MPO Rijeka

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Anči 💕

    Anči 💕

    Broj poruka: 5741

    Prijavi adminu

    Lola168

    Pozdrav 😄
    Zanima me da li je koja od vas u KBC Rijeka (Humana reprodukcija) za MPO? Kakvi su doktori, preporuke?
    Da li se dugo ceka za dobiti prvi termin i koji je postupak?
    Hvala 😊😊


    Pozdrav 😊 javi se na temu potpomognuta oplodnja tamo će ti cure znat reć više 🤗
    https://miss7mama.24sata.hr/forum/tema/potpomognuta-oplodnja-vol-6-86231 [miss7mama.24sata.hr]

    👩 1996 god.Sve ok,AMH 28
    🧑 1995. godAzoospermia - nepoznat uzrok
    KBC Osijek
    6/21 TESE, dobiveni spermiji
    9/21 postupak Gonal 150 IU, Orgalutran 0,25, Ovitrelle , 13.09 aspiracija : 9🥚 ➡️ 3 oplođene, nema 🐧 ➡️ 16.09 transfer 2 prekrasna embrija, beta 0,2 ❌
    03/22 postupak rekovelle 9,66, orgalutran 0,25, ovitrelle , 16.03 aspiracija 10 🥚 ➡️ 6 oplođenih, nema 🐧 , 21.03 transfer - 2 blastice 🤞🏻 ❌
    ⏯️

  • Avatar Leky

    Leky

    Broj poruka: 226

    Prijavi adminu

    Lavica 🌸

    Pozdrav 😄
    Zanima me da li je koja od vas u KBC Rijeka (Humana reprodukcija) za MPO? Kakvi su doktori, preporuke?
    Da li se dugo ceka za dobiti prvi termin i koji je postupak?
    Hvala 😊😊


    Hey, ja sam u kbc Ri kod doktorice Tine, fenomenalna je i svakako bi ju preporucila. Termin se dobije brzo, posaljes krajem mjeseca za termin iduci mjesec. Sta te konkretno zanima da ne pisem svasta? :)

    Ja 32, M 33 / KbcRi
    Zenska neplodnost povezana sa muskim cimbenicima (teratozoospermia), endometrioza, adenomioza, Hashimoto, povisen prolaktin, niski AMH
    11/2021 stimulirani postupak (Decapeptyl, Gonal, Ovitrelle), 1 🥚, beta + ❤
    Mini anomaly, kombinirani probir, Anomaly scan ✅
    01.08. nasa princeza Elena 👶❤
    [lilypie.com]

  • Avatar Leky

    Leky

    Broj poruka: 226

    Prijavi adminu

    Ma nema problema. Ne znam da li rade dvije smjene, cini mi se da ne, ja sam uvijek bila narucena ili rano ujutro ili oko podne, ali moram priznati da to do sad nisam pitala. Prvo se narucis, mozes osobno na salteru ili preko obrasca na kbcri-ginekologija, trebat ce ti d1 uputnica ako ces ici kasnije u proces, za pocetak se naruci na reproduktivno savjetovanje. Ja nisam trazila doktora jer ne znam nikoga tko je bio na humanoj u Ri, tako da su me rasporedili kod dr Tine Susanj Sepic i sad idem uvijek kod nje. Prvi put ces ispuniti neke obrasce, dati nalaze koje imas (operacije, bolesti, ginekoloski problemi), obaviti ginekoloski pregled i dobiti ces koju dokumentaciju moras pripremiti. Ti i partner oboje cete vaditi krv za krvnu grupu i rh, testove na hiv i hepatitis. Partner spermiogram, ti bakterioloske briseve, hormone 3-5 dana, amh, papa test ne stariji od godinu dana. Neki nalazi ti vrijede 3 mjeseca, a neki 6, vjerojatno ces nesto morati ponavljati..Ako niste u braku reci ce ti da ovjerite kod biljeznika izjavu o izvanbracnoj zajednici, ako jeste onda mislim da je samo kopija vjencanog lista. Drugi put doneses sve to i onda ovisno o tome i ostalim nalazima koje imas od prije ce doktorica vidjeti koji postupak je za tebe i voditi te dalje kroz proces. Evo to je to u kratko :)

