Osvojite jedinstven uređaj za pripremu domaćih kašica

Pregledaj članak
Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • TopTina

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    „I scream
    You scream
    We all scream for Icecream…“
     
    Ljeto bez sladoleda nije pravo ljeto, zar ne?
    I klinci i klinceze najviše vole čokoladne, voćne, miješane, šarene, velike, male sladolede.
    Mame vole ispunjavati želje mališana te,u inat svima i svemu,
    pripremiti i servirati nešto zdravo a opet ukusno,
    tako da sam se potrudila osmisliti
    najbrži recepta za najbolji domaći sladoled.
    Za ovu super moćnu ljetnu poslasticu ne trebate
    imati super moći niti čarobne riječi,
    dovoljna će biti jedna super mama.
    Stvar je jednostavna, a sastojci koji su vam potrebni su 2.

    Naravno, nebo je granica  pa sastojke možete udvostručiti i utrostručiti po volji i želji.

    EVO RECEPTA:
    · Koliko šalica domaćeg voća toliko šalica čvrstog jogurta, i voila! To je to!

    POSTUPAK IZRADE
    ·  Sastojke (nježno,sa ljubavlju kako to samo mame znaju)
    umiješati uz malu veliku pomoć super uređaja Philips Avent 4-u-1 ,
    zamrznuti u posudi zapremnine 1000 ml ili kalupu po želji, te ohlađeno poslužiti.

    Pustite mašti na volju i dodajte raznorazno voće,
    usitnjeno na veće i manje komade,
    šarene mrvice, komadiće čokolade, gumene bombone,
    bademe, orahe, kikiriki, naravno ovisno o dobi djeteta i željama.

    Ukoliko imate silikonske posudice za muffine smjesu izlijte u njih
    te u svaki staviti po štapić.

    Smjesu možete odložiti u plastične šalice ili tepsiju iz koje ćete rezati ili vaditi oblike po želji.
    Kalupe odložite u zamrzivač na pola sata.

    Poslužite sa XXL osmijehom i naravno uživajte u domaćem sladoledu.

    Dobar tek malima i Velikima.
    Nek' Vas oplima jubav…uživajte u ljetu i morskim radostima :)
     

  • Tonkica11

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    Moja starija kćer je obožavala kašice od svježeg kravljeg sira i bilo kojeg svježeg sezonskog voća.
    Najbolje odgovaraju bananice, marelice, maline ili jagodice..tzv kremastije voće. u kašicu smo dodali i žličicu-dvije plazma mljevenih keksića (ili bilo koji drugi mljeveni keksić) i njenoj sreći nije bilo kraja…njami njami - odlična i zdrava užinica

  • Pixy1122

    Broj poruka: 17

    Prijavi adminu

    Moja kcer voli : proso + suhe sljive kuhane na vodi i nakon sto se skuhalo dodamo kokosovo ulje + cimet + chia sjemenke u tu kombinaciju dodajemo sezonsko voce.  

  • leak

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    kada sam otkrila čari Kus-kusa tada sam si olakšala ishranu bebica koje su duže bile site.
    Krenimo:
    -Kus-kus prelijemo sa istom količnom vode i pokrijemo oko desetak minuta. Nakon toga ga rastresemo vilicom.
    -Na pari skuham mrkvicu i tikvicu, komadić mesa, ali sve ovisi šta beba u danom trenutku jede.
    -Sameljeem i pomješam sa kus kusom.
    _klinci siti, mama sretna :)

  • majamajchy

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Moja curka voli neobicne kombinacije, jedna od drazih joj je kuhana butternut tikva pomijesana s jabukom, malo zrnatog sira i grisom. Ne pitajte kako smo dosli do te kombinacije, ali pojede to u roku keks :)

