Ljetne bebe 2019.

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar OhSoBoho

    OhSoBoho

    Broj poruka: 688

    Prijavi adminu

    Bok cure, nisam neko vrijeme uopće bila aktivna tu. Preko blagdana je mali bio doma jer vrtić nije radio pa sam imala pune ruke posla. 
    Inače, ušla sam u 18tt. 
    Imam pitanje za mame koje doma imaju manju djecu. Nosite li ih često na rukama ili se sad u trudnoći pojačano pazite? Po meni mali stalno skače, loše je volje zadnje vrijeme i traži da ga nosim, isključivo ja.
    Brine me to, boli me inače dosta zdjelica i strah me da mi ne bi stalno na naša je naškodilo a s druge strane  mali ima tek 1,5g i mali je još da ga ne nosim… 
    Nadam se da ste skužila kaj pitam i sorry na dugom postu. 

  • trećiPUTmama

    Broj poruka: 27

    Prijavi adminu

    Ofnica

    Lavica27

    Eto cure i mene da se pozdravim s vama. Jučer smo ugledali na uzv nasu razvijenu bebu za 11+4 koliko je stara ali bez otkucaja srca,dan prije joj je prestalo kucati. Već sam u bolnici i čekam kiretazu u pokušavam shvatiti smisao života,otprilike. Nek vas ovo ne obeshrabri,želim vam svima puno sreće,bebića i pozitive…

    Žao mi je jako…U ovim trenucima je teško naći riječi utjehe i podrške. Ali ti si jedna jaka mama i preživjet ćeš to, moraš jer već imaš doma dijete zbog kojeg moraš biti dobro. Kiretaža…hoćeš dobiti anesteziju??? Traži ju…joj svašta smo čitali po novinama zadnjih dana oko toga…nadam se da ti neće biti bolno i neugodno. Drži se i budi jaka, pomolit ću se za tvog anđelka koji te je napustio.


    Zaspat ce, probuditi se kad bude sve gotovo i ici kuci svojoj obitelji! Dobit će tablete za bolove i preživjeti to… Lavice ne boj se! Od cijelog postupka najgora je priprema i buđenje iz anestezije. Uvijek je lakše kad znaš da te kod kuce ceka tvoje djete a ti si Lavica 

  • Avatar andreaam

    andreaam

    Broj poruka: 318

    Prijavi adminu

    Jooj zene dosta smirite hormone. Vec 5 stranica se prepirete. Lavice, zao mi je sto prolazis kroz to. Saljem ti veeliki zagrljaj i nadam se da se ponovo tipkamo ovdje ❤

    [daisypath.com]

    [lilypie.com]

  • marinica29

    Broj poruka: 333

    Prijavi adminu

    OhSoBoho

    Bok cure, nisam neko vrijeme uopće bila aktivna tu. Preko blagdana je mali bio doma jer vrtić nije radio pa sam imala pune ruke posla.
    Inače, ušla sam u 18tt.
    Imam pitanje za mame koje doma imaju manju djecu. Nosite li ih često na rukama ili se sad u trudnoći pojačano pazite? Po meni mali stalno skače, loše je volje zadnje vrijeme i traži da ga nosim, isključivo ja.
    Brine me to, boli me inače dosta zdjelica i strah me da mi ne bi stalno na naša je naškodilo a s druge strane mali ima tek 1,5g i mali je još da ga ne nosim…
    Nadam se da ste skužila kaj pitam i sorry na dugom postu.


    Jos uvijek nosimnosim 17mjeseci. Cak mi se cini da sad i vise nego prije. Sve me boli ali kad mi onako place se kenca zao mi je bude pa se drzimo,nosamo. Ali pokusavam da to ne bude cijeli dan.. pitala sam i gin rekla je da jos nema zapreke da ju ne nisam ali neka ne pretjerujem

    [lilypie.com]

  • babyq

    Broj poruka: 133

    Prijavi adminu

    Ja imam tajice i najlonke iz Lidla i super su mi.Deri,peri.

    https://lmtf.lilypie.com/FEATp1.png [lmtf.lilypie.com]

  • Avatar Bulbi91

    Bulbi91

    Broj poruka: 1092

    Prijavi adminu

    Lavice drzi se,mi zene sve prezivimo,sad je vazno da se prvenstveno fizicki i psihicki oporavis od svega…onda mozda da krenes s pretragama.  😘😘

    [lilypie.com]

  • Avatar lena.5

    lena.5

    Broj poruka: 349

    Prijavi adminu

    trećiPUTmama

    lena.5

    Cure,pomagajte. Od jutros me jaaaakooo boli lijevo uho. Imate li ikakvu preporuku za prirodni lijek ili nesto sto smijem u trudnoci ili da zovem ginekologicu.

