'Nakon poroda imala sam noćne more'

Pregledaj članak
Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • eleonora23

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Ne razumijem zbog čega objavljujete ovakve priče?!? samo strašite trudnice koje tek trebaju roditi.
    Mislim da je to jako bezobrazno i sebično sigurna sam da ni vi ne biste voljeli da ste naletjeli na ovakav članak par tjedana prije poroda.
    Mame saberite se malo i prestanite prepričavati negativne i strašne priče s poroda  to nikome ne koristi osim vama koje ste to proživjele da se možete pojadati!
    sram vas može biti!

  • Avatar tena123

    tena123

    Broj poruka: 633

    Prijavi adminu

    ja sam samo došla napisat kako uskoro trebam rodit i ne pada mi na pamet pročitati ovu priču jer i ovako se pokušavam pripremit na to psihički i fizički i naravno da mi nije svejedno, mislim da čitanje takvih priča može samo odmoći, pomoći nikako..

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Smatram da objavom ovakvog članka nitko nije htio utjerati vama strah u kosti, tema je takva kakva je, znači žena je podijelila svoje iskustvo koje nije upućeno vama, ako imate takav strah nemojte takve stvari niti čitati, to je ovisno od osobe do osobe, da li su oni u redakciji znali da ste vi trudni odnosno da li bi se trebale objavljivati samo dobre i vesele stvari. U biti ja ovu osobu jako podržavam i vjerujem da joj nije bilo onda lako, kako joj i sad nije bilo lako ovo napisati. Ja sam isto napisala svoje iskustvo sa bolešću djeteta ne zato da bih nekoga plašila nego ne daj Bože da se netko nađe u takvoj situaciji i da ne zna ništa o tome i kako se nositi s time. Tako da članka nije upućen trudnicama da bih ih plašili pred porod nego, nego je samo žena podijelila svoje osjećaje u trenutku kad vjerujem joj je bilo teško, mislim da ne treba osuđivati jer vrlo brzo ćete se naći u sličnoj situaciji i nadam se da nećete imati loše iskustvo i da će za vas porod biti lijepa uspomena, i da nećete morati prolaziti što i ova žena.

  • Avatar LuKi5

    LuKi5

    Broj poruka: 2550

    Prijavi adminu

    renata


    Smatram da objavom ovakvog članka nitko nije htio utjerati vama strah u kosti, tema je takva kakva je, znači žena je podijelila svoje iskustvo koje nije upućeno vama, ako imate takav strah nemojte takve stvari niti čitati, to je ovisno od osobe do osobe, da li su oni u redakciji znali da ste vi trudni odnosno da li bi se trebale objavljivati samo dobre i vesele stvari. U biti ja ovu osobu jako podržavam i vjerujem da joj nije bilo onda lako, kako joj i sad nije bilo lako ovo napisati. Ja sam isto napisala svoje iskustvo sa bolešću djeteta ne zato da bih nekoga plašila nego ne daj Bože da se netko nađe u takvoj situaciji i da ne zna ništa o tome i kako se nositi s time. Tako da članka nije upućen trudnicama da bih ih plašili pred porod nego, nego je samo žena podijelila svoje osjećaje u trenutku kad vjerujem joj je bilo teško, mislim da ne treba osuđivati jer vrlo brzo ćete se naći u sličnoj situaciji i nadam se da nećete imati loše iskustvo i da će za vas porod biti lijepa uspomena, i da nećete morati prolaziti što i ova žena.

    U potpunosti se slazem!

    14.06.2014. L ♥

    [lilypie.com]

  • andvana.baraba

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Za Boga milog, jel vas netko držao na nišanu i rekao da morate čitati… niste razmišljali da je neka majka možda proživjela isto (npr.ja) i bila u depri radi toga i možda joj je ova priča pomogla sa shvati da nije jedina proživjela takvu traumu i možda joj je pomoglo to saznanje da ružna sjećanja ostavi iza sebe… i što bi ju bilo sram, vi se sramite što napadate ženu bez razloga… nije sve ružičasto, deal with it…

  • Avatar Dare12

    Dare12

    Broj poruka: 520

    Prijavi adminu

    Dajte zene, pa kad vidite ko je sve rodija i prezivija porod nemojte da vas ove price zabrinjavaju.. nismo svi isti. ja sam imala sam prije 8 ipo miseci tezak porod i to me uopce nije toliko prestrasilo, pa idem opet dogodine rodit da vidim jel se sta prominilo…

