Manja bedrena kost kod bebe

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Tkositi

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure, molim vas za savjet, pomoć, riječ utjehe, očajna sam… 😣 Trudna sam 32 tjedna, danas sam imala ultrazvuk i rečeno mi je da mi beba ima slabo razvijenu bedrenu kost i da postoji mogućnost da rodim patuljka. Mjere su sljedeće : težina- 1598 g, opseg trbuha- 273.6mm, glava- 288.0mm i veličina bedrene kosti- 53.9mm. U četvrtak imamo zakazan ultrazvuk i pregled kod specijalista, ali smo suprug i ja toliko zabrinuti i isprepadani da ne znamo kako ćemo izdržati do tog četvrtka sa tisuću misli koje nam se vrte po glavi. Oboje imamo 30 godina, ovo nam je prva beba i doslovno smo očajni….Do sad je sve bilo u najboljem redu, svi ultrazvuci do današnjeg su bili doslovno idealni, beba se razvijala najnormalnije. Isto tako ni jedan ni drugi nemamo genetske predispozicije da imamo dijete patuljastog rasta. Puno istražujemo i čitamo po internetu cijeli dan, naišli smo na puno slučajeva gdje su krivo izračunali bebine mjere pa se i mi nadamo da je to u našem slučaju. Beba je inače dosta aktivna, danas na ultrazvuku se jako ritala i sama ginekologica je rekla da je jako aktivna i da joj leži u nezgodnom položaju i da joj je teško snimiti je. Dajte nam molim vas bilo kakvu nadu, utjehu, je li netko imao sličnu situaciju, užasno smo zabrinuti i samo zelimo da nam beba bude dobro ☹️☹️☹️ Inače, ni ja nisam div niti košarkašica, imam 163 cm, suprugova mama je isto malo niža, moja mama također visine kao i ja, niti smo svi dugonogi manekenki, jasno mi je da se beba može roditi malo sitnija, uostalom i ja sam bila malo novorođenče, ali da nam kažu da bih mogla roditi dijete patuljastog rasta, nije mi bilo ni u peti niti na kraju pameti…. Pogotovo jer je i do sada sve bilo u redu i nemamo u obiteljima takvih slučajeva.. Šok šokova danas… Ima li ikoga sa sličnom situacijom, molim vas bilo kakvu riječ, ne mogu se smiriti cijeli dan, ne znam više što misliti…. 😭

  • sunshine1

    Broj poruka: 97

    Prijavi adminu

    Pa za koliko tjedana odstupa bedrena kost u odnosu na tjedne trudnoce? Meni recimo gin na svakom pregledu spominje da beba ima duzu bedrenu kost, da ce bit visoka nekad u zivotu, a muz i ja smo niski. Prema tome ispada da cu ja rodit dijete divovskog rasta? Kolika su odstupanja? 

  • Deleted user

    Broj poruka: 1770

    Prijavi adminu

    Ja nemam osobnog iskustva no kroz isto je prolazila poznanica pred nekoliko godina. Tako negdje oko 30-og tjedna su joj rekli da je bedrena kost kraca, curica se rodila na vrijeme no malo sitnija. Bila je neko vrijeme u bolnici no na kraju su rekli da je sve ok. Sad ima 3 godine i vesela, lijepa je i zdrava djevojcica koja ide u vrtic. Potpuno je proporcionalno građena. Mozda je malo sitnija od vrsnjaka no ni ta frendica i muz nisu nesto visoki. Vele doktori da ne znaju koliko ce narasti na kraju, da ce vidjeti.
     A i sto da rodis osobu nizeg rasta? Ako bude zdravo zasto bi to necem smetalo… takve osobe su danas i trazene u filmskoj industriji i sl. Nismo svi isti 🙃 Neki moraju biti i posebniji od drugih.

  • Tkositi

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Ne znam, nije nam doktor rekao koliko tjedana odstupa, samo da je bedrena kost manja nego bi trebala biti, i neproporcionalna s glavom i trbuhom… I spomenuo je da je moguće da se pogriješi i na mjerenju na ultrazvuku, i da postoji mogućnost da ce samo biti manja beba, ali nas je i dobro isprepadao time da može biti beba patuljastog rasta. Naravno da ćemo je voljeti najviše na svijetu kako god bilo, ali poprilično smo se šokirali danas, pogotovo jer je sve išlo normalnim tokom do sada, sve se do sad razvijalo super i onda danas šok, neočekivano.. 