    Meni je u prošloj trudnoći pomogla biljka “cuvarkuca” to je prirodni,stari lijek ali ne znam ako si u gradu kako ces doci do toga ako ti nema tko sa sela dofurat? Pa nazovi svog obiteljskog Dr da ti da nešto što smiju trudnice


    Imam ju zasadjenu u stanu pa cu pogledat kako to da iskoristim. A i svakako potrazit nesto kod ljekara dok ne postane preozbiljno.

    [lilypie.com]

  • Avatar Ofnica

    Ofnica

    Broj poruka: 1851

    Prijavi adminu

    OhSoBoho

    Bok cure, nisam neko vrijeme uopće bila aktivna tu. Preko blagdana je mali bio doma jer vrtić nije radio pa sam imala pune ruke posla.
    Inače, ušla sam u 18tt.
    Imam pitanje za mame koje doma imaju manju djecu. Nosite li ih često na rukama ili se sad u trudnoći pojačano pazite? Po meni mali stalno skače, loše je volje zadnje vrijeme i traži da ga nosim, isključivo ja.
    Brine me to, boli me inače dosta zdjelica i strah me da mi ne bi stalno na naša je naškodilo a s druge strane mali ima tek 1,5g i mali je još da ga ne nosim…
    Nadam se da ste skužila kaj pitam i sorry na dugom postu.


    OhSoBoho, jesi ti možda bila na ljetnim bebama 2017? Mislim da te se sjećam po nadimku. I ja imam malog sad evo godinu i pol, zapravo 19mj. Ista stvar kao kod tebe, slabo se pazim, isto stalno gmiže po meni…već si neko vrijeme govorim da će ga muž nositi na kupanje i iz kade, ali eto još uvijek to ja odradim jer sam si tako brža. A ima 12kg, znam da nije baš lagan i da bih malo trebala usporiti, čak me i muž počeo upozoravati da ga ne dižem. Pokušavam sjediti dok ga stavljam u krilo ili slično, probaj i ti tako, bit će ti manji napor kod dizanja.

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Lanchi_Zg

    Broj poruka: 281

    Prijavi adminu

    Lavice, jako mi je zao. Drži se, nadam se da će sve biti u redu na kiretaži 🙏🙏

  • Avatar sissi

    sissi

    Broj poruka: 116

    Prijavi adminu

    Bulbi91

    ksilofon

    sissi

    Evo i mene s pregleda danas! Bebica je suuper ❤️
    Pitala sam ginica za vitamine rekao mi je da je prenatal dobar jer ima dosta zeljeza, a da je zeljezo uvijek pozeljno.. pa cu probati s tim! Za kombinirani probir mi je rekao da nema potrebe da idem jer je to vise manje samo statistika, da ja nemam vise od 35 god (usla sam h 30-tu u 11. mj) i da ce me sa 18-22 tt poslat na malo bolji 4D pa da se tamo onda sve vidi sto bi se trebalo vidjeti. Nije bas pricljiv pa sam cupala te informacije iz njega.. ja sa kilama imam drugacijih problema-danas na mjerenju sam -1kg, znaci da sam smrsavila jos 1kg.. :( bas brinem zbog toga. Nadam se da ce brzo taj - prec u +. Znaci da sam do 14 tt izgubila 4kg.. ali trbuscic polako raste i bas se veselim da napokon mogu kupit one trudnicke hlace koje svi hvale da ne tiskaju i da su ful udobne! 😅

    Uf opet to sa kombiniranim i statistikom… je statistika ali konkretizirana sa tvojim nalazima i sa bebinim nalazima. Da je samo statistika onda bi sjedila doma i dobila vjerojatnost, ne bi lezala na uzv pola sata i isla vaditi krv. Npr i vjerojatnost da te zgazi auto ako stojis nasred autoceste je samo statistika ali nije bas “samo” statistika nego ipak nesto govori. Ali dobro, to je individualna odluka samo ne slazem se s tim “samo statistika” razlogom.

    Ja se potpuno slazem da je kombinirani samo statistika..detaljan uzv ce ti napraviti svaki kvalitetan ginekolog….znam curu kojoj je ispalo jako velika vjerojatnost da beba ima down i rodila je zivu i zdravu curicu bez ikakvog sindroma hvala Bogu🙏💕…jedino sto je cijelu trudnocu bila sva jadna i zabrinuta radi tog na kraju nepouzdanog podatka…ako se vec rade dodatni testovi postoji nifty i harmoni😊…
    To je samo moje skromno misljenje…naravno svaka buduca mama odlucuje za sebe sto je skroz ok😉…


    S obzirom i da sam prosla 12 i 23 tt, i da je s bebom sve ok, necu se ni zamarat s tim kombiniranim probirom. Sa 18-22 tt cu ic na 4D pa cu sve znat sto moram znat. A i spol nadam se ☺️ Moj je ginekolog inace dobar, samo, eto, nije bas pricljiv 🤷‍♀️ Bitno mi je da je bebica ok i da ❤️ kuca i da raste i napreduje 🤗

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.