Naučiti dijete da samo zaspi

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • basti

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Imam pitanje,naucila sam dijete da samo zaspi navecer u kindacu,nakon kupanja i flase stavim ga na spavanje i samo zaspi. E sad,dali se koja mama susrela s time da joj je ponekad zao dijeteta sto mora samo zaspati,sto mu ne pjeva,sto ga ne uspavljuje i dali ima to kakve veze sto mi je tokom dana neraspolozeno,nije zainteresirano za igru,cendra i negoduje i samo bi se nosilo i mazilo? Inace dijete mi ima skoro 16mj.

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Nemoj brinut, naša je počela sama ić spavat tek poslije druge navršene godine prek dana, na večer se mora još pomazit s nama a ima skoro 3 godine. Pričala sam sa sestričnom, njena veća cura ima skoro 6 godina i još se voli pomazit sa roditeljima prije spavanja nekad, a manja koja ima 3 ni neće ić sama, nego ju moraju malo ponosat. Mislim da je to od djeteta do djeteta i ja nebih tak nešto forsirala, jer su samo sad tak mali i jako im puno znači naša pažja i naše maženje

  • basti

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Moj preko dana jos ne moze sam zaspati nego sjedim kraj njega i zaspi onda sam,a na vecer isto imamo mazenje,nakon flase pa kupanje i spavanac i spava cijelu noc,ako se i probudi potiho mu se javim  i spava dalje

  • Avatar marinasa

    marinasa

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Mame da li imate kakav savjet. Bebač mi ima  17 mjeseci i nikako da uhvati ritam za spavanje. U početku je samo na rukama spavao,sad hoće da zaspi ali uz mene na krevetu pa ga prenesem u krevetić. Također mi se do jutra budi 1-2 puta i priča kao da je spavao zimski san,zanima me da li imate iskustva u takvim situacijama jer neznam šta više napraviti. Noću je najbolji za igranja i budan je obavezno 1-2 sata . Po danu slabo spava,kao da mu taj san smeta.

  • basti

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Nauci ga na vecernji ritual i tako svaku vecer. I moj je znao se buditi i igrati se kod nas u krevetu po 1-2h dok ga nisam naucila da sam zaspi i po noci ako se probudi potiho mu se javim ili spava cijelu noc

  • Avatar mamaLakos

    mamaLakos

    Broj poruka: 16

    Prijavi adminu

    basti


    Imam pitanje,naucila sam dijete da samo zaspi navecer u kindacu,nakon kupanja i flase stavim ga na spavanje i samo zaspi. E sad,dali se koja mama susrela s time da joj je ponekad zao dijeteta sto mora samo zaspati,sto mu ne pjeva,sto ga ne uspavljuje i dali ima to kakve veze sto mi je tokom dana neraspolozeno,nije zainteresirano za igru,cendra i negoduje i samo bi se nosilo i mazilo? Inace dijete mi ima skoro 16mj.

    draga, to što dijete tokom dana zna biti neraspoloženo i nervozno nije zbog toga što ti njemu ne pjevaš i ne maziš ga..moja curka ima sad 14mj i isto sam je naučila da je stavim u krevetić i sama zaspe, ponekad odma a ponekad i ne..zna i ona sutradan biti i nervozna i cendrava i nezainteresirana, al to nije zbog mene ili tebe..možeš samo biti ponosna na to što si je naučila da sama zaspe, jer ja znam par mama što i sa 5-7 godina djecu uspavljuju a to mi baš i nije za pohvaliti se..tokom dana čitajte priče i igrajte se igračkama koje bebaću odgovaraju..pozz  :)

  • Avatar rhaea

    rhaea

    Broj poruka: 127

    Prijavi adminu

    basti


    Imam pitanje,naucila sam dijete da samo zaspi navecer u kindacu,nakon kupanja i flase stavim ga na spavanje i samo zaspi. E sad,dali se koja mama susrela s time da joj je ponekad zao dijeteta sto mora samo zaspati,sto mu ne pjeva,sto ga ne uspavljuje i dali ima to kakve veze sto mi je tokom dana neraspolozeno,nije zainteresirano za igru,cendra i negoduje i samo bi se nosilo i mazilo? Inace dijete mi ima skoro 16mj.

