Komplikacije/bolovanje u trudnoći

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Pixii

    Pixii

    Broj poruka: 269

    Prijavi adminu

    Jopee1409

    Pozdrav, curke. Evo ovako imam štošta za pitati, pa nisam znala u koju temu da se prikačim. :D
    Naime ovako, radim u pekari za stalno, vjerovatno sam sada ostala trudna. Međutim, problemčić je sljedeći radim 500km dalje od kuće, ali u istoj sam državi.
    Ali sam se na proljeće planirala vratiti kući. Pa me sad zanima ako sam trudna, kako mogu otvoriti trudničko bolovanje? Ja bih odma zapalila kuću kad bih otvorila trudničko, pa me zanima dal ću ja morati svaki mj dolaziti poslodavcu davati doznake ili? Ugl zbunjena sam po tom pitanju, kako se mogu vratiti doma a da ne dajem otkaz?


    Svaki mjesec moras kod svog gin po dvije kopije doznake, jednu kopiju nosis na hzzo, a drugu poslodavcu. Vjerujem da mozes slati postom preporuceno svaki mjesec da ne moras osobno putovati.

  • Ana_10

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima! Zanima me ulaze li komplikacije u trudnoći u radni staž? Ne mogu nigdje naći tu informaciju. 
    Hvala :)

  • Pinklifee

    Broj poruka: 16

    Prijavi adminu

    Ulaze. Ti si i dalje zaposlena samo si na bolovanju zbog komplikacija u trudnoći. Ako te muči zbog onog vremenskog perioda kada ostvaruješ pravo za punu plaću prvih 6 mjeseci bitno je da ga stekneš do onih 45 dana prije otvaranja porodiljnog. Također se i računa i tijekom prvih 6 mjeseci tako da onda drugih 6 imaš onaj max iznos ako slučajno nisi ranije stekla. Nadam se da sam razumljivo objasnila. 

  • lipsan

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Molim Vas za pomoc trudna sam i danas su mi otvorene komplikacije. Imam 18 mjeseci staza u zadnje dvije godine, ali…
    Radi se o tome da mi ugovor istice sada 31.3. (prijavljena sam od 14.1). Prije toga imala sam radni odnos od 15.10. 2018.-8.1. 2019.
    Znate li hocu li imati pravo na mibimalbj ili vecu naknadu. Hvala

  • Jerrko

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Pitanje ,imam 10 g staza u komadu,, promjenila sam posao i nisam imala prekid , u 12 mj mi nisu produzili ugovor ali sam od 10 mj na bolovanju jer sam sredila bila nogu i na ozljedi sam na radu. Koja sad istice. A u međuvremenu sam ostala trudna i zanima me dali se ja moram sad negdje prijaviti 3 mj pa ici na komplikacije ili koja prava imam 

  • Ares

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav, za 12 mjeseci radnog staža u 2 godine s prekidima fali mi 5 radnih dana, dakle imam 11 mjeseci i 25 dana staža, otvorila sam bolovanje s komplikacijama prije nego sam to znala, dali je netko od vas imao sličnu situaciju možda? Mislite li da se mogu skinuti s bolovanja pa prijaviti negdje na par dana i onda ponovmo vratiti na bolovanje? 
    Hvala unaprijed!! 

  • Avatar Jaivanpa

    Jaivanpa

    Broj poruka: 41

    Prijavi adminu

    Veliki pozdrav svima koliko Vas ima!
    Molim Vas za pomoć, točnije barem da dobijem procjenu svoje situacije od vas koje ste imale otvaranje komplikacija u trudnoći.
    Dakle, imam policisticne jajnike vec 10 godina. Krajem drugog mjeseca sam imala laparaskopiju odnosno vađenje lijevog jajnika i jajovoda zbog torzije. Taj jajnik mi je inače bio problematican sa cistom od 3 cm. Imala sam strašne bolove i hitno 5 do 12 operirana u Vinogradskoj. Jajnik i jajovod su bili crni i odumrlo tkivo kojem nije bilo ni s od spasa. Najveći sok u zivotu i tisucu pitanja u glavi, zasto bas ja i sto me zapravo ceka!? Nakon operacije sam ostala trudna, hvala dragom Bogu i to je moje cudo s obzirom kroz sta prolazim i cime se godinama borim. Danas sam napunila 6 tjedana. Radim u računovodstvu i putujem svaki dan sat i 45 min do posla i i isto toliko s posla. Posao je jako stresan, radim na 4 sata ali ne u idealnim uvjetima za pozeljet. Jako teški odnosi s kolegicom su u pitanju. Nije nista zbog mene nego eto, pretezak karakter i nisam jedina u tom problemu. Najvjerojatnije cu ostati uskoro sama i znam da cu biti pod velikim stresom jer sam do sad radila sam polovicu posla a s drugom nisam imala bas dodira. Iskreno bojim se kako ce to sve izgledati najvise zbog dijeteta. Lako meni za mene. Covjek prezivi svasta. Emotivac sam karakterno i tesko se nosim sa stresom. Neznam kolike su mi sanse da mi doktor otvori komplikacije u trudnoci. Koje su vase procjene…? Cisto da znam sto me ceka.. Za 2 tjedna idem na prvi pregled kad ce biti 2 mj trudnoće … Hvala svima na odgovorima i razumjevanju! 

    [lilypie.com]

  • Danibeba

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Bok na bolovanju sam 3 mj radi komplikacija u trudnoci zvala sam u firmu da ih pitam dali imam pravo na naknadu sto je proslo vise od 90 dana bolovanja oni su mi rekli da nemam jer nisam bolesna   dali iko zna sta da radim jer po meni ovo sto su mi rekli nije ok jer s razlogom cuvam trudnocu   

  • Avatar Angelina

    Angelina

    Broj poruka: 423

    Prijavi adminu

    Danibeba

    Bok na bolovanju sam 3 mj radi komplikacija u trudnoci zvala sam u firmu da ih pitam dali imam pravo na naknadu sto je proslo vise od 90 dana bolovanja oni su mi rekli da nemam jer nisam bolesna dali iko zna sta da radim jer po meni ovo sto su mi rekli nije ok jer s razlogom cuvam trudnocu


    Firma je ogradena od komplikacija u trudnoci, oni s tim od prvog dana nemaju nista. Naknadu mozes traziti jedino na HZZO-u, sukladno uvjetima za dobivanje naknade

    [lilypie.com]

  • Avatar Jaivanpa

    Jaivanpa

    Broj poruka: 41

    Prijavi adminu

    Danibeba

    Bok na bolovanju sam 3 mj radi komplikacija u trudnoci zvala sam u firmu da ih pitam dali imam pravo na naknadu sto je proslo vise od 90 dana bolovanja oni su mi rekli da nemam jer nisam bolesna dali iko zna sta da radim jer po meni ovo sto su mi rekli nije ok jer s razlogom cuvam trudnocu


    Hej! Neznam kako je kod privatnika ali ja radim u skoli i zene dobiju nakon sto se premaši 90 dana naknadu za bolovanje makar su na komplikacijama. Isto tako i ljudi koji odu na obično bolovanje pa poslije na teret HZZO. 

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.