Komplikacije/bolovanje u trudnoći

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji

Pixii

Broj poruka: 267

Prijavi adminu

Jopee1409

Pozdrav, curke. Evo ovako imam štošta za pitati, pa nisam znala u koju temu da se prikačim. :D
    Naime ovako, radim u pekari za stalno, vjerovatno sam sada ostala trudna. Međutim, problemčić je sljedeći radim 500km dalje od kuće, ali u istoj sam državi.
    Ali sam se na proljeće planirala vratiti kući. Pa me sad zanima ako sam trudna, kako mogu otvoriti trudničko bolovanje? Ja bih odma zapalila kuću kad bih otvorila trudničko, pa me zanima dal ću ja morati svaki mj dolaziti poslodavcu davati doznake ili? Ugl zbunjena sam po tom pitanju, kako se mogu vratiti doma a da ne dajem otkaz?

Svaki mjesec moras kod svog gin po dvije kopije doznake, jednu kopiju nosis na hzzo, a drugu poslodavcu. Vjerujem da mozes slati postom preporuceno svaki mjesec da ne moras osobno putovati.

• Ana_10

Broj poruka: 1

Prijavi adminu

Pozdrav svima! Zanima me ulaze li komplikacije u trudnoći u radni staž? Ne mogu nigdje naći tu informaciju. 
    Hvala :)

• Pinklifee

Broj poruka: 12

Prijavi adminu

Ulaze. Ti si i dalje zaposlena samo si na bolovanju zbog komplikacija u trudnoći. Ako te muči zbog onog vremenskog perioda kada ostvaruješ pravo za punu plaću prvih 6 mjeseci bitno je da ga stekneš do onih 45 dana prije otvaranja porodiljnog. Također se i računa i tijekom prvih 6 mjeseci tako da onda drugih 6 imaš onaj max iznos ako slučajno nisi ranije stekla. Nadam se da sam razumljivo objasnila. 

• lipsan

Prijavi adminu

Molim Vas za pomoc trudna sam i danas su mi otvorene komplikacije. Imam 18 mjeseci staza u zadnje dvije godine, ali…
    Radi se o tome da mi ugovor istice sada 31.3. (prijavljena sam od 14.1). Prije toga imala sam radni odnos od 15.10. 2018.-8.1. 2019.
    Znate li hocu li imati pravo na mibimalbj ili vecu naknadu. Hvala

• Jerrko

Prijavi adminu

Pitanje ,imam 10 g staza u komadu,, promjenila sam posao i nisam imala prekid , u 12 mj mi nisu produzili ugovor ali sam od 10 mj na bolovanju jer sam sredila bila nogu i na ozljedi sam na radu. Koja sad istice. A u međuvremenu sam ostala trudna i zanima me dali se ja moram sad negdje prijaviti 3 mj pa ici na komplikacije ili koja prava imam 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.