Osvojite jedinstven uređaj za pripremu domaćih kašica

Pregledaj članak
Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar AmelieM

    AmelieM

    Broj poruka: 150

    Prijavi adminu

    Mi ćemo tek početi sa domaćim kašicama,nadam se da ce moj maleni sve prihvatiti,zato bi nam baš baš dobro došao ovaj Aventov uređaj,sve njihovo što imamo je zakon. 🙂

    [lilypie.com]

  • senadazd

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    naša najdraza kašica je:
    brokula,
    žumanjak,(ako sam kuhala juhu,onda stavim meso iz juhe umjesto žumanjka),
    batat(ako nemam batat,stavim krumpir),
    poriluk 
    i to sve smiksam s malo vode u kojem se kuhalo povrće,ponekad ubacim  chia sjemenke ili lan i moja cvita sve pojede!❤🤗

  • k.krizanic

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Mama sam dječaka u dobi od 2,5g i djevojčice koja je na svijetu od prije 5 dana. Imala sam sreću da prisustvujem na radionici Phillips Avent i prezadovoljna sam savjetima i novim i ukusnim receptima i iskustvima koje sam dobila. Uvjerila sam se na svoje oči koliko je koristan taj aparat jer štedi dragocjeno vrijeme nas mama. Moj je dječak obožavao jesti očišćeni file ribe sa blitvom i krumpirom u koji bi stavila pola čepa maslinovog ulja. Također je volio griz skuhan na mlijeku sa šakom borovnica, sokom od jedne naranče i 2 mrvljena keksa. Ponekad sam mu ubacila i šaku jabuka, uz koje se odlično slaže cimet. Eto, moju djevojčicu čeka dohrana u zimskom periodu, pa ćemo već sada početi zamrzavati domaće voće i povrće. Možda osvojimo kuhalo 4u1 pa ćemo odmrzavati, kuhati na pari i miksati bez problema u par minuta. Pozdrav! 

  • Avatar Eleonora2

    Eleonora2

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Mi smo tek počeli s uvođenjem kašica, ali starija sestrica je obožavala ovaj recept: juhica koja liječi- skuhati žutu tikvicu, batat, mrkvu, luk. Dodati Vegetu Natur, palentu i brašno i izmikasati. U slast!

  • Avatar JelenaBM

    JelenaBM

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    MESNO-POVRTNA KAŠICA
    Sastojci:
    - 30 g kuhane puretine
    - 20 g kuhanog špinata
    - 60 g kuhanog krumpira
    - 40 g kuhane mrkve
    - 1 čajna žličica maslinovog ulja
    Priprema:
    - povrće i meso skuhajte zajedno u vodi
    - procijedite i odvojeno izmiksajte
    - u pola količine pire krumpira dodajte kuhani špinat i tako ćete dobiti zeleni pire
    - kuhanu mrkvu izgnječite/izmiksajte i dobili ste 3 pirea (bijeli, narančasti i zeleni)
    - meso i sve sastojke prelijte maslinovim uljem ili maslinovo ulje možete umiksati u pire

  • Afrobosanka

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Moj malisan obozava slanutak i batat zato kad je slani obeok u pitanju cini mi se da najvise gusta u pireu od slanutka,batata i mrve. A sto se tice slatkih kasica niema kombinacije koje nevoli ali najvise gusta kada mu u kokosovoj vodi skuham rizu i izmiksam s amagom i kuhanom mrkvom 🍴

  • hellena989

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Kad vidim kako ostale mame hrane djecu sa bas nekim egzoticnim namirnicama, tipa batat, chia sjemenke, slanutak, cini mi se da je prehrana od mog djecaka prilicno dosadna, ali opet mi nema smisla eksperimentirati s tom hranom kad jednostavno odem u vrt po domaceg krumpira, spinata (obicni spinat na mlijeku mu je vrh!), cikle, mrkve (ribane sa malo secera, puno zdravije od bilo cega), i jos prije svega juhica od domace svjeze piletine sa dodatkom ovog povrca, djecak to voli, a brzo je, jednostavno i prije svega zdravo. 

  • Booboo

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Trenutno se upoznajemo sa šarenim svijetom kašica, a odnedavno smo u jelovnik po prvi puta uveli ribu. Počeli smo bijelom ribom, koja je neutralnijeg okusa i, moram priznati, moja je djevojčica, čini se, pronašla svoju novu omiljenu namirnicu (a ja sam se brinula kako će riba proći kod nje).
    Dakle, recept…
    Ribu sam skuhala na pari, zajedno sa dvije srednje mrkvice i jednim porilukom (da, da i poriluk je u ovoj kombinaciji dobio zeleno svjetlo). Nakon što su se sve namirnice skuhale, dobro sam ih izmiksala, dodajući malo tekućine (vode), dok nisam dobila željenu gustoću.
    I to je to. Da se razumijemo, drage su nam i voćne kašice, no ova nam je posebno zanimljiva, jer na ukusan i jednostavan način mojoj bebi omogućuje unos korisne i zdrave hrane poput ribe.
    I začudo, ovu kašicu voli i moj suprug. Posljednji sam ga put, kada je hranio našu curicu,  ulovila na djelu. Naime, vrijedno joj je pomagao jesti, pod izgovorom kako mora često probati da se nije ohladilo! Haha, dobar štos! 
    E pa, sa Philips Aventom 4 u 1 pravile bi se duple porcije kašice. Da tata ne ostane gladan 😉.

  • Inventory

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Puding od pira . 

    Pir se kuha u zobenom mlijeku dok ne omekša . kada je kuhan,pustiti da se malo ohladi pa ga dobro istući(ili izmiksati) dok se ne dobije glatka smjesa . Zaliti javorovim sirupom i to je to . Zdravi ukusan i hranjiv obrok (desert)je spreman . Dobar tek 

  • dana1012

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Ja sam jedna  brižna baka
    baš kao i baka svaka..
    Unučiću ukusne kašice spremam,
    ali moderan uređaj nemam.
    Vrt sadim i sad je prepun povrća,
    a u voćnjaku ima sezonskog voća.
    Unuk mi dolazi izdaleka,
    baka ga raširenih ruku čeka.
    Želim vrijeme kuhanja skratiti
    da bih se mogla više s unukom igrati.
    zato bih Philips Avent 4-u-1 voljela imati.
    Ideja za kašice imam bezbroj,
    samo da u moju kuhinju dođe ovaj moćni stroj!

    Kašica od sezonskog povrća
    Malo graška prethodno skuhanog s malo mladog krumpira , mlade mrkve  i komadić tikvice.
    kuhani batak, prstohvat soli. Dodati malo juhe u kojoj se kuhalo meso.Sve smiksati u ukusan pire.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.