    Ista stvar kod nas, mali spava sam s tim da se preko dana uspavljuje sam a za noć nekad sam a nekad ga uspavljujemo muž ili ja. S tim da se prije pomazimo, pomolimo, poškakljamo i tako to. I da nekad mi je žao al onda ga uzmem i spava samnom ali to je rijetko, uglavnom sam jako sretna da je tako jer se cijeli dan posvećujem njemu maksimalno i onda kad navečer mogu na miru pod tuš i pomazit se s mužem il jednostavno leć pred TV i pustit misli u prazno dođe mi zbilja jako dobro. Kad vidim kako prijateljice muku muče s uspavljivanjem djece ja se smatram sretnicom. Ne mislim da mi je dijete zakinuto, naprotiv on više puta sam traži da ga stavim u krevetić, uzme dudicu, moju majicu i gnjezdi se i zaspi. A to što je preko dana cendrav nema veze s načinom spavanja ako je preko dana mažen i pažen. Obzirom da dob preporučam ti da se više poigraš s njim, više šečeš i slično jer su jako zahtjevni i znatiželjni (imam istog akvog doma), stalno želi nešto novo raditi, probati, ići nekud i čim mu nešto dosadi cendra, nije više naj mali di ga staviš tu bude hahaha ;)

  • Avatar Švrćo

    Švrćo

    Broj poruka: 86

    Prijavi adminu

    Imam bebicu od 5 mjeseci, ali trebam savjet vas mama koje imate malo starije mališane. Uspavljujem na rukama i navečer i preko dana jer koliko god mi je to teško zbog bolova u leđima, opet mi je nekako najlakše jer je najmirnije. E sad… zanima me, prođe li ta faza uspavljivanja na rukama sama od sebe ili ćemo doći do toga da zaista moramo prekinuti s time na neki od težih načina (razni razni treninzi i sl.)?! .

  • mela

    Broj poruka: 36

    Prijavi adminu

    uh blago tebi :))ja moram na nogama da ninam ili na dojci…ima 8 mj i kad zeli da spava sam mase glavom lijevo desno da ga pocnem ninati ..nema sanse da sam spava …od kad se rodio nije sam zaspao ,osim prvih dana …pokusavala sam ga ostaviti samog da spava ali ne zeli place ,kaslje ,zove ,vristi…

  • mane

    Broj poruka: 10

    Prijavi adminu

    Moje je mišljenje da svaka mama zna najbolje za svoje dijete, a zašto je to tako, ne samim tim što ga je rodila, već što s njim/njom provodi najviše vremena.I prema tome, kad si s nekime po cijele dane (unutar prve godine) i poslije kad mama krene na posao, ako i dalje posvećena djetetu, bavi se njime, igra i mazi, naravno da ga ona i najbolje poznaje. zna točno što mu fali, treba, što mu godi,a što ga ljuti..Može to biti i tata ili neka osoba koja skrbi o djetetu, svejedno, ali dobro poznaje dijete i uvažava i ispunjava njegove potrebe. I tu nema greške, dijete mora biti zadovoljno. E sad, naravno da ni svaka mama nema beskrajno strpljenja, ima tu neporspavanih noći, razmirice s mužem, prijateljima, bliskim čanovima obitelji, razne krize itd, ali to je u konačnosti sve život, zar ne? Međutim nije dobro nikako, po meni, da  frustriranost, cendravost ili bilo koji oblik negativnog ponašanja potraje dulje vremena, tj. da se izrazim jasnije, dulje dana. To na dijete može jako negativno utjecat, najviše psihički, prema tome, poradite malo na odnosu s djetetom, u smislu otvorenosti. Budite to što jeste, zaigrajte se s njime, škakljajte ga, gledajte crtiće..budite kreativni roditelj. SRETNO!

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.