    <3 Zivot se minja od tame do sunca , kad kraj tvoga srca jos jedno zakuca… <3

    [daisypath.com]

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • eleonora23

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Svojim komentarom sam se samo htjela osvrnuti na rastući broj žena koje prepričavaju svoje strašne priče s poroda kako bi olakšale sebi to iskustvo i vjerujem zaista pomogle nekome tko je proživio sličnu situaciju da se poistovjeti i da mu bude lakše, ali istovremeno takve priče zaista odmažu budućim majkama iz razloga što ih nepotrebno straše. A znamo da strah od poroda povećava i bol na samom porodu Istina nitko me nije tjerao da čitam članak ali vjerujte mi ima jako puno trudnica koje će po prvi puta postati majke i zbog ovakvih priča ne mogu noćima zaspati.
    Ispričavam se ako sam koga uvrijedila to mi nije bila namjera.

  • šime

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Ja sam imala četiri poroda, prirodna, velike bebe, sve cca 4500g i preživjela sam. Moraš to osjetiti, pa zato se i ne zaboravlja. Neki su prošli lakše neki teže (npr. drugi porod posebno težak i dugotrajan), ali to su slatke boli. Govorim o svom stavu i svom iskustvu. Svaka žena ima drugačiji prag boli, i svaka žena razne situacije u životu doživljava drugačije. Svaku situaciju treba prihvatiti mirno i staloženo, bez panike, pa sve prođe lakše. Ali, nisam od pjene. Sve što je dobro i što vrijedi ne može doći lako, moraš se pomučiti, nije to manikura.
    Pričam kao žena koja je rodila zdravu djecu. Tako da ne želim nikoga svojim komentarom uvrijediti.

    ŠIME

  • Avatar tena123

    tena123

    Broj poruka: 633

    Prijavi adminu

    da ne bude zabune, ja nisam rekla da žena svoju priču nije trebala ispričat ili ne znam što. niti koga vrijeđam niti sam to napravila u gornjem komentaru, samo sam rekla da mi ne pada na pamet pročitati priču jer mi sigurno neće pomoći a i ovako mi nije svejedno pa zašto da sama sebe plašim takvim pričama, a nakon što rodim mogu pročitat takvih sto priča, suosjećat ću i naravno da mi je žao bilo koje žene da ima takvo iskustvo ali tad me neće biti strah jer me neće čekati porod u skoro vrijeme, kako je već netko napisao, tako je lijepo malo za ohrabrenje pročitat pozitivno iskustvo nakon svih ovih horor priča s poroda..

  • Avatar toothfairy

    toothfairy

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    3 dana sam pisala ovaj tekst, al sam takoreći dušu istresla, sve je bilo onako kako sam napisala a tako sam i osjećala. Imam nekako osjećaj da nisu svi shvatili moju priču. Svi se hvataju za te bolove, meni su bolovi sporedna stvar, da bolilo je al me toga ni u jednom trenutku nije bio strah, strah je bio isključivo radi bebe jer mi je izgon trajao 45 minuta i naravno da sam pomislila da nešto nije u redu jer mi se činilo predugo. Druga stvar, napisala sam da sam na forumu čitala o traumama s poroda, svi su se uhvatili nekako za te traume, ja ni u jednom trenutku nisam napisala da sam ja imala traume, niti smatram da jem oje iskustvo traumatično, samo je eto moje iskustvo ostavilo utisak na mene a otud su valjda i snovi o porodu. U nedjelju sam sanjala porod 5. put ali sam sanjala kako sam imala lagani porod. Ja znam da je moj porod bio težak ali znam i da su neke žene prošle puno gore nego ja i ne opterećujem se više time, prošlo me, zaboravila sam, uživam sa svojim djetetom..i da, naslov možda zvuči zastrašujuće i otud valjda toliko negativnih kritika. Na fejsu su me nekolicina žena toliko popljuvale, da sam dva dana bila zatečena, zgrožena…nije mi jasno kako žena ženi može osporavati njeno vlastitio iskustvo i govoriti joj kako se treba osjećati samo zato što je njeno bilo drugačije. Nismo svi isti. Pozdrav!

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.