Ljetne bebe 2020 3. dio 🌹🐞

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • BarbaraD

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Evo mene s novim pitanjem… malecka je dobila cijepivo prije tjedan dana, bilo je cak ok, malo temperatura slijedeci dan i to je to.
    E sad, nakon tri dana od cjepiva pocela je povracati, prvo malo, pa sam mislila da se prejela, te onda svakim danom sve vise. Bila sam na pedijatriji, preporuka je da ja odem na dijetu obzirom da dojim, i da njoj dajem cesce i manje obroke.
    Pokusavam ju tako hraniti, srce mi se para maknuti ju dok jos nije gotova s obrokom 😪
    ali evo radim tako. Nakon takvih obroka bilo je bolje, i cinila mi se skroz u redu. Ali evo danas se ponovilo povracanje, vise ne znam sto da radim da joj pomognem.
    Citala sam da je moguce da dojena beba povraca ako je mama nervozna 🤔😔 
    Nazalos u takvoj sam zivotnoj situaciji da protiv velikog stresa ne mogu…
    Ima li itko kakvog iskustva? Neki savjet kako da joj pomognem?

  • CurlySue

    Broj poruka: 498

    Prijavi adminu

    BarbaraD

    Evo mene s novim pitanjem… malecka je dobila cijepivo prije tjedan dana, bilo je cak ok, malo temperatura slijedeci dan i to je to.
    E sad, nakon tri dana od cjepiva pocela je povracati, prvo malo, pa sam mislila da se prejela, te onda svakim danom sve vise. Bila sam na pedijatriji, preporuka je da ja odem na dijetu obzirom da dojim, i da njoj dajem cesce i manje obroke.
    Pokusavam ju tako hraniti, srce mi se para maknuti ju dok jos nije gotova s obrokom 😪
    ali evo radim tako. Nakon takvih obroka bilo je bolje, i cinila mi se skroz u redu. Ali evo danas se ponovilo povracanje, vise ne znam sto da radim da joj pomognem.
    Citala sam da je moguce da dojena beba povraca ako je mama nervozna 🤔😔
    Nazalos u takvoj sam zivotnoj situaciji da protiv velikog stresa ne mogu…
    Ima li itko kakvog iskustva? Neki savjet kako da joj pomognem?


    Ovisi zbog cega povraca… Moze biti reakcija na cjepivo (do 7 dana), refluks(zato manji obroci, cesce podrigivanje i spavanje na klinastom jastuku) ili preosjetljivost na nesto sto si pojela. Bebe osjete uznemirenost, no to poteze pitanje lucenja hormona, zbog cega se malo promijeni ‘sastav’ mlijeka, sto je reverzibilno. Jesi li mozda pokusala s izdajanjem i hranjenjem na bocicu. Istovremeno reguliras kolicinu, hlapljivost i svoje emotivno stanje za vrijeme hranjenja. 😉

    [lilypie.com]

  • CurlySue

    Broj poruka: 498

    Prijavi adminu

    BarbaraD

    CurlySue

    BarbaraD

    Pčelica06

    BarbaraD ako misliš da postoji problem s hiper/hipotonusom probaj tražiti pedijatricu uputnicu za pregled fizijatra. Ako smatra da nema potrebe, a ti bi voljela biti sigurna i ukoliko si u mogućnosti probaj otići na privatan pregled fizijatru. Svakako bi ti najbolja opcija bila prvo obaviti pregled i prema tome vježbati vježbice prilagođene tvojoj bebi. Sretno!!

    Pčelice puno hvala na odgovoru.
    Drago mi je da je bar netko vidio moj upit 😊
    Vec sam mislila da vise nitko ne gleda ovu temu.

    I dalje mislim da beba ima hipertonus, pedijatrica kaze da je blago i neka sama radim vjezbe kod kuce, nije me htjela slati na pregled radi korone 🙄 ipak sam trazila uputnicu za pregled.
    Naruceni smo za sutra pa me bas zanima sta ce nam fizioterapeut reci. Nadam se najboljem 🙏

    Amelie (morala sam ti malo smanjiti nick, sorry tako mi je lakse) bas sam se poistovjetila s tvojim opisom kako ti prolaze dani 😂
    Ja sam mama curice, isto rodene u 8mj.
    Cini me se da cemo izmjenjivati iskustva samo nas dvije 😁 sve ostale mame su u viber grupi, a meni se glupo ubacivati sama, bez poziva.

    Kako je tvoj mali decko? Nadam se da dobro napreduje, a da je mama odmorna.

    Barbara, vidim da ti je pcelica vec odgovorila. Svakako ako mislis da je u pitanju hiper, pregled fizijatra je potreban. Drago mi je da ste dobili termin. Nakon pregleda ce te uputiti na vjezbe koje cete radit i doma i brzo bi se trebalo vratit u normo. Sretno! 😉

    Hvala puno CurlySue, nadam se da cu nauciti vjezbice pravilno, uvijek me trema ulovi da ne bi sta zaboravila i na kraju zbog treme ne pratim dobro i onda zaboravim 🙄 eh moj zacarani krug.


