :)

  • Avatar habibi

    habibi

    Broj poruka: 35

    Prijavi adminu

    Očito ću se i ja morat prebaciti na čaj iako ne podnosim miris čaja, a kamoli ga popiti, ali kao što sam rekla izdržat će se sve za bebicu :)

  • Avatar dita0108

    dita0108

    Broj poruka: 126

    Prijavi adminu

    Bog da vam se pridruzim..mi pokusavamo evo treci ciklus ali jos nista .u devetom mjesecu sam bila na pregledu i sve ok.papa test cist.kaze ginekolog do godinu dana pokusavanja je normalno.ja na svoju ruku pocela tad piti femisan a kapi i ciklus mi se regulirao samo nikako da pogodimo ovulaciju.malo mi seta.jeli ima netko iskustva s ovim kapima i jeli neka od vas koristila lh trakice?ja drugoj temi su mi cure rekle da su ih koristile i imaju pozitivno iskustvo s njimA

  • Avatar lilianaa

    lilianaa

    Broj poruka: 363

    Prijavi adminu

    meni su Femisan kapi pomogle pri pojacanju iscjetka za vrijeme ovulacije, bilo je vise sluzi sto je naravno prednost. lh trakice nisam koristila, razmisljam ih iduci ciklus kupiti preko njuskala ili e baya jer su u Bipi i ljekarnama skupe

  • Avatar habibi

    habibi

    Broj poruka: 35

    Prijavi adminu

    Dira, mi smo isto u 3 ciklusu, za sad ništa, vidjet ćemo za 10ak dana kada bi trebala dobit vješticu. Za kapi sam i ja čula, ali ne zvuče mi bas uvjerljivo, ja sam se odlučila samo sa vrkute. Sutra sam naručena kod gin pa ću i s njom porazgovarati još dodatno jer mi je to sve još novo. Htjela sam još pitati, ako i jesam u ranoj trudnoći iako sumnjam jer je test prije par dana bio na jednoj crtici , može li ona to vidjeti na ultrazvuku kod običnog pregleda. 
    Držim palčeve Dita da uspije :D

  • Avatar Dvenas

    Dvenas

    Broj poruka: 181

    Prijavi adminu

    habibi


    Draga Dvenas, hvala ti na savjetima. Sto se tiče plodnih dana, točno znam kada je ovulacija i po iscjetku i po boli u trbuhu to pratim već zadnjih cca godinu dana pa sam se ufurala već :D Imam 20 godina i zdravstveno je sve super kod mene. Nisam ljubitelj ananasa, ali ako je to cijena izdržat ćemo :)

    Ako ciljas odnose kad osjetis ovulaciju, onda je vec kasno, odnose morate imati prije ovulacije, plodni dani su 3-5 dana prije ovulacije, do samog dana ovulacije., najbolji su dani 3,2 i 1 pred ovulaciju. Samo heads up, u slučaju da se orjentiraš po toj boli od ovulacije.

    [thebump.com]

    Can't stop the signal.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.