Koliko ml beba posisa u jednom obroku?

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar LuKi5

    LuKi5

    Broj poruka: 2550

    Prijavi adminu

    E da jos da nadodam, zamrznuto izdojeno treba postupno odmrzavat u hladnjaku I tako odmrznuto se u hladnjaku moze cuvati 24 sata, a na sobnoj temperaturi 4 sata. :)

    14.06.2014. L ♥

    [lilypie.com]

  • Avatar Yeles

    Yeles

    Broj poruka: 35

    Prijavi adminu

    Bok cure!

    Evo ja sam se jučer izdojila i dala mojoj malenoj da papa na bočicu. Izdojila sam 80ml i sve je smazala. Još sam joj malo dala i sike i bilo je ok. Tako da mislim da bi 100-120ml bilo dovoljno.
    Mirno je papala i promatrala me sva u čudu, šta se sad to dešava…sisa a gleda me u oči :)
    Pozdrav svima i hvala još jednom!

  • paris

    Broj poruka: 398

    Prijavi adminu

    Yeles, super - znači uspjela si i izdojiti dovoljno i nahranit je na bočicu! Onda si tu i tamo možeš dozvoliti neki izlazak 

  • Avatar bjap

    bjap

    Broj poruka: 1100

    Prijavi adminu

    Super super! Ja se ne mogu izdojiti, nije isti refleks opustanja mlijeka. 
    Ako se izdajate u vise navrata, bolje se svaki puta izdojiti u drugu posudicu i kad se sve jednako ohlade u hladnjaku onda se smiju mijesati. Bitno da su iste temperature pri mijesanju.

  • luciana

    Broj poruka: 17

    Prijavi adminu

    Da izmjeriš koliko beba posisa mlijeka treba ti jedna precizna vaga. Ja koristim jednu staru “marina” vagu još od moje majke, takve su se nekad koristile u domaćinstvu, sa pladnjem na vrhu. Bebu, komplet obučenu sa pelenom, staviš na vagu neposredno prije podoja. Nakon podoja opet izvažeš bebu. Razlika u gramima je otprilike količina ml koje je beba popila. Kod moje djece dok su bili tako mali je jedan obrok bio oko 120g = 120ml. To je onaj obrok koji služi baš da se beba najede, kada doji po 30 minuta, a ne ono cicanje za smirivanje ili uspavljivanje. Sada mi ovaj mlađi bebač ima 13 mjeseci i jedna dojka mi u 24 sata proizvede otprilike 1-1,25 dl mlijeka. Cicanje nam sad služi samo za uspavljivanje i umirivanje. Izdajam se naaaaaaaaajlakše i najbrže kad malog stavim cicat na jednu dojku a na drugu pumpom izvlačim mlijeko. Kad je mali na cici onda se s lakoćom otpušta mlijeko pa ga lako i brzo skupim iz druge cice. Ja koristim Aventovu izdajalicu, staru preko 10 godina koju sam koristila još i sa starijim sinom. Normalno je ujutro namontiram i kod svakog dojenja se istovremeno izdojim, poklopim cijelu izdajalicu, vratim u frižider i još par puta u toku dana ponovim postupak. U tu istu pumpicu nastavim se izdajati. I navečer, kad se skupila količina mlijeka, podgrijem u toploj vodi (<40°C),  i dam bebaču pit. Onda dobro operem izdajalicu, pustim da se posuši i ujutro opet sve ispočetka. Nema straha da će se mlijeko pokvarit. Bočicu i izdajalicu sam sterilizirala samo prva tri mjeseca, poslije toga mi je bilo dovoljno obično pranje u sudoperu.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.