    Ja 32, M 33 / KbcRi
    Zenska neplodnost povezana sa muskim cimbenicima (teratozoospermia), endometrioza, adenomioza, Hashimoto, povisen prolaktin, niski AMH
    11/2021 stimulirani postupak (Decapeptyl, Gonal, Ovitrelle), 1 🥚, beta + ❤
    Mini anomaly, kombinirani probir, Anomaly scan ✅
    01.08. nasa princeza Elena 👶❤
    [lilypie.com]

  • Avatar Leky

    Leky

    Broj poruka: 226

    Prijavi adminu

    A znam i meni bi bilo savrseno da ima u Puli, pogotovo kad budem u postupku pa budem morala dolaziti svaki drugi dan, ali sta ces ako treba dat cu i otkaz, samo da se primi :) mislim da za tsh trebas ici kad nemas mjesecnicu, ako budes vadila provjeri za svaki slucaj hormone i antitijela stitnjace, meni je tsh dobar ali atg je povisen i tako sam slucajno otkrila da imam Hashimoto..

    Ja 32, M 33 / KbcRi
    Zenska neplodnost povezana sa muskim cimbenicima (teratozoospermia), endometrioza, adenomioza, Hashimoto, povisen prolaktin, niski AMH
    11/2021 stimulirani postupak (Decapeptyl, Gonal, Ovitrelle), 1 🥚, beta + ❤
    Mini anomaly, kombinirani probir, Anomaly scan ✅
    01.08. nasa princeza Elena 👶❤
    [lilypie.com]

  • Avatar Doria

    Doria

    Broj poruka: 162

    Prijavi adminu

    Za kbc ri dobro je izvaditi i hormone stitnjace a ne samo tsh. 
    Progesteron se vadi 21 dan ciklusa. 
    Ako je tsh visok odmah traziti uputnicu za endokrinologa. Tsh treba biti ispod 2,5. 
    Uglavnom ako kazete da je za mpo dobit cete termin prije, tete razumiju. Makar ste mlade, ne pristajte na ono“ imate jos vremena” jer prode brzo pa ce bit “zasto ste cekale zadnju sekundu” . 
    Ne, nitko vam nece ponudit dodatne pretrage, morate same traziti. 
    Dobro je izvaditi vitamin D, cesto bude u banani. Kao i zeljezo i feritin. 
    Za kbc ri hormoni se vade 3.dan.
     Borite se i citajte jer nitko nece umjesto vas. 
    Vi zelite dijete. Njima je to statistika.

    👱‍♀️ 40g , neprohodni jajovodi👨‍🦱 49 g , savršen
    1️⃣. Prirodni IVF/ET , 04/2021 ❌
    2️⃣ IVF/ICSI stimulirani,04/2021❌
    3️⃣prirodni ICSI,05/2021 ❌
    4️⃣stimIVF,05/2022nema ❄, ET 2× 3dnevni
    8DNT +, 11DNT beta 69, 13DNT 142.1
    UZV 20.6. Imamo Mrvicu 8.7. ❤ 15.7. 21mm
    29.7. Imamo 4cm ❤️
    12/2023 Lucijan ima 10 mjeseci 💙

  • Avatar Leky

    Leky

    Broj poruka: 226

    Prijavi adminu

    Lavica 🌸

    Doria

    Za kbc ri dobro je izvaditi i hormone stitnjace a ne samo tsh.
    Progesteron se vadi 21 dan ciklusa.
    Ako je tsh visok odmah traziti uputnicu za endokrinologa. Tsh treba biti ispod 2,5.
    Uglavnom ako kazete da je za mpo dobit cete termin prije, tete razumiju. Makar ste mlade, ne pristajte na ono“ imate jos vremena” jer prode brzo pa ce bit “zasto ste cekale zadnju sekundu” .
    Ne, nitko vam nece ponudit dodatne pretrage, morate same traziti.
    Dobro je izvaditi vitamin D, cesto bude u banani. Kao i zeljezo i feritin.
    Za kbc ri hormoni se vade 3.dan.
    Borite se i citajte jer nitko nece umjesto vas.
    Vi zelite dijete. Njima je to statistika.