  • Avatar MiniCooper26

    MiniCooper26

    Broj poruka: 615

    Prijavi adminu

    Tkositi

    Ne znam, nije nam doktor rekao koliko tjedana odstupa, samo da je bedrena kost manja nego bi trebala biti, i neproporcionalna s glavom i trbuhom… I spomenuo je da je moguće da se pogriješi i na mjerenju na ultrazvuku, i da postoji mogućnost da ce samo biti manja beba, ali nas je i dobro isprepadao time da može biti beba patuljastog rasta. Naravno da ćemo je voljeti najviše na svijetu kako god bilo, ali poprilično smo se šokirali danas, pogotovo jer je sve išlo normalnim tokom do sada, sve se do sad razvijalo super i onda danas šok, neočekivano..


    Ja znam curu koju su hospitalizirali zbog zastoja u razvoju bebe.. Beba na kraju 3500 kg, sve normalnk proslo.. Tako da ti doktori danas bubaju bezveze a da ne razmisle sto govore… Pred kraj trudnoce aam isla svaki tjedan na kontrolu i jedanput mi kaze.(ista doktorica.) da je beba velika a drugi put da nije..rodila sina od 4 kg i 53 dug. nazalost mi smo njima samo broj i ne razmisljaju kako to utjece na nas 🤦‍♂️

    [lilypie.com]

  • Avatar Beba

    Beba

    Broj poruka: 1073

    Prijavi adminu

    Ja se isto ne bi previše zabrinjavala, nemam sa tim iskustva ali imam sa tim njihovim mjerama, beba je znala bit  lakša nego pred 2 tjedna kod iste dr,a kod različitih dr uvijek različita težina,mm je bio samnom na uzv i on se kuži u te stvari,kaže da sve ovisi kako dr povuče te neke linije ,ugl da su neka velika odstupanja već bi to i ranije primijetili.

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    DANTE

  • Tkositi

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Drage cure hvala puno na odgovorima, puno sam mirnija sada. 🙏 Ne mogu vjerovati koliko ima ovakvih slučajeva, način na koji nam je doktor priopćio da nam je bebi kraća bedrena kost, zvučalo je kao da se to nikad još nikom nije dogodilo. Još smo pitali jel se to događa, ono bilo kakvu riječ utjehe i nade, on onako kimne glavom da baš i ne. Ja briznem u plač, on mi kaže u stilu u redu je plakati. Mm i ja smo izašli iz bolnice izvan sebe! Jedva cekamo sad taj cetvrtak i specijalistu, ne bi ni to dobili tako brzo da mm nije zahtijevao da nas naruce sto prije, doktor nas je prvo upisao tek za par tjedana.
    Vama hvala još jednom na odgovorima, puno je lakše kad se imaš kome otvoriti i znati da nisi sam, i primiti više utjehe i nade nego od zlocestog doktora 😡
    ❤️❤️❤️

  • airam44

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Tkositi

    Drage cure hvala puno na odgovorima, puno sam mirnija sada. 🙏 Ne mogu vjerovati koliko ima ovakvih slučajeva, način na koji nam je doktor priopćio da nam je bebi kraća bedrena kost, zvučalo je kao da se to nikad još nikom nije dogodilo. Još smo pitali jel se to događa, ono bilo kakvu riječ utjehe i nade, on onako kimne glavom da baš i ne. Ja briznem u plač, on mi kaže u stilu u redu je plakati. Mm i ja smo izašli iz bolnice izvan sebe! Jedva cekamo sad taj cetvrtak i specijalistu, ne bi ni to dobili tako brzo da mm nije zahtijevao da nas naruce sto prije, doktor nas je prvo upisao tek za par tjedana.
    Vama hvala još jednom na odgovorima, puno je lakše kad se imaš kome otvoriti i znati da nisi sam, i primiti više utjehe i nade nego od zlocestog doktora 😡
    ❤️❤️❤️


    Pozdrav,
    Zanima me.kako je proslo sve na kraju?

  • Avatar mama_puta_1

    mama_puta_1

    Broj poruka: 24

    Prijavi adminu

    Pozz i mene zanima, kako je sve proslo. Danas sam bas bila na pregledu 30+2 i nama je doktor rekao da je bedrena kost manja i od drugih mjerenja otstupa 2 tj. Bas sam se prepala. Za 2 tj imamo opet pregled kaze da je bitno da ta bedrana kost bar malo naraste do sl pregleda … 

  • @malacrna123

    Broj poruka: 38

    Prijavi adminu

    Pozz dali netko ima iskustva sa clearblue testovima i duchesse iz mullera digitalnim ,,na clearblue testu mi je pokazao prije cc 3dana svijetliju malo crtu a danas popodne na digitalnom + ko kuca !zanimaju me vasa iskustva ….hvala 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.