Na komplikacijama sam, hoću li na rodiljnom dopustu primati punu plaću?

Pregledaj članak

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Mama10

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav,

    Evo ovako,od početka trudnoće sam na porodiljnom radi komplaikacija u trudnoći jer je bila umjetna oplodnja. Da li će nakon rođenja dijeteta 6 mjeseci ići puna plaća ili će ići prosjek od toga što sam dobivala naknade prije trudnoće? Hvala

  • lucilu

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Pozdrav
    Imam pitanje, od 1.5 2016. Radim na istom radnom mjestu do danas.Placa mi iznosi 4000 kuna. Ukoliko otidem na bolovanje za vrijeme trudnoce ,koliko ce mi iznosit mjesecno placa odnosno primanje?
    Hvala

  • Avatar Lordy

    Lordy

    Broj poruka: 168

    Prijavi adminu

    4000, nekad malo vise, nekad malo manje, ovisi koliko ima dana u mjesecu, jer oni izracunaju satnicu. 

    URL = https: //lilypie.com]

  • lucilu

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Znaci imam uvjete za 4000kn ono sto oni gledaju.? Zadnje dvije godine staza?

  • lucilu

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Jer mi je rekla jedna zena sa posla da ide 70 posto od place i tolko iznosi mjesecno primanje

  • Avatar Lordy

    Lordy

    Broj poruka: 168

    Prijavi adminu

    70% je za obicna bolovanja, a ti tribas otvorit komplikacije u trudnoci kod ginekologa. 

    URL = https: //lilypie.com]

  • lucilu

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Ok hvala na odgovorima.
    Nekad se bojim da mi nece biti dovoljno para za sve jer ipak onih 800 i nesto sitno je malo, a u kreditima sam planiram dijete.pa mi je to vrlo vazno

  • katarinavg

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Pozdrav. Radila sam na određeno do 31.07. Tad mi je ugovor istekao i nisu mi ga produžili. Na komplikacijama sam od 21.04. Sad mogu dobiti doznake samo do 23.10. Primala sam 830 kn.  A od 24.10 mi počinje porodiljni. Pa me zanima koliki ću iznos dobiti ako sam na komplikacijama do 23.10 a ne do kraja mjeseca i koliki ću iznos dobiti za porodiljni jer mi počinje tek 24.10. 

  • mademoisele

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav, radila sam u skoli godinu dana pod ugovorom na odredjeno. Dok sam bila pod tim ugovorom zavrsila sam na komplikacijama, sa skolom kao poslodavcem, a nakon toga je bio i prekid ugovora u medjuvremenu, te prelazak na HZZO kao poslodavca.Zanima me hocu li pri otvaranju porodiljnig primati skolsku placu (ciji sam prosjek nosila pri otvaranju komplikacija), ili minimalnu porodiljnu naknadu s obzirom da cu pri otvaranju porodiljnig prakticki biti nezaposlena?! Moze li se tu nesto napraviti? I je li minimalna porodiljna naknada za blizance jedana naknadi za jedno dijete? Hvala…

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.