    Sutra vadim ponovo tsh, ft4 i t3..to mi je napisao dr.opce prakse. Pitala sam da mi napise i za vitamin d, b6, b12, folna, itd (da ne idem vaditi krv sto puta za sve tk..) ali nije htio..rekao je da se dogovorim sa spec.humane reprodukcije.. kod koje idem u srijedu na hssg..pa cu popricat s njom… zivim blizu mora pa se nadam da vit d mi nece pravit probleme 🤔🤭
    Najvise me brine taj tsh 2.97 iako je gin. rekla da su mi nalazi u redu 🤷🏼‍♀️ amh 46..


    Hey si bila na konzultacijama na hunanoj, kako je proslo?

    Ja 32, M 33 / KbcRi
    Zenska neplodnost povezana sa muskim cimbenicima (teratozoospermia), endometrioza, adenomioza, Hashimoto, povisen prolaktin, niski AMH
    11/2021 stimulirani postupak (Decapeptyl, Gonal, Ovitrelle), 1 🥚, beta + ❤
    Mini anomaly, kombinirani probir, Anomaly scan ✅
    01.08. nasa princeza Elena 👶❤
    [lilypie.com]

  • Avatar MiniGirl

    MiniGirl

    Broj poruka: 324

    Prijavi adminu

    Pozdrav!
    Ja sam isto neko vrijeme bila u Rijeci.Po mojem iskustvu dobiješ svoju doktoricu koja te vodi, ali na folikulometrijama bude ona koja je taj dan dežurna. Što se tiče TSH meni je bio 2,82 i nisam ništa dalje vadila, ali za postupak (inseminaciju ili Ivf) vole da je ispod 2,5. Po mojem iskustvu ako možes izvadi odmah t3, t4 i antitijela i spusti TSH ispod 2,5. 

  • Avatar MiniGirl

    MiniGirl

    Broj poruka: 324

    Prijavi adminu

    Meni su uveli Euthyrox 25, ali ne u Rijeci nego kad sam isla u privatnu polikliniku u Zg na dogovor za inseminaciju i pao je TSH na 2,4. Ne znam prirodne nacine za spustanje TSH. U Rijeci ne inzistiraju da TSH bude ispod 2,5 nuzno, ali mnoge druge poliklinike i bolnice traze (valjda ipak postoji neki razlog za to). 

  • Avatar Leky

    Leky

    Broj poruka: 226

    Prijavi adminu

    MiniGirl

    Meni su uveli Euthyrox 25, ali ne u Rijeci nego kad sam isla u privatnu polikliniku u Zg na dogovor za inseminaciju i pao je TSH na 2,4. Ne znam prirodne nacine za spustanje TSH. U Rijeci ne inzistiraju da TSH bude ispod 2,5 nuzno, ali mnoge druge poliklinike i bolnice traze (valjda ipak postoji neki razlog za to).


    Ja sam isto bila privatno kod endokrinologa i pijem Euthyrox pola od tablete od 25. Cula sam da se moze smanjiti jodom, ali nisam se usudila pogotovo sad kad krecem sa prvom stimulacijom..Mini kako to da si na kraju isla u Zg? Vidim dosta takvih slucajeva na forumu da su nakon Ri isle u Zg pa me bas zanima.

    Ja 32, M 33 / KbcRi
    Zenska neplodnost povezana sa muskim cimbenicima (teratozoospermia), endometrioza, adenomioza, Hashimoto, povisen prolaktin, niski AMH
    11/2021 stimulirani postupak (Decapeptyl, Gonal, Ovitrelle), 1 🥚, beta + ❤
    Mini anomaly, kombinirani probir, Anomaly scan ✅
    01.08. nasa princeza Elena 👶❤
    [lilypie.com]

  • Avatar MiniGirl

    MiniGirl

    Broj poruka: 324

    Prijavi adminu

    Otisla sam privatno u Zagreb jer ne postoji privatna poliklinika u Rijeci i jer sam pocela s pregledima usred pandemije sto je sve strasno razvuklo i imala sam osjecaj da se nisam pomakla s mjesta. Nisam to vise mogla. I ne svida mi se sto  te svaku folikulometriju gleda drugi doktor koji ima svoju viziju sto bi trebalo. Nemam loseg iskustva ni s jednim doktorom samo mi je sve bilo presporo. Također, u nekim privatnim poliklinikama u Zagrebu je moguce na ivf preko hzzo-a.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.