  • Avatar Tia00000

    Tia00000

    Broj poruka: 10

    Prijavi adminu

    Do navršenih 6 mjeseci, moj je mališan samo dojio. Cijelo sam to vrijeme smišljala recepte za kašice kojima ću ga hraniti. Dohranu smo započeli od kolovoza. Kako smo sa sela te imamo i vrt i njivu pune povrća i voćki, pokušala sam složiti neke prigodne kombinacije od domaćih namirnica i staviti ih na papir. Dohranu smo počeli s povrćem i to najprije s pojedinačnim namirnicama a potom i kombinacijom više namirnica. Potom su uslijedile voćne poslastice i kombinacije sa žitaricama. Jedna od kašica s početka dohrane i danas mu je omiljena sa njegove dvije godine :-)
    PROSENA KAŠA S KRUŠKAMA
    POTREBNO:
    1 kruška
    2 žlice prosenog brašna
    Malo mlijeka (ja sam izdojila ali može i drugo)
    1 šalica vode
    Krušku treba dobro oprati, oguliti i odstraniti dio sa sjemenkama te narezati na tanke ploškice.
    Uzeti posudicu za kuhanje te u nju staviti ploškice kruške, proseno brašno (ja proso inače sama sameljem u mlincu za kavu) i vodu.
    Kuhati na laganoj vatri oko 15 minuta i povremeno miješati.
    Pustiti kašicu da se ohladi a ako mislite da je pregusta, doda se malo mlijeka.  Ako su ostali komadići kruške ili grudice, potrebno je zgnječiti vilicom. 
    Dobar tek našim mališanima uz zdrav obrok
    !!!

  • neca

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Kašica od boba sa amaranthom - zdrav obrok specifičnog okusa koji bebe vole
    -         Na vodi propirjati par kolutova mladog luka
    -         Nakon par minuta dodati dva koluta paštrnjaka ( daje slatkast okus koji dobro ide uz gorkast okus boba, no ne stavljati puno zbog specifičnog jakog mirisa)
    -         Kad je luk mekan dodati temeljac od piletine ( više ide uz bob od telećeg)
    -         Kada prokuha staviti jušnu žlicu amarantha i uz miješanje (dosta se lijepi) kuhati 20 – ak minuta
    -         Po potrebi dolijevati temeljac
    -         Posebno skuhati šaku boba
    -         Kada je kuhan odvojiti vanjsku ljusku pritiskom zrna između palca i kažiprsta
    -         Dodati bob u kuhani amaranth i pustiti par minuta da se kuhanjem sljube okusi
    -         Sve dobro zgnječiti vilicom i po želji začiniti sa ½ žličice maslinovog ulja

    DOBAR TEK MALIŠANIMA !!!!!!
     

  • ancica25

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Kašica od quinoe i povrća:
    - skuhati zasebno quinou, mrkvicu i cvjetaču (može se dodati i kuhana tikvica i/ili brokula ako su dostupne)
    - sve iscjediti i staviti u blender s malo maslinova ulja i malo soka od kuhanog povrća
    Vola :) prefina i jako uskusna i zdrava kašica je gotova! Dobar tek! :)

  • Avatar Tamara..

    Tamara..

    Broj poruka: 251

    Prijavi adminu

    Torta za najmladje- Prvi sloj palenta s sljivama, par datulja i cejlonskim cimetom. Drugi sloj kuhane jabuke. Treci sloj gris od pira s datuljama. Palenta se kuha na vodi, pred kraj se dodaju suhe sljive koje su se namakale u vodi s datuljama i samo par datulja. Kad je gotovo doda se cimet. Izmiksa se. Jabuke se kuhaju u vodi od sljiva i datulja 5 min. Izvade se i izmiksaju. Gris od pira se kuha u vodi od jabuka, pred kraj se dodaju datulje i izmiksa se. Efektno je slagati slojeve u vatrostalnu posudu, gore posipati cimet i staviti u hladnjak da se dobro ohladi. Moze se posluziti cijeloj obitelji.
    Stvarno je pregrst prefinih i prezdravih recepata , trebalo bi ih napisati jako puno i tesko je bilo sto izdvojiti :D…
    Mi ocekujemo uskoro bebicu , i ovaj uredaj je fenomenalan, vec duze ga vrijeme gledamo i zelimo ali na zalost nemamo dovoljno kuna da si priustimo, ali da imamo na prvom prodajnom mjestu bi ga zgrabili :D

    [lilypie.com]

  • damir.konjevic.3

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Kolači za bebe
     1 banana
    130ml soka od kruške
    2 čaše mljevene plazme

    Bananu izgnječiti, dodati sok i plazmu. Mješati da se sjedine svi sastojci. Treba da bude kao kaša, ali gušća da smjesa stoji na žličici, dodavati plazmu do željne gustoču.

    Kada je smesa gotova, sa kašičisom smjesu stavljati na pek papir i peći u pečnici 10-tak minuta na 200 stupnjeva  i djete koje ne obožava voce uzivat če u kolacicima
     

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.