Operacija i dojenje

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar LuKi5

    LuKi5

    Broj poruka: 2550

    Prijavi adminu

    Ne znam ako postoji ova tema vec. Koliko mi se cini ne. Zanima me kako operacija utjece na dojenje. Strah me posto cu morati u bolnici biti minimalno 3 dana da cu ostati bez mlijeka. Smije li se uopce nakon operacije dojiti I ovisi li to o vrsti operacije?

    14.06.2014. L ♥

    [lilypie.com]

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Ne znam koliko bi ti mogla pomoći odgovoriti na tvoje pitanje, to bih stvarno trebala popričati sa svojim doktorom i pedijatrom. S obzirom da je operacija, sigurno ideš i pod anesteziju, nisi navela o kakvoj je operaciji riječ, al pretpostavljam koliko sam u toku da se radi nešto s ginek. strane, e sad koliko ćeš ti biti sposobna, dobivat ćeš i sigurno nešto protiv bolova, kasnije, to sve ulazi u mlijeko znači i on će dobiti dozu toga svega. E sad nije toliko stvar da ćeš ostati bez mlijeka, mene više brine dal će to biti naglo prestajanje jer onda ostaje i dio mlijeka u tebi odnosno da ne bi po pitanju toga dobila kakvu upalu koja bi ti i mogla utjecati na na sami tijek operacije, jer se zna da za bilo kakvu operaciju moraš biti skoro pa potpuno zdrava. Ukoliko je samo tri dana možda da se izdajaš da održiš laktaciju odnosno ne znam koliko ćeš za to biti sposobna…u svakom slučaju valja sjesti i dobro razmisliti. Sretno draga!

  • Avatar LuKi5

    LuKi5

    Broj poruka: 2550

    Prijavi adminu

    Vratio mi se tumor na jajniku kojeg sam prosle godine operirala pa ce mi ukoliko se nije prosirio na ostale organe operirati laporaskopski, vjerojatno ce mi ukloniti cijeli jajnik ca da se opet ne vrati. Koliko se sjecam dobivala sam neke inekcije protiv boli ali se ne sicam koje tocno. Krvna slika mi je katastrofa. Jetreni enzimi poviseni, TSH nikad gori 11.56, hipokromija.  Kad se sitim opet nanovo cekat da prode oporavak od operacije pada mi mrak na oci. Hvala draga

    14.06.2014. L ♥

    [lilypie.com]

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Znam draga, ja sam prvo izliječila dijete, onda smo s njezine dvije godine starosti pale niz stepenice, njoj nije bilo niša hvala Bogu, ali ja sam se skresala onako pravo. Slomila sam nogu na dva mjesta, pa sam morala na operaciju da mi stave hrpu pločica i šarafa, pa mi je trebalo pola godine da uopće stanem na nogu, pa sam hodala pet mjeseci onda sam morala te šarafe vaditi van, pa opet ne možeš stati, tak da dobro znam što je oporavak od operacija…
    Želim ti svu sreću svijeta da nije nigdje dalje otišlo i da to sve super završi i da se čim prije oporaviš. Misli na svoje djetešce i kako da čim prije budeš s njim, ja sam si stvorila tu viziju dok sam bila u bolnici!

  • Avatar LuKi5

    LuKi5

    Broj poruka: 2550

    Prijavi adminu

    Ufff…Sledila sam se sad. Nadam se da ti je sad sve ok. Sva sreca sto joj nije bilo nista.  Meni ovo vjerojatno ne bi jos operirali da me ne boli. Hvala ti draga, puno mi znaci kad imam s nekim podijeliti ovo. Bas me muci to, ne operacija biti bol nakon operacije koliko to da ne cu moci stopostotno biti uz njega, nositi ga neko vrijeme zato cijelo vrijeme odgadam dobiti termin za operaciju. Djeca su zlato 

    14.06.2014. L ♥

    [lilypie.com]

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Da, sva sreća da njoj nije bilo ništa, ali zato se mama skresala tako jako, nisam se imala gdje uhvatiti jer sam ju držala i tako smo letile, a samo mi je jedno bilo u glavi samo da nju zadržim i zato je tako jako bilo, al dobro žive smo i zdrave, pa idemo dalje!
    Ja bih ti savjetovala da ideš čim prije i da to riješiš, da ne bi bilo posljedica za dalje, ipak on treba svoju mamu da bude uz njega, neće mu ništa biti tih par dana, teže je objasniti ovima malo starijima nego baš bebicama, ja joj nisam ni stigla reći da me neće biti, tak da..
    Samo ti to odradi a sve kasnije će doći na svoje, budete sve nadoknadili!

  • Avatar LuKi5

    LuKi5

    Broj poruka: 2550

    Prijavi adminu

    Sva sreca da si ostala pribrana u tom trenutku. Nema sto mame ne bi napravile za svoju djecu. Joj da kad su veci im je to bas sok. Biti ce to sve ok, a I koliko cujem za operaciju su ogromne guzve pa se sve nadam da ce nestat tumor dok dodem na red. Vjerujem u cuda :))) 

    14.06.2014. L ♥

    [lilypie.com]

  • Avatar tena123

    tena123

    Broj poruka: 633

    Prijavi adminu

    joj Luki želi ti svu sreću da prođe sve u najboljem redu, i da se ništa nije proširilo pa da za par dana možeš kući s bebicom..
    a što se dojenja tiče, ako si već prošla takvu operaciju onda možda sama najbolje možeš procjenit dali ćeš ima snage i moći se izdajat par dana dok ti svi lijekovi ne produ kroz organizam..
    sretno i nadam se da ćeš uspit u svemu što si zaželiš..

  • Avatar LuKi5

    LuKi5

    Broj poruka: 2550

    Prijavi adminu

    tena123


    joj Luki želi ti svu sreću da prođe sve u najboljem redu, i da se ništa nije proširilo pa da za par dana možeš kući s bebicom..
    a što se dojenja tiče, ako si već prošla takvu operaciju onda možda sama najbolje možeš procjenit dali ćeš ima snage i moći se izdajat par dana dok ti svi lijekovi ne produ kroz organizam..
    sretno i nadam se da ćeš uspit u svemu što si zaželiš..

    Hvala Tena na lijepim rijecima. Ako bude kao prosli put onda ce mi trebati minimalno 3 tjedna da se dizem donekle bez problema. Jos od prosle ne mogu na trbuhu spavati zbog pupka.

    14.06.2014. L ♥

    [lilypie.com]

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.