    Ako te toga strah, pitaj da si snimis vjezbe. Kako je prosao pregled? 

    [lilypie.com]

  • BarbaraD

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    CurlySue

    BarbaraD

    Evo mene s novim pitanjem… malecka je dobila cijepivo prije tjedan dana, bilo je cak ok, malo temperatura slijedeci dan i to je to.
    E sad, nakon tri dana od cjepiva pocela je povracati, prvo malo, pa sam mislila da se prejela, te onda svakim danom sve vise. Bila sam na pedijatriji, preporuka je da ja odem na dijetu obzirom da dojim, i da njoj dajem cesce i manje obroke.
    Pokusavam ju tako hraniti, srce mi se para maknuti ju dok jos nije gotova s obrokom 😪
    ali evo radim tako. Nakon takvih obroka bilo je bolje, i cinila mi se skroz u redu. Ali evo danas se ponovilo povracanje, vise ne znam sto da radim da joj pomognem.
    Citala sam da je moguce da dojena beba povraca ako je mama nervozna 🤔😔
    Nazalos u takvoj sam zivotnoj situaciji da protiv velikog stresa ne mogu…
    Ima li itko kakvog iskustva? Neki savjet kako da joj pomognem?

    Ovisi zbog cega povraca… Moze biti reakcija na cjepivo (do 7 dana), refluks(zato manji obroci, cesce podrigivanje i spavanje na klinastom jastuku) ili preosjetljivost na nesto sto si pojela. Bebe osjete uznemirenost, no to poteze pitanje lucenja hormona, zbog cega se malo promijeni ‘sastav’ mlijeka, sto je reverzibilno. Jesi li mozda pokusala s izdajanjem i hranjenjem na bocicu. Istovremeno reguliras kolicinu, hlapljivost i svoje emotivno stanje za vrijeme hranjenja. 😉


    Hvala ti puno CurlySue.
    Malecka je vec puno bolje.
    Provjerila sam kod jos jednog pedijatra, kaze da to nije reakcija na cjepivo.
    Za refluks sam se informirala nesto ranije, tako da sam joj zbog bljuckanja podigla madrac, a kad nije bila u kreveticu, spavala je na klinastom jastuku.
    Izdajanje + bocica nisam probala, imati cu na umu ako se opet ponovi, hvala ti 😉

  • BarbaraD

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    CurlySue, odradili smo pregled, i bas mi je drago da sam inzistirala na uputnici.
    Uglavnom, puno toga sam radila pogresno 😔
    Fizijatrica mi je pokazala ophodenje s bebicom, baby handling, vjezbe zasad nije pokazala, valjda da prvo savladam ove osnove.
    Nakon toga cemo ici na kontrole, pa ce mi pokazivati dalje vjezbice.
    A sto se tice snimanja, nisam stigla ni uzeti mob, vec mi je pocela pokazivati 😂 pa mi je bilo glupo prekidati. 
    Nije komentirala dali je rijec o hipertonusu, ali po komentaru “dobro da sam trazila pregled” rekla bi da ipak je.
    CurlySue, vjerojatno si vec pisala, ali da ne citam sve unatrag, mozes mi reci nesto o sebi i tvojoj bebici, koliko ima mj (pretpostavljam obzirom na temu)  prva beba?
    Da znam za ubuduce traziti savjete 😂

  • CurlySue

    Broj poruka: 498

    Prijavi adminu

    U opisu je 😉 sve smo se vec maknule s foruma, no povremeno povirim.
    Prosli smo od fizijatra do gastra. Ako ti je rijec o hiperu, svaki dan treba provodit vjezbice i handling tu nije dovoljan. 😐

    [lilypie.com]

  • BarbaraD

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Haha, zaboravila sam pogledati opis 🤭
    Znaci i vi ste puni iskustva, ne predobrih nazalost.
    Bitno da vam je sad sve ok.
    A za hiper sam i mislila da cemo morati vjezbice, ali postepeno ce mi pokazivati fizijatrica vjezbe, valjda da stignem sve zapamtiti, da bude pravilno.
    Evo necu te gnjaviti vise, da ne dolazis na forum samo zbog mene😘
    Ja mozda tu i tamo jos nesto napisem, ako bude potrebe, pa ako se netko javi super, ako ne, nema veze ☺

  • katarina7

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Pozz da ne citam svih 800 stranica. Ima li koja mama da je rodila u 8 mj 2020 god? Takoder ima li koja mama da ima iskustva sa refluksom? Ako ima nek se javi. Pozdrav cure 🙂

  • Avatar Trancie

    Trancie

    Broj poruka: 1279

    Prijavi adminu

    Katarina ja sam rodila u 8.mjesecu 🥰

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar klupko_srece

    klupko_srece

    Broj poruka: 365

    Prijavi adminu

    Pozdrav
    Čitam ove ljetne bebe 2020 🥰🥰😍😍 krafnice 😍🥰 jesmo tipkale od jutra do jutra 🤭🤭, čekale, većina naših bebana već ima godinicu.. Ima koja da tu i tamo škicne ovaj formu općenito? Pozdrav 💙👶

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.